گروه: بویر احمد خبر: 81800 / تاریخ انتشار : 1395/10/12 ساعت : 11:17
در راستای طرح تحول سلامت؛

خدمات دهی لاک پشتی در مرکز بهداشتی درمانی مادوان/پزشک هر وقت دوست دارد می آید

خدمات دهی در مرکز بهداشتی و درمانی شهید ولی پور شهر مادوان شهرستان بویراحمد به صورت لاک پشتی صورت می گیرد و مردم از این روند گلایه دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، در حالی که برخورداری از امکانات بهداشتی ملاک مهمی برای سنجش رفاه اجتماعی است  اما متاسفانه این مهم در شهر مادوان شهرستان بویراحمد به هیچ وجه مورد اعتنای مسئولان ذی ربط نیست.

از آنجا که شهر مادوان در 5 کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است تنها یک مرکز بهداشتی درمانی دارد و این مرکز باید به روستاهای مزک، بلهزار، مهریان، مادوان سفلی، گنجه ای بزرگ نیز  خدمات دهد اما متاسفانه نبود نیروی انسانی کافی و ازدحام جمعیتی که وجود دارد خدمات دهی به صورت لاکپشتی صورت می گیرد و در اکثر روزها پزشک هر وقت دوست داشته باشد به این مرکز می رود.

 اکثر اهالی این شهر و رستاها دفترچه روستایی دارند و برای اینکه به پزشک متخصص مراجعه کنند باید مهر پزشک خانواده بر دفترچه آنها زده شود و مردم باید در شیفت عصر ساعتها در انتظار بنشینند تا ببینند پزشک دوست دارد بیاید یا نه.

با این اوصاف اهالی این شهر و روستا از دریافت حداقل خدمات درمانی محروم مانده و مجبورند برای یک سرماخوردگی ساده نیز به شهر یاسوج عزیمت کنند.

خبرنگار پایگاه خبری صبح زاگرس به درخواست اهالی این شهر به مادوان رفت تا از کم و کیف ماجرا خبر دار شود که با دیدن افرادی که این فصل سرما به علت نبود فضای فیزیکی در بیرون از ساختمان در انتظار پزشک بودند مواجه شد، آنها بیان کردند از مقامات و مسولان تقاضا داریم هر چه سریعتر فکری برای این مردم محروم و شهید پرور بکنند و از مسوولان شبکه بهداشت خواهشمندیم هرچه زودتر چاره ای بیندیشند.

محمد محمودی 30 ساله که برای مهر دفترچه فرزند خود به این درمانگاه آمده بود به خبرنگار این پایگاه خبری گفت: فرزندم بیمار است و دو هفته است به این درمانگاه مراجعه می کنم اما هر بار با ازدحام جمعیت و کمبود پرسنل در پذیرش مواجه می شوم.

محمودی می گوید: شیفت بعد از ظهر به این مرکز مراجعه می کنم و باید از ساعت 15 تا 17 در انتظار نوبت دهی بمانم تا ببینم دفترچه مهر می  شود یا نه، پزشک که نباشد دیگر داد همه مردم در می آید.

علی جانی پور ساکن روستای مهریان که برای یک سرماخوردگی معمولی به این مرکز آمده بود، گفت: شلوغی و خدمات دهی نامطلوب در این مرکز چیز تازه ای نیست، پزشک باید ساعت 16 در مرکز حضور یابد اما اکثر مواقع تا ساعت 18 نمی آید که باعث این وضعیت شده است.

جانی پور می گوید: مردم از تمامی روستاها از دورترین تا نزدیک ترین روستا به این مرکز بهداشتی مراجعه می کنند به امید اینکه خدماتی دریافت کنند اما چیزی جز شلوغی نمی بینند.

پیرمرد 60 ساله عصا به دست با صدایی آرام به خبرنگار ما گفت: دیگر طاقت انتظار کشیدن را ندارم چند بار تا حالا مراجعه کردم اما چیزی جز معطلی نمیبینم.

وی ادامه داد: دیگر چیزی ندارم بگویم فقط خدا خودش ختم به خیر کند همه ما را.

 یکی از مشکلات بزرگ استان کهگیلویه وبویراحمد حوزه سلامت و درمان هست که تا رسیدن به سطح مطلوب تلاش بسیار نیاز دارد و هر از چند گاهی نیز اخباری مبنی بر پیشرفت ها و خدمات در این بخش حیاتی لا اقل به گوش می رسد! اما همچنان شاهد کمبود هایی در بخش ارائه خدمات بهداشتی درمانی در برخی از مناطق روستایی و شهری استان هستیم که این امر تلاش و پیگیری های مستمر مسئولان مربوطه را می طلبد.

 
 
 
 
انتهای پیام رج/4120
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.