گروه: کهکیلویه خبر: 81909 / تاریخ انتشار : 1395/10/14 ساعت : 19:40
فرماندار کهگیلویه:

عشایر برای دست‌یابی به رفاه اجتماعی، امنیت اجتماعی و اقتصادی مطلوب‌تر به کمک دولت بشتابند

فرماندار کهگیلویه گفت: دولت به تنهایی نمی تواند همه وظایف و مسئولیت های خود را به صورت تمام و کمال انجام دهد،عشایر برای دست یابی به رفاه اجتماعی بیشتر و سطح امنیت اجتماعی واقتصادی مطلوب تر باید به کمک دولت بشتابند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علی پوزش در حاشیه بازدید از منطقه لااسپید و در جمع خبرنگاران، نقش عشایر را درتحقق اقتصاد مقاومتی مهم بیان کرد و گفت: نیازاست که اداره امور عشایر شهرستان هم واره در جهت برآوردن نیاز آنها از جمله بازگشایی جاده ، آبرسانی باتانکر سیار و بهسازی چشمه ها اقدام نماید.

 

وی افزود: اگر حمایت و همکاری مردم ازجمله عشایر زحمتکش نباشد، دولت به تنهایی نمی تواند همه وظایف و مسئولیت های خود را به صورت تمام و کمال انجام دهد و دراین راستا عشایر برای دست یابی به رفاه اجتماعی بیشتر و سطح امنیت اجتماعی واقتصادی مطلوب تر باید  به کمک دولت بشتابند ونقش خود را ایفا کنند.


وی به ظرفیت بالای این مناطق در جذب گردشگر نیز اشاره کرد و اظهارداشت:در جلسه ای با اداره میراث فرهنگی و گردشگری  این موضوع رسیدگی خواهد شد.

 

سیدخداداد اجتهادی هم در أین بازدید درجمع خبرنگاران، گفت: بازگشایی جاده در سال جاری با سرعت بیشتری انجام گرفته است.

 

وی باتقدیر از حمایت های فرماندار کهگیلویه و همچنین تلاش های سردارهاشمی پور در رایزنی بامدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب گفت:دستگاه های راه سازی این شرکت در مناطق مختلف شهرستان های کهگیلویه ،چرام ولنده  کار بازگشایی جاده ها راانجام داده اند.

 

رئیس امورعشایرکهگیلویه، عشایر منطقه لااسپید را چهل خانوار وجمعیت دامی انان را ۱۲۰۰۰راس برشمرد.

اجتهادی یکی از ویژگی‌های عشایر این منطقه را در توجه به امر کشاورزی دانست و گفت: آن‌ها علاوه بر دامداری می‌توانند کشاورزی را نیز در کنار خود داشته باشند اما در حال حاضر دسترسی به زمین ها به سختی انجام می شود که در روزهای آینده با انتقال دستگاه های راه سازی این مشکل نیز برطرف می شود.

 

وی بابیان اینکه آبرسانی باتانکر نیز انجام می شود گفت:خدمت به عشایر را افتخار خود می دانیم وازهیچ تلاشی دراین زمینه فروگذاری  نمی کنیم.

منبع:پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.