گروه: لنده خبر: 81593 / تاریخ انتشار : 1395/10/8 ساعت : 13:33
گلایه مردم و رانندگان از وضعیت جاده لنده به سوق:

وقتی فریاد مردم و رانندگان لنده ای به جایی نمی رسد

سال های سال است که گرد فراموشی برچهره خونین جاده لنده به سوق و دهدشت پاشیده شده است و متاسفانه شاهد عزمی از سوی مسئولان هردو شهرستان برای روکش و رفع نقاط حادثه خیز آن نیستیم و جوانان این دیار روزانه به استقبال مرگ می روند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، جاده لنده به دهدشت تنها جاده استان کهگیلویه و بویراحمد است که در طول37 سال گذشته تنها با روکش آسفالت که امروز هم پر است از زخم های پی درپی آسفالت شده است که جای جای آن یا تابلو عکس جوانانی است که در آن مسیر کشته شدند و یا محلی است که فلانی تصادف کرده و به لطف پروردگار جان سالم به دربرده است.

متاسفانه سال های سال است که گرد فراموشی برچهره خونین جاده لنده به سوق و دهدشت پاشیده شده است و متاسفانه شاهد عزمی از سوی مسئولان هردو شهرستان برای روکش و رفع نقاط حادثه خیز آن نیستیم و جوانان این دیار روزانه به استقبال مرگ می روند.

 این در حال است که خیلی از کارشناسان جاده و راه سالم را از اساسی ترین نقاط حیاتی و مهمی می دانند که در تأمین امنیت جان استفاده کنندگان و حوزه حمل و نقل تأثیر به سزایی دارد و راه مناسب و مطمئن، یکی از عوامل مهم در کنترل مرگ و میر و تصادف در جاده هاست.

دو سال پیش بعد از تصادف خونینی که در یکی از نقاط حادثه خیز بعد از روستای آبکری در بخش سوق رخ داد شاهد کشته شدن جوان 27ساله ای بودیم که به گفته کارشناسان وجود نقطه حادثه خیز و عدم توانایی راننده مقابل در پیچ 90درجه عامل تصادف بود که بعد از چند ماه این نقطه حادثه خیز تا حدودی رفع گردید ولی متاسفانه همین نقطه به دلیل عدم جابجایی سنگ ها خود به نقطه ای 100درصد حادثه خیز تبدیل شد.

بیشتر رانندگان حمل و نقل عمومی شهرستان لنده از اداره راه و شهرسازی یا راهداری به دلیل عدم توجه به جابجایی این سنگ ها که خود از عوامل تصادفات است گلایه مند بودند.

رانندگان ناوگان عمومی لنده از روکش نشدن 15ساله جاده لنده به دهدشت و بی توجهی مسئولان شهرستان های لنده و کهگیلویه به شدت گلایه مند بودند و خواستار روکش آسفالت این محور شدند.

این رانندگان با بیان اینکه ما هربار به فرمانداری شهرستان لنده و کهگیلویه مراجعه کردیم، مسئولان تبدیل جاده لنده به تراب و دهدشت را همانند پتکی سنگین بر سرمان زدند و وعده صدمن یه غاز را به ما دادند.

رانندگان حمل نقل برون شهری لنده در ادامه اظهار کردند: ما تاکی باید منتظر جاده ای باشیم که معلوم نیست تا کی آماده می شود و آیامسئولان نمی توانند تا آماده شدن جاده لنده به تراب، جاده لنده به سوق را روکش آسفالت کنند.

جاده لنده به سوق و دهدشت تنها جاده ارتباطی لنده به شهرستان کهگیلویه است که حجم بالایی از خودروهای عمومی و باری در آن تردد می کنند در صورتیکه از لحاظ زیر ساختی جاده های استان برای این همه تردد نامناسب است و هرساله شاهد سوانح جاده ای فراوان منجر به فوت در این مسیر هستیم.

جالب است که حمیدرضا اسماعیلی رئیس اسبق اداره راه و شهرسازی شهرستان لنده در جلسه شورای اداری چند ماه پیش شهرستان لنده از وعده ده میلیارد ریالی عدل هاشمی پورنماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده برای روکش آسفالت این مسیر خبرداد و متاسفانه تا کنون هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

جالب تر اینکه زمانی که مردم روکش آسفالت لنده به سوق و دهدشت را مطرح می کنند مسئولان با صراحت هرچه تمام تر اذعان می کنند که بعد از پل ایدنک در حوزه ی استحفاظی ما نیست و گویی فراموش کردند که ما بیشترین استفاده را می بایست از این راه به واسطه عدم دسترسی به جاده ای دیگر باید ببریم.

به هرحال امیدواریم مسئولان شهرستان لنده با همدلی و همزبانی هرچه بیشتر با مسئولان شهرستان کهگیلویه قفل چندین ساله عدم روکش آسفالت و رفع نقاط حادثه خیز را هرچه سریعتر بازکرده و از تلفات بیشتر جانی و مالی مردم شهرستان لنده در این مسیر جلوگیری کنند.

لازم به توضیح است که  شهرستان لنده دارای 24هزارنفر جمعیت است که جاده لنده تا سوق 22کیلومتر و تا دهدشت 34کیلومتر می باشد.

اخبار قبلی مربوط به جاده لنده به دهدشت را می توایند{اینجا} بخوانید

گزارش سیداسماعیل میری

منبع: پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/4120

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.