گروه: لنده خبر: 81954 / تاریخ انتشار : 1395/10/15 ساعت : 13:22
گلایه رانندگان ناوگان عمومی لنده از عدم نظارت:

ناوگان عمومی لنده و نان هایی که آجر می شوند+تصاویر

ناوگان عمومی یکی از بهترین و مطمئن ترین راه های انتقال مسافران است که علاوه بر جابجایی بخش عظیمی از مسافران نقش مهمی نیز در کاهش میزان ترافیک جاده ای می توانند داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، امروزه حجم زیادی از جابجایی مسافران به وسیله ناوگان عمومی اعم از اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سبک یا همان ویژه صورت می گیرد که هرچه این ناوگان تقویت شود شاهد کاهش میزان آلودگی هوا و تصادفات جاده ای خواهیم بود.

بدون شک رانندگان ناوگان عمومی انسان های دارای صلاحیت های امنیتی و اجتماعی هستند که مورد تائید سازمان حمل و نقل، پلیس راه، اماکن نیروی انتظامی و سایر مراجع ذیصلاح می باشند که علاوه بر نصب کد شناسائی بر روی خودرو ،لباس مخصوص همراه با اتکیت نام و نام خانوادگی خود را درج کنند، جالب است که نام و نام خانوادگی همه مسافران در قالب صورتحساب نیز گاراژ به گاراژ نیز ثبت و ضبط می شود تا خدای ناکرده اگر حادثه ای برای مسافران و یاراننده پیش آمد دسترسی سریع به هویت مسافران راحت تر باشد.

اما متاسفانه چندین سال است که عده ای بدون داشتن صلاحیت های قانونی و حتی داشتن گواهینامه خودرو اقدام به جابجایی مسافر تحت عنوان مسافرکش های شخصی می کنند که علاوه بر نقض قوانین با جان مسافران نیز بازی می کنند.

در همین رابطه نیز برای پیگیری هرچه بهتر این مشکل به سراغ عده ای از رانندگان ناوگان عمومی شهرستان لنده رفتیم تا بیشتر با مشکلات آنان آشنا شویم.

 

 

جان محمد کریمی نژاد از رانندگان دارای 29سابقه لنده ای است که در رابطه با معضل جابجایی مسافران توسط خودروهای شخصی گفت: بیش از 29سال است که در مسیر لنده به دهدشت در حال جابجایی مسافران و خدمت به مردم هستیم و متاسفانه در سه سال گذشته شاهد بیشترین هجوم مسافرکش های شخصی به مسافران پایانه ها و گاراژ ها هستیم.

وی افزود: ضعف نظارتی و عدم همکاری مراجع قانونی و ذیصلاح باعث شد که هرکسی هرلحظه اراده کند اقدام به جابجایی مسافر کند و این درحالی است که برخی از آنان به دلیل نداشتن گواهینامه اصلاً رانندگی را ندارند.

این راننده با سابقه لنده ای تصریح کرد: متاسفانه وضعیت جابجایی مسافر به گونه است که یک راننده شخصی جلوی بیش از40خودروی عمومی(ویژه) سه یا چهاربار اقدام به جابجایی مسافربه دهدشت می کند واین در حالی است که ما هنوز یک بار( یک کله)مسافر به دهدشت نمی بریم و شاید هم اصلاً آن روز نوبت ما نشود.

وی تاکیدکرد: مهمترین دلیل این بی سروسامانی ضعف نهاد های قانونی در برخورد قاطع با کسانی است که هیچ گونه صلاحیت ندارند و اقدام به جابجایی مسافر می کند و این در حالی است کا سالانه بیش از ده میلیون ریال برای گرفتن کارت صلاحیت و تائیده پزشکی و سایر مباحث هزینه می کنیم.

 

علی آزاده دیگر راننده لنده ای است که بیش از 27سال است که در مسیر لنده به دهدشت مسافر کشی می کند وی نیز باگلایه از مسئولان گفت: چندین سال است که اصلاً حفاظت از مسافران برای مسئولان اهمیت چندانی ندارد چرا که اگر مهم بود در این خصوص نظارت بیشتری صورت می پذیرفت.

وی افزود: وقتی جوان 24ساله و مجردی بدون داشتن گواهینامه اقدام به جابجایی مسافر در جلوی چشمان همه رانندگان ناوگان عمومی و پلیس راهنمایی و رانندگی می کند آیا جای برای اعتراض همه رانندگان دارای کارت سلامت حرفه ای باقی می گذارند.

این راننده با سابقه لنده ای تصریح کرد: در چند سال گذشته از تعداد خودروهای ناوگان عمومی کاسته و شاهد افزایش بی ضابطه خودروهای شخصی مسافرکش بدون داشتن صلاحیت حرفه ای در این شغل هستیم که امیداوریم مسئولان نظارت بیشتری داشته باشند.

 

 

دیگر راننده لنده ای که چند سالی است در این حوزه فعالیت دارد نیز خطاب به مسئولان گفت: بیش از چهارصدمیلیون ریال وام خودرو و چندین میلیون تومان برای گرفتن مجوزهای لازم برای رانندگی ناوگان عمومی هزینه کردم و هم اکنون به دلیل حضور بیش از پیش رانندگان شخصی توانایی بازپرداخت اقساط وام خود را ندارم.

وی افزود: تاکی باید شاهد چنین بی نظمی ها به واسطه عدم نظارت دستگاه های اداری به خصوص ادارات متولی باشیم که متاسفانه هر اداره و نهاد تنها به دنبال گرفتن پول عوارضات و مالیات و سایر مطالبات از خودروهای ناوگان عمومی است.

 

 

به هرحال این مطالب به تنهایی درد دل رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در سطح شهرستان لنده به تنهایی نیست بلکه یک بیماری فراگیر در تمام شهرستان های استان و کشور است که نیازمند عزمی راسخ برای مقابله با مسافرکش های شخصی به منظور حفظ جان مسافران و پیشگیری از آسیب های خاصی است که در حوزه جابجایی مسافران ممکن است شکل گیرد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/4120

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.