گروه: کهکیلویه خبر: 81998 / تاریخ انتشار : 1395/10/16 ساعت : 23:59

برنامه های مدیرکل ارشاد برای افزایش شادی در جامعه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: اجرای همایش فرهنگ و هنر در هر منطقه برای انتقال فرهنگ بومی همان منطقه به اقصی نقاط دنیا، تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در همایش و فرهنگ هنر دیشموک در جمع مردم اظهار کرد: از شرکت در این منطقه خرسند و قدردان حضور مسئولان و مردم  هستیم.

 

رضا دهبانی ضمن تقدیر از سپاه کهگیلویه جهت همکاری در اجرای این همایش بزرگ در دیشموک، گفت:اجرای همایش فرهنگ و هنر در هر منطقه برای انتقال فرهنگ بومی همان منطقه به اقصی نقاط دنیا، تاثیر  بسزایی دارد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های گسترده فرهنگی در راستای مبارزه با آسیب های اجتماعی نقش مهمی دارد و این همایش هم از جمله برنامه هایی است که یقیناً در جهت تحقق این هدف، مفید واقع می شود.

 

وی به لزوم اجرای چنین همایش‌هایی در جامعه برای مردم اشاره کرد و گفت: این برنامه ها در شاد کردن محیط زندگی مردم در جامعه به جلوگیری از بیماری هایی از قبیل افسردگی کمک زیادی می کند.

 

وی با بیان اینکه در عصری که جهانی شده نامگذاری شده است، قرار داریم، افزود: در این مقطع از تاریخ باوجود فشردگی زمان و مکان، این جهان درصدد است تا اهداف فرهنگی ما را زیر سوال برده، ادغام کند و از بین ببرد.

 

دهبانی با اذعان اینکه، وظیفه ما تاکید بر خواست‌های فرهنگی می باشد، خاطرنشان کرد: باید در قالب مجالس و محافل مختلف تاکید و آنها را ارائه دهیم.

 

وی گفت: اگر فرهنگ همان مجموعه آموخته ها و اندوخته های انسان در طول حیات اجتماعی وی باشد، باید در راستای پاسداری از  ارزش، عقاید و آئین، دین و آداب رسوم تلاش کنیم.

 

دهبانی گفت: کسی با اجرای برنامه دینی و دیگری با ارائه برنامه فرهنگی در راستای تبیین دین و دیگری در اشاعه ی فرهنگ و هنر تلاش می کند و با این کار خود در جهانی شدن جهت ارتباط با دنیا  قطعا سهیم خواهیم بود.

 

وی گفت، برای اینکه مبانی ارزشی، سنت های دینی و کهن‌مان از بین نرود باید در تدارک برنامه های فرهنگی دست به دست هم بدهیم و چنین برنامه های را برگزار کنیم .

 

دهبانی با بیان اینکه، به شکل عادلانه هزینه و سهم فرهنگی هر منطقه‌ای را خواهیم داد جزء اینکه خود آنها نخواهند، متذکر شد: نه فقط در شهر بلکه در روستاهای و مناطق مختلف استان اجرای چنین برنامه هایی را حمایت می کنیم تا ان شاء الله باعث احیای سنت ها و ارزشهای با اهمیت به یادمانی ما شود.

منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.