گروه: لنده خبر: 81741 / تاریخ انتشار : 1395/10/11 ساعت : 09:42
درد دل جوان لنده ای با مسئولان:

5سال است با کارشناسی به دنبال گرفتن وام برای چوپانی هستم

یکی از جوانان تحصیل کرده روستای گرداب سفلی در بخش موگرمون خطاب به مسئولان گفت: سرگردانی و وعده های رنگین مسئولان برای اعطای یک وام دامداری با مدرک کارشناسی بیش از پنج سال است که مرا عذاب می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، روح الله جلیلی از دانشجویان فارغ التحصیل در رشته علوم اجتماعی از دانشگاه پیام نور واحد لنده است که در دیدار مسئولان از روستای گرادب سفلی با حضور در جمع آنان ضمن گلایه از حمایت نکردن مسئولان اظهارکرد: متاسفانه وضعیت فارغ التحصیلان جویای کار چندان مناسب نیست و به طور مثال روستای گرداب سفلی با جمعیتی 180نفری بیش از 18نفر لیسانس بیکاردارد.

وی افزود: نبود سرمایه برای تشکیل مشاغل مختلف و فشار های روحی و روانی خانواده ها به علت فارغ التحصیل شدن فرزندانشان و نبود کار برای آنان حقیقتاً باعث نگرانی و سردرگمی خانواده ها شده است.

این جوان فارغ التحصیل لنده ای تصریح کرد: سرگردانی و وعده های رنگین مسئولان برای اعطای یک وام دامداری با مدرک کارشناسی بیش از پنج سال است که مرا عذاب می دهد.

وی تاکیدکرد: حاضرم با گرفتن تسهیلات با سود پائین به چوپانی بپردازم ولی متاسفانه شرایط گرفتن تسهیلات با سودهای کلان باعث عقب گرد ما روستائیان می شود.

جلیلی در ادامه خطاب به مسئولان شهرستان لنده گفت: انتظار داریم نهادهای حمایتی، صندوق قرض الحسنه امید و هرنهادی که درزمینه اشتغالزایی می تواند گامی بردارد زمینه حمایت علمی و عملی را از جوانان و فارغ التحصیلان روستایی داشته باشند.

این جوان لنده ای گفت: جهاد کشاورزی و کمیته امداد امام خمینی(ره)شهرستان لنده به عنوان مجری طرح های کشاورزی و دامپروری می توانند با اعطای تسهیلات ویژه به جوانان روستایی علاوه بر فراهم نمودن زمینه توسعه دامداری و کشاورزی به اشتغالزایی جوانان نیز کمک کنند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/4120

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.