گروه: اخبار استان خبر: 82134 / تاریخ انتشار : 1395/10/20 ساعت : 08:45

درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی و چند نکته مهم...

درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی و چند نکته مهم...

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی و چند نکته مهم...

- پیام رهبری معظم و اشاره به سوابق و ابعاد مبارزه و فعالیت های قبل و پس از انقلاب ایشان، نمونه روشنی از الگوی"مروت" ، "اخلاق مداری" و "تقوای تام الهی" در رفتار رهبری معظم است که علی رغم همه اختلاف نظرها؛ از مرز "انصاف" خارج نمی شوند. 
 
- فارغ از علاقمندان واقعی ایشان؛ جریان فتنه و ضدانقلاب در تلاش است تا درگذشت ایشان را تبدیل به فرصتی برای حیات مجدد، جولان و تفرقه نماید. برگزاری مراسم های پرحجم؛ فراگیر و پیوسته در نقاط مختلف کشور، از مهم ترین برنامه های این طیف است. سردادن شعارهای ساختارشکن و موج سواری برخی سران فتنه، از هم اکنون آغاز شده است. آنها تلاش دارند درگذشت آقای هاشمی را بهانه ای برای تسویه حساب با نظام و رهبری کنند. توجه و دقت در این فضا، امری ضروری است.
 
- نکته مهم در پیام رهبری تاکید هوشمندانه و چند باره ایشان به "اختلاف نظرها" ؛ "اجتهادهای متفاوت" و "تفاوت های نظری" بخصوص در سالهای اخیر با آقای هاشمی بود. این بدان معناست که رهبری معظم، بی پرده بر وجود این اختلاف ها در نگرش خود با آقای هاشمی تصریح دارند تا این پیام محملی برای برخی خلط!! برخی مسائل در این فضا نشود.
 
- مرزبندی بین رفاقت شخصی طولانی با "چارچوب های نظام" از نقاط برجسته پیام رهبری معظم است. این الگویی مهم در تعامل با دیگران است.
 
- نکته ای که باید دقت کرد اینکه هرچند "جریان انقلابی" مشخصا نسبت به مواضع و رفتارهای سالهای اخیر آقای هاشمی انتقاد جدی داشت اما این بدان معنا نیست که اجازه دهد برخی فتنه گران و افراد و جریان های خارج نظام تلاش کنند که درگذشت آقای هاشمی را ابزاری برای مطامع و موج سواری خود نمایند. به عبارت صریح تر "او را متعلق به خود کنند". 
 
انتهای پیام/200
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.