گروه: اخبار استان خبر: 81990 / تاریخ انتشار : 1395/10/16 ساعت : 17:19

چادر، معجزه گر بی ادعا/ این مادران یاسوجی عاشق حجاب اند + تصاویر

چادر را که می پوشی احساس می کنی فرشتگان خداوند با هاله ای از نور آمده اند تا در مقابل هر گونه پلیدی لایه محافظی باشند برای تو و غرق در نورت کنند و همواره درکنارتو برای آسایشت گام بردارند.آری چه معجزه گر بی ادعایی است، چادر.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،،همه می گویند آرامش است.آرامشی ازجنس نور،زیبا و روح انگیز. آری چادر را می گویم - همان پوششی که به اندازه طلا ارزش دارد و همچون صدفی است که مروارید را درون خودمصون می دارد.مگر در این تکه پارچه چه نهفته است که همه سخن از عظمتش به زبان می رانند و چنان با اشتیاق ازهمسفری وآرامش خاطر نهفته درآن می گویند که تو رامشتاق به تجربه کردن این حس زیبا می کنند. چادر را که می پوشی احساس می کنی فرشتگان خداوند با هاله ای از نور آمده اند تا در مقابل هر گونه پلیدی لایه محافظی باشند برای تو و غرق در نورت کنند و همواره درکنارتو برای آسایشت گام بردارند.آری چه معجزه گر بی ادعایی است، چادر. وقتی آن را بر سر می اندازی برای حرکت در مسیر زندگی قدرت می گیری وشجاعانه گام بر می داری .این زره، با زبان بی زبانی چه می کند.

17 دی 1314  کشف حجاب در ایران توسط رضاخان اجرایی شد و در ان زمان واکنش هایی زیادی را در کشور به دنبال داشت .اگر چه ماجرای کشف حجاب دارای تاریخچه‌ای دیرین بود و این حرکت رضاخان در واقع اجرای صحنه‌‌ای از این نمایش طولانی بود و در واقع این حرکت ادامه و حلقه‌ای از حلقه‌های یک توطئه حساب شده بود که از مدتها قبل توسط استعمارگران طراحی و به مورد اجرا گذاشته شده بود.

این روز بهانه ای شد تا در زمینه عفاف و حجاب با چند بانوی یاسوجی به گفت و گو بنشینیم که ماحصل آن را در زیر می خوانید.

 

خدیجه محمدی 32 ساله، اهل یاسوج و مربی جامعه القرآن است و درباره اهمیت حجاب و عفاف می گوید:همیشه به طور ذاتی حجاب را دوست داشتم و باحجاب احساس آرامش می کنم.  
 
 
این بانوی یاسوجی که از حافظان قرآن است در پاسخ به این سوال که در خانواده شما تا چه اندازه به دستورات دینی درباره حجاب توجه می شود، گفت: حجاب و عفاف در خانواده ما به طور کلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
محمدی از دختران جوان خواست تا جایی که می توانند حجاب خود را رعایت کنند تا هم امنیت آنها در جامعه تضمین شود و هم راحت تر بتوانند به فعالیت های اجتماعی شان بپردازند.
 
 
 
این فعال فرهنگی در یاسوج علت بی حجابی های امروزی در جامعه را ترویج شبکه های ماهواره ای و رسانه های غربی عنوان کرد و گفت:  برخی به تبع فرهنگ غلطی که در این شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود، بی حجابی را نشانه تمدن و ترقی می داننددرصورتی که سخت در اشتباهند .
 
محمدی نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب را مستلزم  فرهنگ سازی رسانه ها دانست و ابراز داشت: نهادهای فرهنگی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تاکنون خیلی کم در این زمینه موفق بوده اند، چون رسانه های غربی نهایت تلاش خود را کرده اند و نهادهای فرهنگی کشور نیز باید در این زمینه خیلی تلاش کنند.
 
این بانوی حافظ قرآن به دو پسر خردسال خود اشاره کرد و افزود: فرزندانم به حجاب من افتخار می کنند و در جامعه هنگامی که با افراد بی حجاب برخورد می کنند به من می گویند مادر آن ها چقدر بد حجاب بودند.
 
طاهره شفیعی اهل یاسوج و دو فرزند دختر به نام های فاطمه سادات و سیده نرگس دارد که از همین کودکی رعایت عفاف و حجاب را به آنها آموزش داده و می گوید: باید از سنین کودکی بر روی تربیت فرزندان و آشنایی آنها با دستورات دینی و مذهبی توجه ویژه ای داشت.
 
وی به اهمیت رعایت عفاف و حجاب در خانواده اشاره کرد و از اینکه توانسته در فضایی قرار بگیرد که به واسطه رعایت عفاف و حجاب به آرامش برسد، افتخار کرد.
 
 
 
شفیعی اظهار کرد: نباید برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب فرزندان را تحت فشار قرار داد بلکه باید با روش های معقول و رفتار بزرگترها این مقوله مهم را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
این بانوی محجبه و حافظ قرآن که فرزندان خود را نیز از سنین کودکی به یادگیری قرآن ترغیب کرده و آنها را در امر آموزش کمک می کند به دختران جوان جامعه توصیه کرد که برای در امان ماندن از نگاه های بیمار گونه و ایجاد امنیت بیشتر برای خود حجاب اسلامی را رعایت کنند.

وی علت بی حجابی در جامعه را برنامه های مختلف شبکه های ماهواره ای که بنیاد خانواده ها را مورد هدف قرار داده ذکر کرد و گفت: باید برای مقابله با این شبکه ها فعالیت های فرهنگی مناسب در سطح جامعه انجام شود.

این بانوی حافظ قران توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را برای سالم ماندن جامعه از آسیب های اجتماعی را ضروری دانست و گفت: با برقراری ارتباط دوستانه با کسانی که زمینه آسیب پذیری در آنها وجود دارد می توان از بروز و گسترش پدیده بی حجابی در جامعه جلوگیری کرد.

وی از نهادهای فرهنگی استان و کشور  به خاطر بی توجهی به مقوله عفاف و حجاب انتقاد کرد و خواستار توجه بیشتر این نهادها به موضوع آسیب های فرهنگی و اجتماعی شد.

خاطره ای ماندگار از این بانوی حافظ قرآن یاسوجی

 دخترم فاطمه سادات چهارساله بود که برای خرید کفش به یک مغازه در شهر یاسوج مراجعه کردیم و پس از انتخاب کفش و خرید آن در این حین چند دختر بدحجاب وارد مغازه شدند که فاطمه سادات با دیدن آنها از خرید کفش خودداری کرد و گفت: این کفش را نمی خواهم و در این مغازه خرید نمی کنم.

از فاطمه خواستم که کفش ها را بردارد تا نزد پدرش که در یکی از خیابان های شهر منتظر بود برویم ولی او گفت: "پدر می تواند منتظر بماند ولی خدا نمی تواند" ، به خاطر این حرف فاطمه سادات مغازه دار کفش 150 هزارتومانی را 50 هزارتومان حساب کرد.

گزارش و عکس: ثریا انصاری 

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.