گروه: اخبار ایران خبر: 82006 / تاریخ انتشار : 1395/10/17 ساعت : 11:51
در پی زلزله‌ای ۵.۱ ریشتر بامداد جمعه خنج در استان فارس صورت گرفت:

جان باختن ۴ تبعه خارجی در زلزله خنج /میزان دقیق خسارت ها هنوز مشخص نیست

فرماندار خنج با اشاره به زلزله بامداد امروز گفت: این زلزله در دهستان سیف آباد بین شهرستان خنج و قیروکارزین رخ داده و ۴ نفر در این زلزله جان باختند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مختار عباسی فرماندار شهرستان خنج اظهار کرد: این زلزله در دهستان سیف آباد بین شهرستان خنج و قیروکارزین رخ داده و 4 نفر در این زلزله جان باختند.

وی با بیان اینکه هر 4 نفر از اتباع بیگانه بودند، گفت: این افراد در خانه باغی ساکن بودند که به دلیل نداشتن استحکام لازم فروریخته است.

فرماندار شهرستان خنج تصریح کرد: این زلزله به بزرگی 5.1 ریشتر در عمق 4کیلومتری زمین و در عرض 28.1 و طول جغرافیایی 53.1  این شهرستان را لرزاند.

وی تاکیدکرد:  خسارت مالی این زلزله در حال بررسی و برآورد است.

حسن فیاض پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز در ادامه ضمن اشاره به عمق زمن لرزه شهرستان خنج گفت: براساس اطلاعات بدست آمده تا کنون بر اثر فر ریختن دیوار و سقف اتاقک ساختمانی نیمه کاره، چهار نفر کشته و یک نفر مصدوم شد.

وی افزود: این افراد در اتاقک نگهبانی این ساختمان مشغول استراحت بودند که براثر زمین لرزه سقف این اتاقک فرود می ریزد و اتباع بیگانه که مشغول کارگری بودند گرفتار می شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس  تصریح کرد:سه نفر مصدوم هم در روستای چارتلا به شکل سرپایی مداوا شده اند و روند درمان نیز ادامه دارد.

وی تاکیدکرد: ترک خوردگی دیوار اماکن مسکونی قدیمی، ریزش دیوارهای خشتی و گلی حیاط منازل، تخریب سایه بان پارکینگ منازل و قطع شبکه برق گزارش شده است.

 فیاض پور مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: در استان آماده باش اعلام شده تا در صورت بروز مشکل دیگر به سرعت بتوانیم امداد رسانی انجام دهیم.

در حال بروز رسانی ...

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام.م

سیداسماعیل میری
تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.