گروه: دنا خبر: 81776 / تاریخ انتشار : 1395/10/11 ساعت : 20:36

اختصاص یک میلیارد تومان به آبرسانی به اراضی توتنده

مدیر جهاد کشاورزی دنا از تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به اراضی دیم روستای توتنده خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  فضل الله آذر فر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دنا در جمع مردم توتنده با اشاره به تقاضای چندین ساله برای آبرسانی به اراضی دیم این روستا گفت:مطالعات آب این اراضی به حدود 6 سال پیش برمیگردد .

 

مدیر جهاد کشاورزی دنا با اشاره به اینکه با اجرای پروژه آبرسانی به اراضی دیم توتنده حدود 170 هکتار از مجموع 370 هکتار از اراضی توتنده آبرسانی می شود افزود: حدود 10 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه اختصاص یافته است.

 

آذر فر با اشاره به اینکه اعتبار مورد نیاز این پروژه از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری تامین می شود تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه در آینده ای نزدیک آغاز می شود و اراضی که خارج از این طرح قرار میگیرند میتوانند از طریق پمپاژ آب از منبع آب مورد نیاز خود را تامین کنند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مردم توتنده به نگرانی های متعدد کشاورزان در خصوص زراعی یا ملی بودن اراضی این روستا اشاره و خاطر نشان کرد:با تصویب ماده 54 رفع موانع تولید در مجلس شورای اسلامی امیدواریم در آینده ای نزدیک این نگرانی عمومی پایان یابد.

 

آذر فر اجرای این طرح را منوط به تامین اعتبار عنوان کرد و از مردم خواست با همیاری مردم ،روستای توتنده را در اولویت تعیین تکلیف قرار دهند.

منبع: سفیر دنا

انتهای پیام /200

 

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.