گروه: لنده خبر: 82009 / تاریخ انتشار : 1395/10/17 ساعت : 12:14
حکایت تلخ جاده روستای عروه و قصه کمبوداعتبارات:

تکمیل جاده عروه در پیچ و خم بی تدبیری مسئولان

سالهای سال است که مردم روستای صعب العبورعروه چشم به راه، راهی دوخته اند که جز حسرت و گرد و خاک و سنگلاخ های بزرگ چیزی عایدشان نشده است و همچنان محروم از نعمت جاده مناسب هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در حالی که همه مسئولان شهرستانی و استانی به دنبال استقرار روستائیان در سطح روستاها و اجرای مهاجرت معکوس هستند ولی به رغم همه تلاش های صورت گرفته جهت توسعه خدمات رفاهی در روستاها هنوز برخی از روستاهای شهرستان لنده از نعمت جاده مناسب محروم هستندو با اولین بارندگی و بارش برف تایکی دو ماه ارتباط آنان با مرکز شهرستان قطع خواهدشد.

پس از گذشته حدود چهار دهه از انقلاب اسلامی هنوز هم ابعاد محرومیت بر رخسارغبارآلود روستاهای شهرستان لنده آنقدر هویدا است که با وضعیت کمبود اعتبارات موجود تا چندین سال دیگر گویی گرهی از مشکلات بازنخواهدشد.

در چند سال گذشته به دلیل صعب العبور بودن جاده روستای عروه در بخش مرکزی شهرستان لنده پایه های چوبی برق به وسیله کارگران و چهارپایان در برترین شرایط ممکن و تعدادی نیز به وسیله بالگرد به این روستا انتقال داده شد و پس از سی سال ساکنین روستای عروه روشنای برق را به عینه احساس کردند.

با گذشت این سال متاسفانه هنوز که هنوز است که مشکلی برای ترانس های برق این روستا پیش بیاید عملاً تا چندین ماه امکان تعمیر به دلیل نداشتن راه مناسب و صعب العبوری آن وجود ندارد و تابستان گذشته نیز به علت خرابی ترانس برق روستای عروه بیش از یک ماه این روستا در خاموشی مطلق بود.

چندین سال است که مسئولان شهرستان لنده و استانی از تصویب اعتباربرای جاده عروه سخن به میان می آورند و چندین بار نیز چندین پیمانکار برروی این جاده استقرار و بخشی های را بازگشایی کردند و هربار نیز به دلیل کمبود اعتبار این جاده به حال خود رها شد.

عبور جاده عروه از تپه ماهور ها و کوه ها عملیات راهسازی را بسیار دشوار کرده است چرا که بیشترنقاط آن نیازمند پیکور می باشد.

جالب ترین نکته در بحث جاده عروه و سایر پروژه های راه سازی شهرستان لنده، تامین حقوق بخشی از کارکنان اداره راه و شهرسازی شهرستان لنده از محل پروژه های عمرانی است که متاسفانه همین نکته باعث گلایه مردم و برخی از مسئولان شده است.

  به حال مردم روستای عروه به خوبی در جریان کمبود اعتبارات و سایر مشکلات هستند ولی این دلیل نمی شود بعد از گذشت چهاردهه از انقلاب هنوز از نعمت راه روستایی مناسب بی بهره بمانند، پس چشم انتظار عزم مسئولان تدبیرو امیدی شهرستان و استان هستند تا ببینند در این چندماهه باقی مانده از دولت یازدهم گرهی از مشکل تنها راه این روستا بازمی شود یا همان کلاف سردرگمی است که هنوز هم باید سردرگم بماند.

گزارش وعکس:سیداسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/200

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.