گروه: بویر احمد خبر: 81587 / تاریخ انتشار : 1395/10/8 ساعت : 11:07
معاون سیاسی فرماندار بویراحمد:

دانش آموز امروز باید فرهیخته توانمند فردا شود

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری بویراحمد گفت: وظیفه ما این است که فرصت یادگیری را چنان فراهم کنیم که دانش آموزان امروز، فرهیخته های توانمند فردا شوند و آینده ی این مرز وبوم را بسازند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، عبدالحمید پناهی در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد اظهار کرد:  رسالت آموزش  و پرورش درجامعه بسیار حیاتی ،حساس و  مهم هست چرا که توسعه پایدار و همه جانبه بدون توجه به امر آموزش و پرورش تحقق نمی یابد.

 وی با بیان اینکه زیر ساخت هر جامعه ای آموزش و پرورش است،افزود:  استقلال سیاسی ،اقتصادی منوط به توجه به آموزش و پرورش است و اگر به امر آموزش توجه کنیم به پیشرفت ،ارتقای وجدان کاری ،مسئولیت پذیری و روحیه کار جمعی توجه کردیم.

پناهی گفت: وظیفه ما این است که فرصت یادگیری را چنان فراهم کنیم که دانش آموزان امروز، فرهیخته های توانمند فردا شوند و آینده ی این مرز وبوم را بسازند.

معاون فرماندار بویراحمد با تاکید براینکه نباید از آموزش و پرورش توقع داشته باشیم به تنهایی مشکلاتی که ناشی از مسائل مختلف است را حل کند، گفت:  همه باید با همگرایی در این خصوص گام بردارند .

معاون  اجتماعی فرماندار گفت: مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد وضعیت ویژه ای پیدا کرده است، رشد روز افزون جمعیت ،مهاجرت غیر اصولی ،سکونت غیر اصولی افزایش تقاضا برای آموزش، معضلاتی را بوجود آورده است که مستلزم فراهم آورن محیط مناسب آموزشی است.

پناهی با اشاره به یکی از دغدغه های مهم فرمانداری بویراحمد در راستای اهداف آموزش و پرورش گفت:  در سه ماه گذشته ۶-۵ بازدید از مراکز آموزش شهرستان انجام شد و اظهار نظرهایی در خصوص کمبود امکانات شد که این اظهار نظر در جهت  کمک به خدمات و تلاشهای شبانه روزی بوده است.

معاون فرماندار بویراحمد با اشاره به معضلات و آسیبهای اجتماعی شهرستان گفت: انتظار می رود آموزش و پرورش در بحث معضلات اجتماعی مثل خودکشی ،طلاق و اعتیاد با برنامه ریزی و آگاهی و بخشی با ایجاد کارگاههای آموزشی برای والدین و دانش آموزان با توزیع بروشور و تراکت های آموزشی برنامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه  یکی از وعده های دولت تدبیر و امید، تدوین منشور حقوق شهروندی بود که محقق شد، گفت: اگر می خواهیم جامعه پویا با نشاط و قانونمندی داشته باشیم باید همه حق خود را در قبال جامعه و حاکمیت بدانند و اینکه نژاد، قوم ،جنس وابستگی سیاسی و گروهی دلیل عدم حقوق مساوی نمی شود و انتظار هست  که دانش آموزان در حد توانایی با کلیات این منشور آشنا شوند.

انتهای پیام/د

منبع:ایل بانو

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.