گروه: بویر احمد خبر: 82225 / تاریخ انتشار : 1395/10/22 ساعت : 13:58

گلزار شهدای روستای سیلاب وکلوارساماندهی می شود

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد از ساماندهی گلزار شهدای روستای سیلاب وکلوار با صرف یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به پایان رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سید منصور موسوی  اظهار کرد: شهرستان بویراحمد٤٦٨شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده که 5 شهید آن در گلزار شهدای روستای سیلاب وکلوار آرام گرفته اند.
وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ شهادت از مجموع ٤٦٨ گلزار شهدا در شهرستان بویراحمد١٢٠گلزار درقالب ٤٠٨ مزار شهید ساماندهی و بهسازی شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران  با تجلیل از ایثارگران تصریح کرد: ایستادگی ایران اسلامی در برابر زیاده خواهان استکبار جهانی بخاطر نثارخون مطهر شهدای گرانقدر است که مایه عزت افتخار ایران اسلامی هستند.

مدیرکل بنیاد شهیدو امورایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد پراکندگی گلزار ها و بعضا راه های صعب العبور را از مشکلات طرح تکمیل گلزار های شهدا بیان کرد و  گفت: باید مسئولان شهرستانها با ساماندهی هر چه سریعتر گلزار شهدا رضایتمندی خانواده های شاهد را جلب کنند.

منطقه سیلاب و کلوار با ۱۷ روستا و جمعیتی افزون بر دو هزار و ۶۰۰ نفر از توابع بخش مارگون شهرستان بویراحمد در ۲۰۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.
نقطه محوری و کانون این ۱۷روستا امام زاده شاه غالب (ع) نام دارد که حدود ۱۱۰ کیلومتر از بخش مارگون بویراحمد فاصله دارد.
آخرین نقطه و روستا در منطقه سیلاب و کلوار نیز ‘ادور’ در مرز شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری است.
انتهای پیام/د/4120

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.