گروه: اخبار استان خبر: 81762 / تاریخ انتشار : 1395/10/12 ساعت : 15:54

گزارشی که مدیرکل را به دشت روم کشاند + تصاویر

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از این مدرسه مشکلات آن را بررسی و از نردیک در جریان مشکلات آن از جمله سیستم گرمایشی و حیاط مدرسه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، پیگیری های خبرنگار پایگاه خبری ایل بانو در پی یک گزارش از مدرسه جات باریک دشت روم جواب داد و مدیرکل نوسازی مدارس استان را به این مدرسه کشاند.

در چند روز گذشته خبری از یک مدرسه در روستای چات باریک دشت روم تحت عنوان  "سوز سرما در سینه آینده سازان کشور/ بازی با جان 31 دانش آموز در مدرسه چات باریک دشتروم+ تصاویر

منتشر شد که بعد از انتشار آن جوابیه ای توسط اداره کل نوسازی مدارس استان به این پایگاه خبری ارسال شد و طبق قانون مطبوعات در این پایگاه خبری منتشر شد اما توضیحات خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صبح زاگرس که در مدرسه چات باریک دشت روم حضور داشت همراه با جوابیه منتشر شد.متن جوابیه؟(واکنش آموزش و پرورش شهرستان بویر احمد به گزارش خبری صبح زاگرس )

در پی انتشار این خبر در سایت های مختلف محلی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان خواست که این ماجرا را پی گیری کند به همین خاطر مدیرکل نوسازی مدارس استان، معاون این اداره کل، روابط عمومی به همراه خبرنگار این پایگاه خبری روز گذشته از مدرسه چات باریک دشت روم بازدید کردند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از این مدرسه مشکلات آن را بررسی و از نردیک در جریان مشکلات آن از جمله سیستم گرمایشی و حیاط مدرسه قرار گرفت.

جهان محرابی در این بازدید گفت: طبق قانون در هیچ مدرسه ای در کشور نمی توان از سیستم گرمایشی مثل بخاری استفاده کرد و همه مدارس از شوفاژ برای گرم کردن استقاده می کنند.

وی در پاسخ به اعتراض اولیای دانش آموزان که این شوفاژ جوابگوی شدت سرمای دشت روم نیست، گفت: استفاده از شوفاژ قانون است و نمی توان غیر از آن عمل کرد وقتی شوفاژ صبح زود روشن شود چند ساعت طول می کشد که بتواند گرما تولید کند اما باید معلمان مدرسه شوفاژ را روشن بذارند و خاموش نکنند که وقتی بچه ها مدرسه می آیند روشن باشد.

یکی دیگر از مشکلات این مدرسه که در گزارش منتشر شده بود وضعیت حیاط مدرسه بود مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: اولیا و اهالی روستا ابعاد زمین را مشخص کنند و طبق یک دستور العمل به این اداره کل ارجاع دهند که در  اردیبهشت ماه سال آینده در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد: از سال 92  تا کنون سیستم گرمایشی بیش از 320 مدرسه استان در قالب 1800 کلاس درس استاندارد سازی شده که مبلغی بالغ بر 14 میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه شده است.

محرابی عنوان کرد: هم اکنون سیستم گرمایشی تعداد زیادی از مدارس آن استاندارد سازی شده است در مدرسه راهنمایی شهید جوکار 500 میلیون تومان،مدرسه ابتدایی شهید داوریان 250 میلیون تومان، دبیرستان بعثت بیش از 70 میلیون تومان برای سیستم گرمایشی و مقاوم سازی آن هزینه شده است.

تصاویر تکمیلی:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
گزارش  و عکس: زهرا داوودی
منبع:ایل بانو
 انتهای پیام/200
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.