گروه: لنده خبر: 81643 / تاریخ انتشار : 1395/10/9 ساعت : 08:15
به مناسبت 9دی صورت گرفت:

انشای دانش آموز لنده ای درباره 9 دی+ تصویر

روز نهم دی چنان عظمتی داشت که آحاد مختلف ملت ایران به خصوص نوجوانان و جوانان با پوشیدن کفن و فریاد لبیک یا حسین بار دیگر به میدان آمده و با رهبری خویش و آرمان های انقلاب تجدید میثاقی دوباره داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حماسه نهم دی هیچگاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد چرا که در این روز دست های مخملی سران فتنه در دستان فتنه گردانان استعمارگر با همدیگر پیوند خورده و باردیگر قائله جنگ جمل را بعد از انتخابات 88به راه انداختند.

از این رو همه کسانی که مهر علی در دلشان بود به صحنه آمده و فتنه ای را که به فتنه جمل بیشتر شباهت داشت را با بصیرت خویش خنثی کرده و خشم و انزجار خویش را از سران فتنه اعلام کردند.

در همین رابطه یکی از دانش آموزان لنده ای با ارسال انشای خود به نقش سران فتنه در فتنه 88پرداخت که مشروح آن را می توانید در زیر مطالعه نمایید.

متن ارسالی به شرح زیر می باشد:

فتنه گرهای منافق                ریشه پیمان گستند

حرمت خون خدا را                روز عاشورا شکستند

روز عاشورا همیشه حال وهوای خاصی دارد . دلتنگ بودم که چرا ایام عاشورا به پایان رسیده بوددرحالی که اشک هایم را ازگونه هایم پاک می کردم وکانال های تلوزیون را عوض می کردم . شاید دوباره حال وهوای کربلا آرامش گرفته ام راباز گرداند وبتوانم دلتنگی هایم را پایان بخشم مات ومبهوت خیره به تلویزیون شدم دخترانی رادیدم که کف وهلهله سرمی دهند ودرخیابان ها می رقصیدند وپسرانی را دیدم که به بالای ماشینی سوخته ٍ پرچم یاحسین  .قرآن ٍ ادعیه هایی راکه اساس واعتقادات ما هستن به آتش کشیدند. خودم رامحکم در آغوش گرفتم حس عجیبی تمام وجودم را فرا گرفته بود دوباره کربلا را مجسم کردم دختران راهمچون زنان ودختران شامی که رقاص خانه ای را آماده کرده بودند برای ورود اسیران شام. به شادی . کف . رقاصی بابهترین لباس ها  . آرایش های خود را اراسته بودند وپسران راهمانند خولی ابن اصبحی وعمربن سعد وامثال آنها . اشک امانم را بریده بود این بار به خاطر امثال این آدم ها گریه می کردم نمی دانم شاید مظلومیت دوران امام علی (ع) دوباره تکرار شد وفتنه جمل دوباره سر داد وبوی تعفنش تمام جامعه را  پر کرده بود که رگ غیرت ایرانی وغیر ایرانی باهر رنگ ولباسی وهرکس در هرکجای دنیا ارادت خاصی نسبت به سالار بی سر داشت به جوش آمده بود وباحضور خود در خیابان ها وشعارهای (هیهات من الذله )و(ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند )سرمی دادند وفریادهای لبیک یا حسین نقاب دشمن ودوست.

 

تصاویر تکمیلی: 
انشاء درباره 9دی ,خبرلنده, شهرستان لنده ,فتنه جمل, فتنه گران, شهرستان لنده, سران فتنه ,فتنه88 ,لنده

سیده فهیمه میری دانش آموز کلاس نهم متوسه اول-لنده

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/200

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ابراهیم درازهی
1396/10/6 - 00:09
این خوبه افرین
rateup 1
 ratedown 6
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.