گروه: اخبار استان خبر: 82152 / تاریخ انتشار : 1395/10/20 ساعت : 14:43

شهرک صنعتی یا شهرک زباله/ حمله موش و گربه ها به شهرک صنعتی بلکو یاسوج + تصاویر

توجه به کیفیت محیط شهری و چهره زیبای شهر و از طرفی شهرک های صنعتی خواسته هر یک از شهروندان و حتی صنعتگران است، شهری تمیز و بدون زباله که علاوه بر زیبا کردن چهره شهرک، سلامتی را تهدید نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، در شهرک صنعتی بلکوی یاسوج ریختن زباله ها، جوی های کثیف، خیابان های نابسامان به چهره زشتی تبدیل شده که سبب نارضایتی مردم و صنعتگران این شهرک شده که در این راستا شهرداری یاسوج خم به ابرو نمی آورد و آرام از کنار این مسائل می گذرد.

جمع آوری زباله ها، ساماندهی خیابان ها و نظافت جوی های کثیف وظیفه خدمات شهری در شهرداری است اما با نگاهی به انباشت زباله ها و سرازیر شدن آنها به کف خیابان و روانه شدن شیرابه های آنها مردم را کلافه کرده است.

شاید بیشتر اوقات شهرداری فقط ایجاد فضای سبز و آب نمان و یا کف پوش و جدول گذاری را کار اصلی خود در شهر عنوان نماید اما مهمترین وظیفه شهرداری نظافت شهری است که متاسفانه شهرداری یاسوج به این مسئله توجهی ندارد و چشم بسته از کنار آنها می گذرد.

محسن حسین پور یکی از شهروندان شهرک صنعتی بلکو در گفت و گو با پایگاه خبری صبح زاگرس گفت: متاسفانه این شهرک مشکلات زیادی در حوزه جدول، جمع آوری زباله ها، آسفالت خیابانها دارد که متاسفانه مسئولان شهری و شهرداری به این مسئله توجهی ندارند.

حسین پور اضافه کرد: هر وقت به انتخابات شوراها یا مجلس نزدیک می شویم کاندیدا فقط شعار می دهند که ما مشکلات را حل می کنیم اما موقع عمل که می رسد همه آنها شهرک بلکو را فراموش می کنند.

به گفته وی عدم جمع آوری زباله ها در این شهرک باعث شده است که زباله ها در کوچه ها روی هم انباشته شود و حیوانات موذی با پاره کردن کیسه های زباله، زباله ها را پخش نمایند.

فرهاد حسین پور یکی دیگر از شهروندان این شهرک می گوید: متاسفانه در برخی از موارد آنقدر زباله ها دیر از کوچه ها جمع می شود که زباله گردها دست به کار تفکیک شده و ریز و درشت زباله ها را از هم جدا می کنند و زباله ها در کوچه رها می شود.

البته این تمام ماجرا نیست چرا که بوی تعفن جوی های کثیف در سطح شهرک هر رهگذری را آزار داده و زباله های موجود در جوی ها و راکد شدن آب سبب بوی بد در محله ها می شود.

به گزارش سایت صبح زاگرس؛ در  شهرک بلکو همین مشکلات زباله ها، خیابان ها و جوی های کثیف سبب شده تا با گذر از هر کوچه و خیابان تعدادی از حیوانات موذی دیده شود و گربه هایی که در حال پاره کردن کیسه های زباله هستند و همه این موارد سبب تهدید سلامتی می شود.

شهردار با وجود سراریز شدن زباله ها و بوی نامطبوع و زباله های جدول ها هم با کمال خونسردی رفتار می کند و انگار در شهرداری و خدمات شهری کارهای مهمتری از نظافت شهری وجود دارد.

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد چهار شهرک صنعتی دارد که شهرک صنعتی بلکو به عنوان یکی از مهمترین شهرکهای صنعتی شهر یاسوج فاصله چندانی با مرکز شهر ندارد اما متاسفانه از امکانات و خدمات اولیه آسفالت مناسب، نظافت و جمع آوری زباله ها بی بهره است که سلامت مردم را تهدید کرده است و این موضوع در شان یک شهرک صنعتی نیست.

باوجود پیگیری های خبرنگار سایت خبری صبح زاگرس ، شهردار یاسوج در این زمینه پاسخگو نبود.

در یزر تصاویر شهرک بلکو و وضعیت نامناسب زباله ها را مشاهده می کنید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام رج /4120

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.