گروه: بویر احمد خبر: 81852 / تاریخ انتشار : 1395/10/13 ساعت : 11:51

توقیف دو خودرو حامل ۳تن بذر بلوط در پراشکفت بویراحمد+تصاویر

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از توقیف دو خودرو حامل۳ تن بذر بلوط یکشنبه،۱۲ دی در منطقه پراشکفت بویراحمد خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سرهنگ محمد رحیم برزمند در جمع خبرنگاران افزود: براساس گزارشات واصله بلافاصله به منطقه اعزام و این خودروها که قصد خروج از استان را داشتند، بدون مجوز اقدام به بارگیری و حمل بذر بلوط کرده که توقیف شدند.

وی بیان کرد: پرسنل اداره کل منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد و نیروهای یگان حفاظت با قاچاق بذر بلوط و هر گونه فرآورده جنگلی برخورد می کنند.

همچنین جواد رحیمیان، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد از پیامدهای منفی جمع آوری بذر بلوط گفت: جمع آوری بذر بلوط به صورت انبوه و خروج آن از عرصه های جنگلی، موجب کاهش توان اکولوژیک و کاهش زادآوری، افزایش تخریب اکوسیستم جنگل، فقر بانک بذر خاک، فرسایش ژنتیکی زادآوری جنگل می شود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر بذر بلوط به عنوان یکی از فراورده های محصولات جنگلی باید به صورت طبیعی در این عرصه وجود داشته باشد چون منبع تغذیه بعضی از وحوش بوده و در صورت حذف میوه بلوط از عرصه جنگلی، حیات حیوانات تغذیه کننده در معرض خطر قرار می گیرد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/د/4120

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.