گروه: بویر احمد خبر: 81951 / تاریخ انتشار : 1395/10/15 ساعت : 12:08

نصب دستگاه فوق پیشرفته تصویربرداری آزمایشگاهی در دانشگاه یاسوج

مدیر آزمایشگاه های دانشگاه یاسوج از نصب دستگاه فوق پیشرفته تصویربرداری آزمایشگاهی در دانشگاه یاسوج خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، وحید مددی گفت: اولین دستگاه ای.اف.ام به منظور تصوبرداری پیشرفته در دانشگاه یاسوج نصب و راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه کیفیت تصویربرداری این دستگاه  100در مقیاس نانو متر است ،  اظهار کرد: این دستگاه فوق العاده حساس و پیشرفته است که نوک آن از یک قسمت اتمیک تشکیل شده و قادر است تصاویر باکیفیت از نمونه های آزمایشگاهی و مرتبط با صنایع شیمیایی، داروسازی و علوم پزشکی ارائه دهد.

 مددی مدل این دستگاه را آلفا A300 معرفی کرد و گفت: دستگاه تصویربرداری A.F.M کاربرد های زیادی در حوزه های انرژی الکترونیک و نانو فناوری دارد.

وی بیان کرد: این دستگاه پیشرفته تصویربرداری مستقیما از شرکت وی تک آلمان خریداری شده و کارشناسان این شرکت برای نصب و راه اندازی آن به کهگیلویه و بویراحمد سفر کردند.

 مدیر آزمایشگاه های دانشگاه با بیان اینکه این دستگاه موجب ارتقاء سطح علمی دانشگاه های استان خواهد شد، افزود: این دستگاه می تواند برای دانشگاه سودآوری داشته باشد و در مدت زمان 5 تا 7 سال  هزینه های خرید آن را تامین کند.

مددی افزود: دانشگاه یاسوج آمادگی دارد با دیگر دانشگاههای استان و هم چنین ادارت و نهادهای استان برای انجام کارهای پژوهشی و آزمایشگاهی همکاری کند.

انتهای پیام/د/4120

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.