گروه: اخبار استان خبر: 81912 / تاریخ انتشار : 1395/10/14 ساعت : 15:32
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور :

فقر زدایی مهمترین اولویت کمیته امداد/ 35 درصد جمعیت زیر پوشش امداد سالمند هستند

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور گفت: فقر زدایی مهمترین اولویت کمیته امداد است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،  ذوالفقاری در جلسه هم اندیشی سند کاهش فقر استان کهکیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ما فقر را کسی میدانیم هزینه رایج زندگی خود را ندارند،  اظهار کرد: عمده فقرای تحت پوشش کمیته امداد یتیم ها،  زنان بی سرپرست، زندانیان، کودکان و سالمندان هستند. 

وی با بیان اینکه هنر کمیته امداد این است که تراز اقتصادی خانواده را مثبت کند،  افزود: توسعه امر اشتغال، مدیریت صحیح خانواده از مهمترین این راهکار هاست. 
معاون توسعه مشارکت های مردمی امداد کشور با بیان اینکه بخش عمده ای از تحت پوشش های امداد امتیاز های خودشان را نمی دانند، تصریح کرد: معافیت مالیاتی مددجویان از مهمترین این امتیاز هاست. 
با بیان اینکه 20 درصد از جامعه ظرفیت فقر را دارند،  یادآور شد:80 درصد دیگر از ظرفیت توانایی کمک را دارند و باید در این زمینه کمک کنند. 
وی با اشاره امروزه تعداد افراد پولدار جامعه از افراد فقیر بیشتر هستند،  عنوان کرد: آدمهای پولدار حتی عکس العملی در رابطه با این موضوع نشان نمی دهند. 
ذوالفقاری با بیان اینکه بخش عظیمی از اقتصاد کشور در دست بانکها و بخش خصوصی است،  تصریح کرد: برخورد آنها با فقر فقط هدف سازمانی است نه اینکه وظیفه ای در قبال این بخش از خود نشان بدهند. 
وی با بیان اینکه اگر نگهبان هر کدام برج ها را یک فقیر بگذاریم دیگر فقیری نخواهیم داشت، گفت: بخش خصوصی در حوزه ساختمان سازی نیز به این امر توجه کند. 
وی با بیان اینکه چه مشکلی دارد بخشی از خطبه های نماز جمعه و اعزام مبلغ به روستاها به فقر اختصاص یابد، افزود: فرهنگ سازی در حوزه فقر زدایی یک امر مهم است که همه باید در این زمینه کمک کنند. 
وی با بیان اینکه در بعضی از ادارات به فقیر به عنوان یک ارباب رجوع مزاحم نگاه میکنند، یادآور شد: فقیر یک انسان با نجیب است که نمی تواند مشکلات خود را حل کند و وکیل مدافع هم ندارد.  
وی با بیان اینکه افراد فقیر پشتوانه تر از سایرین برای نظام است، تصریح کرد: نباید به افرادی که فقیر را مزاحم می نامند اجازه همچین رفتاری و برخوردی بدهیم. 
ذولفقاری با اشاره به اینکه امروز فقیر یک برند خوبی برای جامعه ما نیست،  گفت: این مورد برای جامعه تبعات و عوارض منفی زیادی دارد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور با بیان اینکه با بیان اینکه بعضی دنبال آن هستیم که در همه حوزه ها به افراد نیازمند کمک کنیم،  افزود: وقتی ما می گوییم به فقیر کمک کنید می گویند به جای ماهی دادن ماهیگیری یاد بدهید،  خوب وقتی 35 درصد جمعیت ما سالمند هستند چگونه ماهیگیری یاد بدهیم. 
وی در پایان اضافه کرد: از همه دستگاهها اجرایی انتظار داریم که از زور قانون به نفع افراد فقیر استفاده کنند.
 
انتهای پیام/200
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.