گروه: اخبار استان خبر: 82246 / تاریخ انتشار : 1395/10/22 ساعت : 16:23

از هیچ تلاشی فروگذاری نکردم/جذب پزشکان متخصص در سالهای اخیر/مدیریت منفعت طالبانه عطسه بزی نمی ارزد

رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به این موضوع که به دلیل روند رو به توسعه‌ این دانشگاه در سال‌های اخیر، هم‌اکنون از لحاظ بودجه‌ای نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر وضعیت بهتری داریم گفت:در طول دوره فعالیتم از هیچ تلاشی برای توسعه حوزه سلامت استان فروگذار نکردم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،رضا چمن ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه خود سه اصل خداباوری، خردمندی و خلاقیت را مهم‌ترین اصول کاری یک مدیر موفق عنوان کرد و گفت: بسیاری از مباحثی که در دروس گوناگون تدریس می شود ذیل این سه مولفه قابل طرح هستند.

مدیر باید خداترس باشد

وی با تأکید بر اینکه اگر در مدیریت خداباور باشیم اصل تعهد در مدیریت را در برنامه‌ها اجرا می‌کنیم،افزود: مدیر خداترس علم و هدف خود را با شجاعت در جهت رسیدن به اهداف به کار می‌برد نه پست و مقام و خوشحالی دیگران .

مدیریت منفعت طالبانه عسطه بزی نمی ارزد

رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اگر در جهت تحقق اهداف حق طلبانه عمل نکنیم به فرمایش امیرالمومنین این مدیریت عطسه بُزی نمی‌ارزد،تصریح کرد: البته انجام این کار دشوار است، بنابراین در این مسیر و برای رعایت اصول باید آمادگی بسیاری از ترکش‌ها را داشته باشیم.

چمن دومین اصل را خردمندی عنوان کرد و گفت: در حوزه معرف شناسی خردمندی بالاتر از دانشمندی است و اگر  در مدیریت خردمندانه عمل کنیم و بصیرت را در نظر داشتیم و نظام سلامت را به صورت تمام و کمال بشناسیم می توان با تکیه بر اصل خردمندی و استفاده هوشمندانه از رفرنس‌های مدیریت موفق عمل کنیم.

خلاقیت دور زدن قانون نیست

وی سومین اصل مهم در مدیریت را خلاقیت دانست و ابراز کرد: خلاقیت به مفهوم دور زدن قانون نیست بلکه به مفهوم حسن استفاده از خلاهای قانونی و ابتکار در جذب منابع است.

تسویه بدهی های دانشگاه در سال 92

رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هر مدیری در هر مقعطی که پست مدیریت را تحویل می گیرد چالش‌هایی را پیش روی دارد، خاطر نشان کرد: در سال 92 این دانشگاه جز بدهکارترین دانشگاه‌های کشور بود که همان سال اول با رایزنی حدود 27 میلیارد از بدهی‌های دانشگاه تسویه شد و سال بعد تا حدودی تلاش کردیم این فاصله را کم کنیم.

جذب پزشکان متخصص در سالهای اخیر

چمن جذب پزشکان متخصص را از مهم‌ترین عملکردهای دانشگاه علوم پزشکی در سال‌های اخیر عنوان کرد و ادامه داد: در شروع کار کمبود متخصصانی از جمله متخصص اطفال و 30 درصد کمبود پزشک عمومی داشتیم که هم اکنون این کمبود وجود ندارد.

وی راه‌اندازی دو مرکز ام.آر.آی و دو سی.تی.اسکن، بازسازی و تجهیز بیش از 85 درصد بخش‌های بیمارستانی را از دیگر عملکردهای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در سه سال اخیر عنوان کرد و گفت:با وجود کمبود اعتبارات در حوزه آموزشی نیز تلاش‌هایی انجام دادیم که راه‌اندازی دستیاری جراحی و دستیاری زنان از مهم‌ترین این اقدامات بود.

چمن تصویب معاونت پژوهشی و معاونت غذا و دارو و راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه را از دیگر عملکردها سه سال اخیر این دانشگاه دانست و افزود: مرکز تحقیقات گیاهان دارویی برای نخستین بار در بودجه سال 96 ردیف بودجه‌ای گرفت که خبری خوبی برای طب سنتی و توسعه استان در رشضد و نبوغ گیاهان دارویی است.

از هیچ تلاشی فروگذاری نکردم

رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی  استان با اشار ه به این موضوع که به دلیل روند رو به توسعه‌ این دانشگاه در سال‌های اخیر، هم‌اکنون از لحاظ بودجه‌ای نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر وضعیت بهتری وجود داریم گفت:در طول دوره فعالیتم از هیچ تلاشی برای توسعه حوزه سلامت استان فروگذار نکردم.

چمن در ادامه با تبریک به ایلامی مدیر جدید این دانشگاه ابراز کرد: از همه همکارانم می‌خواهم که رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی که فرزند همین استان بوده را در ادامه این مسیر یاری دهند.

منبع:بویرخبر

انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.