گروه: جاذبه های استان خبر: 82204 / تاریخ انتشار : 1395/10/22 ساعت : 09:36

تفرجگاه آبشار یاسوج در یک روز زمستانی+تصاویر

آبشار یاسوج در فاصله 2 کیلومتری مرکز شهر و در شمال شهر یاسوج واقع شده و هر ساله مورد توجه گردشگران و توریستهای ایرانی و خارجی قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس .استان کهگیلویه و بویراحمد با مساحت ۱۶۲۶۴ کیلومتر مربع و آماری بالغ بر ۶۵۸۶۲۹ نفر جمعیت در جنوب غربی ایران سرشار از ذخایر و منابع آبی بی نظیر با پوشش گیاهی فراوان و جنگل های گسترده دارای دو اقلیم آب و هوایی متفاوت می باشد.

کهگیلویه وبویراحمد پر آب ترین منطقه جنوب غربی ایران و دومین تولید کنند آب کشور قلمداد می شود واز جاذبه های طبیعی این استان به منابع آبی، رودخانه های پر آب، آبشارهای  زیبا،  پوشش گیاهی بی نظیر، با تنوع بسیار از درختان مختلف جنگلی به همراه گونه های جانوری متعدد می توان اشاره کرد.

وضعیت طبیعی و جغرافیایی کهگیلویه وبویراحمد سبب شده که این از استان به نام پایتخت طبیعت ایران ، شمالی در جنوب ویا سرزمین چهار فصل یاد شود. طبیعتی که سالانه به خصوص در فصل تعطیلات میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی می باشد.
آبشار یاسوج به علت دارا بودن آب و هوای مطبوع و چشمه سارهای متنوع یکی از ناب ترین نقاط گردشگری کهگیلویه وبویراحمد و شهر یاسوج است که همه ساله پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور است.

این آبشار در فاصله 2 کیلومتری مرکز شهر و در شمال شهر یاسوج واقع است و هر ساله مورد توجه گردشگران و توریستهای ایرانی و خارجی قرار می‌گیرد آب‌ چشمه‌هایی‌ که‌ از دل‌ کوه‌های‌ زاگرس‌ جوشیده‌ در دو کیلومتری‌ شمال‌ شهر یاسوج‌ آبشاری‌ به‌ ارتفاع‌ 10 متر را به‌ منظر تماشا گذاشته‌ است‌.

چشم‌انداز این‌ آبشار، نهرهای‌ آب‌ در بستر مارپیچ‌ مشبک‌، باغ‌های‌ میوه‌، مراتع‌ سرسبز و پر از گل‌های‌ رنگارنگ‌ است‌، که‌ چشم‌ بیننده‌ را خیره‌ می‌سازد.

هر ساله‌ آبشار یاسوج‌ در فصل‌ بهار، تابستان‌ و پاییز پذیرای‌ گردشگران‌ است‌،از دیگر آبشارهای‌ این‌ استان‌، آبشار بهرام‌ بیگی‌ است‌. این‌ آبشار در میان‌ صخره‌های‌ سنگی‌ واقع‌ شده‌ و بعد از مارگون‌ قرار دارد.آبشار بن‌ رود نیز بعد از سی‌ سخت‌ قرار گرفته‌ و شامل‌ توف‌شاه‌ (آبشار شاه) و آبشار بن‌ رود است‌ که‌ ازچندین‌ چشمه‌ تشکیل‌ شده‌ و حدود 20 متر ارتفاع‌ دارد و منطقه‌ بسیار زیبایی‌ را پدید آورده‌ است‌. “به یاسوج شهر آبشارهای خروشان خوش‌آمدید”؛ این جمله‌ای بود که در آستانه ورود به شهر یاسوج، بر تابلویی نقش بسته بود، جمله‌ای که آغاز سفری رویایی به شهری رویایی است.
یاسوج مرکز شهرستان بویراحمد است و در شمال شرقی استان واقع شده‌است. پیش از ایجاد این شهر، در حدود ۶ کیلومتری آن، یک شهر قدیمی به نام «تل خسرو» قرار داشت که زمانی مرکز نفوذ خوانین بویراحمد علیا بوده‌است. اینک به جز تپه‌های پراکنده و یک روستا، اثری دیگر از آن باقی نمانده‌است.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:بویرخبر
انتهای پیام/ر/200
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.