گروه: لنده خبر: 82099 / تاریخ انتشار : 1395/10/19 ساعت : 14:00
تجلی اقتصاد مقاومتی با دستان جوان لنده ای:

رهایی از کارگری تا خودکفایی با اقتصاد مقاومتی در لنده+تصاویر

شاید باورش سخت باشد جوانی که تا دیروز برای کارگری آواره شهرها بود با اجرای طرح پرورش مرغ محلی در یکی از روستاهای شهرستان لنده، اقتصاد مقاومتی را معنا و مفهومی دوباره بخشید و علاوه بر اشتغالزایی موفق به کسب درآمد برای خانواده خود شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در حالی که روز به روز شاهد تحریم ها و تهدیدات گسترده دشمنان در باب مسائل اقتصادی هستیم، بحث اقتصاد مقاومتی باعث شد تا بخشی از توطئه چینی ها و دسیسه های دشمنان در بخش های مردمی خنثی شود.

 بسیج سازندگی با رویکردی مردمی و با اجرای طرح های مختلف اقتصاد مقاومتی در شهرها و روستاها علاوه بر اشتغالزایی باعث کسب درآمد و تامین امرارمعاش خانواده های طیف گسترده ای از بسیجیان سراسر کشور شده است.

حضور مقتدرانه بسیج سازندگی در عرصه های اقتصادی با اجرای دوره های مختلف و تخصیص تسهیلات لازم به بسیجیان جویای کار و مستعد باعث شد تا جوانان این مرز وبوم بتوانند گوشه ای از توانمندی های خود را در باب تحقق کلام نورانی مولی و مقتدای خویش به نمایش بگذارند.

 

کریم ایواز ازجمله بسیجیان شهرستان لنده ضمن اشاره به حمایت های بسیج سازندگی اظهارکرد: پس از سال ها کارگری در شهرها با حمایت های بسیج سازندگی و با دریافت مبلغ دویست میلیون ریال از بسیج سازندگی ناحیه مقاومت لنده اقدام به اجرای طرح پرورش مرغ محلی در روستای سرتنگ لنده کردم که علاوه بر ایجاد شغلی ثابت برای خودم منبع درآمدی نیز برای خانواده ام تامین شد.

وی افزود: تاقبل از اجرای این طرح به دلیل نداشتن شغلی ثابت به ناچار در شهرها برای کارگری آواره بودم ولی از زمان اجرای طرح اقتصاد مقاومتی پرورش مرغ محلی علاوه بر حضور در کنار خانواده ام،  منبع درآمدی از سوی بسیج سازندگی برای من و خانواده ام فراهم شد.

این بسیجی لنده ای تصریح کرد: با اجرای طرح پرورش مرغ محلی در روستای دم تنگ لنده توانسته ام روزانه بیش از یک میلیون ریال درآمد داشته باشم که به نسبت زمان کارگری واقعاً قابل قیاس نیست چرا که هم درآمد دارم و هم کنار خانواده ام هستم.

وی تاکیدکرد: تسهیلات اقتصاد مقاومتی دریافتی از بسیج سازندگی لنده مبلغ دویست میلیون ریالی می باشد که شش ماه تنفس دارد .

ایواز اظهارکرد: با استفاده از این فرصت شش ماهه تنفس توانسته ام بیش از 1400قطعه جوجه در مرحله اول نگهداری و به فروش برسانم و بخشی از هزینه اقساط را تامین نماییم.

وی خاطر نشان کرد:  از بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج لنده به واسطه حمایت های بی دریغ خود و همکاری در اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی قدردانی میکنم و انتظار دارم سایر سازمان ها و نهادها نیز همانند بسیج سازندگی از جوانان جویای کار حمایت کنند.

بدون شک حضور مقتدرانه بسیج در عرصه های مختلف به خصوص در عرصه اقتصاد مقاومتی باعث شد تا در چند سال گذشته شاهد اشتغالزایی جوانان بیکار در سطح روستاها و درآمدزایی از محل این مشاغل زودبازده باشیم.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/4120

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.