گروه: لنده خبر: 82042 / تاریخ انتشار : 1395/10/18 ساعت : 10:50
در پی نبود شهرک صنفی صورت می گیرد:

همسایگی مغازه های نامربوط در لنده/صنوف آلاینده بلای جان شهروندان لنده ای

نبود شهرک صنفی ویژه در شهرستان لنده باعث درهم ریختگی نظم صنوف و ایجاد آلایندگی های صوتی و بصری در این شهرستان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امروزه جوامع پیشرفته با ایجاد فناوری های نوین به دنبال کاهش میزان آلایندگی های زیست محیطی، صوتی و بصیری هستند چرا که این آلایندگی ها می تواند نقش موثری در افزایش میزان اختلالات روحی و روانی شهروندان ایجاد کند از این رو با ایجاد شهرک های خاص برای صنوف مختلف به دنبال حل این معظل جدی هستند.

 نبود شهرک صنفی در شهرستان لنده باعث درهم ریختگی نظم صنوف در این شهرستان شده به طوری که یک واحد جوشکاری که به طور مداوم با چکش و برش صفحه های ضخیم آهن همراه با تولید صدای بسیار قوی در حال کار است برای سایر صنوف همجوارخود ایجاد مزاحمت می کند و همین مسئله عاملی است برای بروز اختلافات صنفی و بالا آمدن صدای معترضان .

فعالیت 7 واحد جوشکاری و  7واحد آلومینیومی و 2واحد تولید درب و پنجره چوبی و بیش از 6 واحد تعویض روغنی و پنچرگیری در مرکز شهرلنده که عمدتاً نیز در مناطق پرجمعیت شهری ساکن هستندکه علاوه بر تولید آلودگی های صوتی ، آلودگی های بهداشتی نیز در سطح شهر ایجاد کرده اند که باعث نگرانی برخی از شهروندان لنده ای شده است.

بدون شک دامنه فعالیت صنوف آلاینده در سطح شهر اگر در شهرک صنفی خاصی ساماندهی می شد شاهد از بین رفتن نارضایتی های عمومی و افزایش توان تولید بیشتر محصولات این صنوف در بازار با آرامش خاطر بیشتری بودیم.

با توجه به تعداد کم صنوف آلاینده که در سطح شهرلنده مشغول فعالیت هستند ایجاد شهرک صنفی کوچک در حاشیه این شهر می تواند علاوه بر رفع نارضایتی ها باعث رشد و بالندگی و پیشرفت روز افزون این صنوف شود.

به هر حال امیدواریم مسئولان شهرستان لنده با نگاه توسعه ای به شهرستان لنده در کمیته های مختلف برنامه ریزی شهرستان در خصوص ایجاد و احداث شهرک های صنفی و صنعتی در لنده، گام های اساسی در راه توسعه و پیشرفت شهرستان را برای نسل های آینده فراهم کنند.

گزارش :سیداسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبر لنده

انتهای پیام/م/200

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.