گروه: چرام خبر: 82010 / تاریخ انتشار : 1395/10/17 ساعت : 13:49
امام جمعه چرام:

قرار بود با توافق برجام وضعیت اقتصادی و معیشتی تغییر کند نه اینکه دلار افزایش یابد

امام جمعه چرام گفت: بانکهای بزرگ دنیا با بانکهای ایرانی به خاطر ترس از تحریم آمریکا با ما معامله نمی کنند؛قرار بود با توافق برجام وضعیت اقتصادی و معیشتی تغییر کند اما ما مشاهده گر قیمت دلار تا مرز 42 هزار ریال هستیم .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  حجت الاسلام سید نورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر بیان کرد که منافق کسی است که راهی مخفیانه و مرموز داشته باشد تا هنگام خطر فرار کند .

 

وی افزود :زبان ،ترجمه کننده دل است و اگر راه این دو از یکدیگر جدا شود، نشانه ی نفاق است .ما می دانیم که یک انسان منافق از سلامت فکر و روح برخوردار نیست .

 

حجت السلام افشار اظهار کرد:انسان دروغگو گفتارش متفاوت با کردارش است چرا که یکی از آسیب های انسان دروغگو عدم اعتماد دیگران به اوست .

 

خطیب جمعه چرام در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اندیشه های انقلابی رویکردی دینی و مکتبی است، تصریح کرد: یکی از مهمترین مطالبات امام راحل و رهبر معظم انقلاب ،تعمیق اندیشه های انقلابی با رویکرد دینی و مذهبی بوده است؛ ما با این راه بارها توانسته ایم بر معادلات دنیا تاثیر بگذاریم .

 

وی افزود :امروزه در حالی اقتدارجمهوری اسلامی توازن مهندسی دنیا را بهم زده است که تا پیش از پیروزی انقلاب ما اجازه ی بیان حرف هایمان را در سازمان ملل نداشتیم .

 

امام جمعه چرام با اشاره به نتیجه ی صلح با آمریکا گفت :قبل از انقلاب قانون کاپیتالاسیون در این مملکت جاری میشد اما لغت و منابع ما را به غارت می بردند و این نتیجه ی صلح با آمریکا بود .

 

وی افزود :اما بعد از انقلاب ملت آزاده ای شدیم که با تصمیم گیری های خودمان در بسیاری از جهات همچون انرژی هسته ای ، پزشکی و غیره پیشرفت های خوبی داشته ایم .

 

افشار اضافه کرد :یکی دیگر از دستاوردهای ما ندادن یک وجب از خاک کشورمان به دشمنان بود و همچنین یکی دیگر نیزرقم خوردن آزادی شهر حلب در سوریه توسط جوانان انقلابی می باشد.

 

حجت السلام افشار به توافقات اخیر ما با آمریکا اشاره کرد و گفت : آقای اوباما قرار بود قانونی را که در کنگره سازمان مبنی بر تحریم مجدد 10 ساله ی ایران بود،لغو کند اما این امر عملی نشد.

 

وی افزود : بانکهای بزرگ دنیا با بانکهای ایرانی به خاطر ترس از تحریم آمریکا با ما معامله نمی کنند. قرار بود با توافق برجام وضعیت اقتصادی و معیشتی تغییر کند اما مامشاهده گر قیمت دلار تا مرز 42 هزار ریال هستیم .

 

افشار در بخش پایانی سخنرانی خود خاطر نشان کرد : تفکر انقلابی دنبال کنند ی اقتصاد مقاومتی می باشد که این تفکر بیانگر عدم اعتماد به آمریکا است .

 

منبع: پایگاه خبری تحلیلی چرام

انتهای پیام/ج

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.