گروه: اخبار استان خبر: 81810 / تاریخ انتشار : 1395/10/12 ساعت : 11:25
معاون فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد:

برنامه ریزی 2 ساله بسیج دانشجویی برای خوابگاه های خودگردان/ به قول هایی که گذاشته شد جامه عمل پوشانده نشد

معاون فرهنگی بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد ضمن بیان اینکه جلساتی با حضور مسئولین استانی جهت رسیدگی به مشکلات و شناسنامه دار کردن خوابگاه ها برگزار گردید، تصریح کرد: متاسفانه به قول و قرارهایی که گذاشته شد جامه عمل پوشانده نشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، صمد برسیا با اشاره به ضرورت ها و معضلات موجود در فضای فرهنگی خوابگاه های دانشجویی خودگردان در شهر یاسوج بیان کرد: بسیج دانشجویی استان از 2 سال پیش تاکنون برنامه ریزی و مطالعات گسترده ای انجام داده و جلسات متعددی برگزار کرده است.


وی با بیان اینکه این خوابگاهها به دلیل اینکه طیف زیادی از دانشجویان را در خود جا داده  که دور از محیط گرم خانه و خانواده هستند و شرایط خاص تری نسبت به دانشجویان بومی دارند، تصریح کرد: این دانشجویان در معرض مشکلات بیشتری از جمله بیماریهای روحی، روانی و افسردگی، افت تحصیلی، گرفتاری در دام اعتیاد و مسیرهای انحرافی و مواردی از این دست قرار دارند.
 
معاون فرهنگی بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد ضمن بیان اینکه این طیف از دانشجویان خارج از فضای دانشگاه هستند و متولی سازمانی خاصی ندارند، عنوان کرد: لزوم وجود یک خوابگاه زنده و پویا که دانشجویان ساکن در آن باید مسیر علم و دانش و فرهنگ را طی کنند، توجه بیشتر به آنها را الزامی میسازد.
 
برسیا ادامه داد: ما ابتدا سعی نمودیم براورد کلی از خوابگاههای خودگردان داشته باشیم و معضلات موجود در این خوابگاهها را شناسایی کنیم و سپس با همکاری دانشگاه ها و مسئولین محترم خوابگاهها در صدد رفع این معضلات و حاکم نمودن فضای فرهنگی در خوابگاههای خودگردان باشیم.

وی با اشاره به اقدام بسیج دانشجویی استان در جهت ایجاد پایگاه های فرهنگی در این خوابگاه ها، افزود: جلسات مشترکی با حضور سرپرستان خوابگاه ها و مسئولین دانشگاهی و استانی برگزار شد و آمادگی خود را جهت کمک به فضای فرهنگی خوابگاه ها  اعلام کردیم.
 
معاون فرهنگی بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد ضمن بیان اینکه جلساتی با حضور مسئولین استانی جهت رسیدگی به مشکلات این اماکن و حمایت از آنها و شناسنامه دار کردن این خوابگاه ها برگزار گردید، تصریح کرد: متاسفانه به قول و قرارهایی که گذاشته شد جامه عمل پوشانده نشد ولی مجموعه بسیج دانشجویی بنا به رسالت فرهنگی خود در این 2 ساله برنامه های فرهنگی متعددی را در خوابگاه ها برگزار کرده است.

برسیا با اشاره مهمترین برنامه های اجرا شده در خوابگاه ها توسط بسیج دانشجویی استان،  بیان کرد:  حضور کارشناسان و روانشناسان مجرب در امور فرهنگی، روانشناسی، مشاوره ای، اخلاقی، پزشکی و موارد این چنینی با موضوعات زیست مجردی سالم، تلنگری بر فطرت انسان، ارتباط با خالق، مشاوره تغذیه، مشاوره خصوصی(تحصیلی و خانوادگی)،کلاسهای اخلاق، مد گرایی از قبیل برنامه هایی بودند که انجام گرفت.

وی ضمن اظهار اینکه ما حدود 13 خوابگاه را در سطح شهر یاسوج پوشش فرهنگی دادیم، گفت: همچنین در این 2 سال از طرف بسیج دانشجویی در ایام سوگواری دهه محرم، دهه آخر صفر و ایام فاطمیه شرایطی فراهم گردید تا خوابگاههای خودگردان بتوانند با اتوبوس هایی مهیا شده هر شب در هیئت جامع دانشجویی که در دانشگاه یاسوج برگزار می شد شرکت و از سخنرانان و فضای معنوی حاکم بر هیئت استفاده کنند.
 
معاون فرهنگی بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: البته این کار در دیگر برنامه ها و همایش های دانشجویی نیز انجام گرفت.
 
وی به دیگر برنامه های برگزار شده خاص دانشجویان خوابگاه های خودگردان اشاره کرد و افزود: برگزاری دعای کمیل و توسل، مراسم زیارت عاشورا، حضور قاریان برجسته کشوری، مسابقات ورزشی مانند طناب کشی، جشن های ایام مذهبی، حلقات مباحثاتی از دیگر برنامه های اجرا شده در این خوابگاهها بودند،.
 
برسیا ادامه داد: همچنین در جلسه هماهنگی برنامه های فرهنگی در خوابگاه ها سهمیه ای هر چند محدود، در برنامه های فرهنگی اردویی و زیارتی بسیج دانشجویی، به این خوابگاهها داده شد.
 
وی گفت: حقیقتا و با توجه به بازخوردهای گرفته شده از این خوابگاهها مشخص شده که اجرای این برنامه های فرهنگی تاثیر چشمگیری در کاهش مشکلات خوابگاه ها و دانشجویان داشته و مسئولین خوابگاه ها نیز ابراز رضایت بسیار خوبی داشتند که ما امیدواریم با حضور و همکاری بیشتر نهادهای دانشگاهی و استانی به نقطه مطلوب برسیم.
 
معاون فرهنگی بسیج دانشجویی استان با اشاره به مشکلات پیش روی خوابگاه ها افزود: مشکلاتی مانند مزاحمت های افراد شرور برای دانشجویان خوابگاهی و بعضا وجود بعضی اصناف در کنار این خوابگاهها مشکلاتی را ایجاد نموده است که همت بیشتر مسئولین را طلب می کند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.