گروه: دنا خبر: 82248 / تاریخ انتشار : 1395/10/22 ساعت : 22:13

درمان حیات وحش زخمی با درآمد اندک مغازه داری/ و عده های توخالی به یک محیط بان واقعی/ بزرگترین مرکز تیمارداری حیوانات جنوب کشور چشم انتظار حمایت مسئولان + تصاویر

مسئول اولین و بزرگترین مرکز تیمارداری حیوانات در جنوب کشور که فعالیت های زیست محیطی خود را از سال 82 آغاز کرده از بی توجهی ها به این مرکز گلایه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عیسی فرهی نسب یکی از دوست داران محیط زیست در شهرستان دنا است که حسب علاقه ای که به طعیبت دنا داشت از سال 1382 کار تیمار داری و نگهداری از حیوانات زخمی دنا را بر عهده گرفت.

 
فرهی نسب که سالها با درآمد ناچیز خود که از مغازه شیشه بری به دست می آورد به نگهداری و تیمار داری از حیات وحش دنا مشغول بود رفته رفته و با تحویل انواع حیوانات و پرنده گان زخمی و بیمار استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی خارج از استان به اولین و بزرگترین مرکز تیمار داری حیات وحش جنوب کشور تبدیل شد، حیواناتی که بعد از بهبودی به دامن دنا بازگردانده می شوند.
 
عشق و علاقه و تعهد فرهی نسب نسبت به طبیعت، خانه او را پر از انواع حیوانات نیازمند به مداوا کرد تا اینکه وی مجبور به اجاره دامداری قدیمی در منطقه دشتک سی سخت برای ادامه حیات دنا شد.
 
 
safiredena.ir
 
مکان جدید پرندگان و حیوانات وحشی دنا هم اکنون پذیرای بیش از 60 حیوان و پرنده در حال درمان است ،پرندگان و حیواناتی که از جای جای استان کهگیلویه و بویر احمد به این مکان منتقل شده اند و جدای از هزینه های درمانی نیازمند هزینه های مختلفی از جمله غذا و هزینه های نگهداری و هستند.
 
فرهی نسب که اکنون حتی دست از کار شیشه بری کشیده و با فروش آن عملا شرایط شغلی خود را به مخاطره انداخته و شبانه روز مراقبت و تیمار داری این حیوانات بیمار را بر عهده گرفته در گفت و گو با سفیردنا به هزینه های سرسام آور ماهیانه چند میلیونی نگهداری و تیمار داری این حیوانات اشاره کرد و گفت:تا قبل از حضور مدیر کل جدید محیط زیست هیچ توجهی به بنده نمیشد، وی که هم اکنون تمام زندگی و دارو ندار خود را نه تنها پای محیط زیست دنا بلکه تمام استان و حتی جنوب کشور گذاشته با اشاره به برخی حمایتهای محیط زیست با حضور مدیر کل جدید این سازمان بیان کرد: حمایتهایی که از این مرکز می شود بسیار ناچیز است و باوجو وعده های متعددی که در گذشته داده شد تنها مقداری فنس ،تانکر آب و چند قفس به این مجموعه تحویل داده شد و دیگر هیچ حمایت مالی انجام نگرفت.
 
 
http://safiredena.ir/
 
وی که طی سالیان متمادی از نان شب خانواده خود برای محیط زیست دنا هزینه کرده و به علت بدهی های ناشی از این کار حتی قصد فروش خانه شخصی اش را دارد اکنون نگران وضعیت اسفبار حیوانات این مجموعه است که به دلیل در اختیار نداشتن اعتباری توان خرید غذای مناسب برای بهبودی حیوانات مجموعه را ندارد.
 
این دوستدار طبیعت که زندگی خود و خانواده اش را وقف طبعیت و محیط زیست کرده و تا کنون صدها حیوان و پرنده وحشی را به طبیعت باز گردانده از مسوولان انتظار توجه ویژه ای دارد تا که مرکز تیمار داری و حیوانات تحت درمان او به بهای نداری از بین نرود.
 
 
تصاویر تکمیلی: 
 
منبع: سفیر دنا
 
انتهای پیام/200
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.