گروه: گچساران خبر: 81872 / تاریخ انتشار : 1395/10/14 ساعت : 08:21

شهری که فدای سکوت "تاجگردون" شد؟!

کمبود اعتبار و بودجه در شهری که نماینده اش بارها خود را در اخذ منابع مالی ابر قهرمان جلوه داده و در سخنرانی های انتخاباتی اش با آمارهای دهان پر کن از چند برابر شدن بودجه شهری سخن گفته مسئله ای نیست که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سید جواد فدایی - در روز های اخیر و استعفای شهردار گچساران فضای سیاسی شهر وارد مرحله جدیدی شده است و بلاتکلیفی در امور شهری حرف اول را میزند."زینل زاده" قدر و تلاشگر به دلیل آنچه عدم اعتبار و بودجه کافی جهت اداره امور شهری ذکر شده است استعفای خود را تقدیم شورای شهر کرده و شورای شهر هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

زینل زاده که در دوره زمامداری سکان کاخ سفید گچساران بهترین عملکرد را داشت و تاکنون مورد رضایت اکثر شهروندان بوده اکنون به دلیل فشار های مالی شدید شهرداری را رها کرده و منتظر تصمیم اعضای شورا مانده است.شورایی که علی رغم نزدیکی به نماینده پر مدعای شهر عملا خنثی بوده و اکثر اعضای آن در تصمیم گیری های شهری نقشی ندارند .

کمبود اعتبار و بودجه در شهری که نماینده اش بارها خود را در اخذ منابع مالی ابر قهرمان جلوه داده و در سخنرانی های انتخاباتی اش با آمارهای دهان پر کن از چند برابر شدن بودجه شهری سخن گفته مسئله ای نیست که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت.

به نظر می رسد آن سخنرانی ها تاریخ مصرفی به اندازه همان روزها دارد و با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود و حقوق عقب افتاده کارگران شهرداری و طلب چند میلیاردی بازار از شهرداری وصول نمی شود؟.

عجیب ترین نکته این ماجرا سکوت اعضای شورای شهر و نماینده شهر و فرماندار است که هیچ واکنشی به این اتفاق بزرگ نشان نداده اند؟!.

شورای شهری که در بحث وصول مطالبات میلیاردی شهرداری از پتروشیمی به غایت کاهلی کردندواگر نصف آن طلب نیز به حساب شهرداری واریز می شد اکنون وضعیت شهرداری به این روز نمی افتاد.

طلبی که از شواهد بر می آید عزمی جهت جذبشان وجود ندارد و اصلا برای شورای شهر مهم نیست که البته این سکوت و رخوت از شورای کم تاثیر فعلی اصلا عجیب نیست.اما وضعیت نماینده کاملا فرق می کند و سکوت معنا دار ایشان در این باره و عدم ورود به موضوع به این مهمی کاملا به چشم می آید.

چرا که تاجگردون در این سالها نشان داده از کنار هیچ مسئله ای به سادگی عبور نخواهد کرد و معمولا با مصاحبه و پست گذاشتن به موضوعات مختلف واکنش نشان می دهد.از برد پرسپولیس و هفته سلامت گرفته تا مدال آوری قهرمان هم استانی و درگذشت عمو عیسی و ... همه و همه نشان می دهد تاجگردون در بورس ماندن و بر آنتن بودن را بسیار می پسندد. ولی چه شده که ایشان درباره استعفای بسیار مهم شهردار بزرگترین شهر حوزه انتخابیه اش سکوت کرده!!! دلایلی دارد که فقط باید از زبان خودش شنید.

آن هم استعفایی از رنگ و بوی اعتبار و بودجه در حوزه کاری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نمی تواند چیزی باشد که بشود آرام از کنارش گذشت.

همین چند ماه قبل بود که "حجت الاسلام خواجه زاده" را در دانشگاه آزاد برخی ها مجبور به استعفا کردند اما با نامه تقریبا دستوری نماینده با این استعفا مخالفت شد و خواجه زاده همچنان بر مسند معاونت دانشگاه تکیه داد . دخالت نماینده در امور داخلی یک نهاد مستقل غیر دولتی امروز این انتظار را در اذهان عمومی به وجود آورده است که درباره مهمترین اتفاق سالهای اخیر مدیریت شهری گچساران منتظر اظهار نظر نماینده باشند.

شاید در ذهن خیلی ها این فکر خطور کرده باشد که تاجگردون از ترس رقیب بالقوه خود نمی تواند اعلام موضع کند اما ایشان مجبور است سکوت خود را بشکند و از دوستان و لیدرهای خود در شورای شهر بخواهد زودتر تکلیف شهرداری را مشخص کنند و گرنه در این شرایط پایان سال سرنوشت خوبی انتظار گچساران را نخواهد کشید.

باید دید در این روزها تاجگردون شهر را فدای خود خواهد کرد و به سکوتش ادامه خواهد داد یا ناچارا به خاطر مردم مجبور می شود به بازی حریف قدر و البته باهوش خود پای بگذارد؟

فرماندار گچساران نیز در این چند روز سکوت کرده اند و مشخص نیست این سکوت مصلحتی از دفتر نماینده سرچشمه می گیرد یا فرماندار مشغله های بیشتری نسبت به شهر دارد؟

فرماندار که به عنوان نماینده عالی وزارت کشور وظیفه هماهنگی سایر نهادها را دارد اکنون کنار دست خود با استعفای مسئول دیگری از حوزه وزارت کشور روبرو شده است.

حسب وظیفه فرماندار ایجاب می کند در این موضوع به صورت جدی ورود کند و زودتر در کنار اعضای شورا به این بحران پایان دهد .

رحیمی تاکنون نشان داده هماهنگی با نماینده برایش از نان شب واجب تر است و از این رو تا زمانی که تاجگردون سکوت کرده اند باید شاهد سکوت فرماندار نیز باشیم.

پیدا کردن جایگزینی در حد "زینل زاده" موفق و تنها برای چند ماه کاری به غایت سختتر از راضی کردن وی به ماندن است.

باید دید جریان حاکم علی رغم میل باطنی شهردار را در مقابل خود در قدرت نگه میدارد و یا با قبول استعفای وی انتقادات و خشم اذهان عمومی را در قبال حذف شهردار موفق به جان می خرند؟

منبع: ازپایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب

انتهای پیام/م/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.