گروه: اخبار ایران خبر: 82173 / تاریخ انتشار : 1395/10/21 ساعت : 09:17

حضور گسترده مردم در اطراف دانشگاه تهران برای وداع با آیت الله هاشمی رفسنجانی

تمامی خیابان های اطراف دانشگاه تهران مملو از جمعیتی است که برای حضور در مراسم تشییع و وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، عازم دانشگاه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،از آنجا که به دلیل محدودیت ترافیکی خیابان های منتهی به محل برگزاری آیین تشییع از بامداد امروز (سه شنبه) بسته شده است، مرد و زن و پیر و جوان خودروهای خود را در خیابان های اطراف پارک کرده و پیاده عازم دانشگاه تهران شده اند.

قرار است حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نماز میت را بر پیکر یار امام و رهبری اقامه کنند.
اکنون ورودی دانشگاه تهران از سمت خیابان حجاب و طالقانی مملو از جمعیت عزادار است.
در مسیرهای منتهی به دانشگاه تهران خودروهای امدادی و انتظامی مستقر شده اند تا در صورت لزوم بتوانند در این مراسم امدادرسانی کنند.
از برخی خودروهای مستقر در مسیر، نوحه های عزاداری به گوش می رسد و اغلب مردم سیاه پوش هستند.
در حالی ازدحام جمعیت در خیابان های اطراف دانشگاه تهران در حال افزایش است، محوطه داخلی دانشگاه تهران نیز مملو از جمعیت مشتاق شرکت در این مراسم است.
عکاسان و خبرنگاران بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی پوشش خبری این مراسم را بر عهده دارند و برخی از سازمان ها و نهادها با همکاران خود در این مراسم شرکت کرده اند.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر نوزدهم دی ماه در سن 82 سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.
وی از مبارزان برجسته انقلاب در زمان طاغوت بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب فعالیت های خود را در صحنه اجرایی کشور کلید زد.
نمایندگی مردم در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، حضور در کسوت رییس مجلس شورای اسلامی، رییس جمهوری، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مجلس خبرگان رهبری و همچنین حضور در مجلس خبرگان قانون اساسی از جمله سوابق اجرایی یار دیرین امام و رهبری در چهار دهه اخیر است.
وی در دوران جنگ تحمیلی همزمان با عهده دار بودن ریاست مجلس شورای اسلامی، نماینده امام در شورای عالی دفاع بود و در ماه های پایانی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، جانشین فرمانده کل قوا شد که در نهایت این جنگ با پذیرش قطعنامه آتش بس از سوی امام خمینی (ره) پس از هشت سال به پایان رسید.
آیت الله هاشمی رفسنجانی که یکی از ائمه جمعه موقت تهران بود، در چهار دهه گذشته از چهره های اثرگذار در صحنه سیاسی کشور به شمار می آمد و به همین سبب محل مشورت و رایزنی بسیاری از نیروهای انقلاب از گرایش های گوناگون بود.
آخرین حضور سیاسی وی، در انتخابات سال گذشته مجلس خبرگان رهبری رقم خورد که توانست با اکثریت آرا و به عنوان نفر نخست، نمایندگی مردم تهران را در این مجلس بر عهده بگیرد./ایرنا

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.