گروه: دنا خبر: 81567 / تاریخ انتشار : 1395/10/8 ساعت : 09:06

فرماندهی اصلی فتنه 88 به عهده استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دنا گفت: فرماندهی اصلی فتنه 88 به عهده استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود که قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حجت الاسلام ناصر مصباح نژاد امام جمعه شهر سی سخت و مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان دنا در جلسه هماهنگی حماسه 9 دی ضمن تبریک یوم الله 9 دی ماه گفت:این واقعه تاریخی حاصل تیزبینی و موقعیت شناسی ملت ایران بود.

وی با بیان اینکه حضور نهم دیماه مردم ایران توطئه بسیار بزرگ فتنه گران که با حمایت دشمنان اسلام و نظام شکل گرفته بود را خنثی کرد به سخن مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند :این فتنه به جز با حضور حماسی مردم شکسته نمی شد.

وی عنوان کرد: باید عظمت و بزرگواری این روز تاریخی را که نشان از بصیرت و میثاق با رهبری است برای همیشه پاس بداریم و به همان عظمت مراسمات مربوطه را برگزار کنیم چرا که جایگاه نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی بسیار مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید روز به روز بر شکوه و عظمت مراسم ملی و مذهبی بیفزاییم و اجرای مراسم هاس پر شور و گسترده را در مناسبت های مختلف سرلوحه وظایف خود قرار دهیم و افزود این روز به عنوان روز بصیرت و تجلی دفاع از حریم ولایت دانست بود.

امام جمعه سی سخت بیان کرد: مردم در حماسه بزرگ نهم دیماه نشان دادند هیچ وقت دفاع از حریم عاشورای حسینی و ولایت فقیه را فراموش نمی کنند و اجازه نخواهند داد پرچمی که با خون سرور و سالار شهیدان و جوانان رشید ایران به اهتزاز درآمده است توسط دشمنان قسم خورده داخلی و خارجی مخدوش گردد.

وی بیان کرد: روش انبیاء بر مبنای جهل و بی اطلاعی نبوده بلکه انها مردم را به دین فرا می خواندند افزود: از جمله عواملی که در افزایش بصیرت دخالت دارند تفکردانست.

مصباح نژاد گفت:اگر مردم در زمان امام علی (ع) بصیرت داشتند به طرف معاویه نمیرفتند در فضایی که بصیرت نباشد افراد خوب هم وارد فضایی دیگر میشوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به اینکه هیچ مکتبی به اندازه مکتب اسلام دعوت به بصیرت و تدبیر و تفکر نکرده است افزود: آن چیزی که چشم فتنه را درآورد حمایت مردم از ولایت بود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات امام علی (ع) این بود که ایشان با کفر نامحسوس می جنگید ابراز کرد:سختی کار مقام معظم رهبری این بود که کسانی مقابل ایشان ایستادند که روزی از انقلابیون بوده اند.

امام جمعه سی سخت خاطرنشان کرد:معیار ولایت است و همه جناح ها مثل یک خانواده هستند اما باید مبنای مشترک داشته باشند لذا نباید از خط قرمزها عبور کنند چرا که اصل اسلام و اصل ولایت فقیه اصول ماست.

مصباح نژاد با اشاره به اینکه در بحث فتنه 88 مقام معظم رهبری تا جایی که میتوانست فروتنی و کرامت نفس داشت تصریح کرد: متاسفانه انتخابات بهانه ای بود که مقابل ولایت و رهبری ایستاده اند .

وی با اشاره به اینکه امروز ملت سوریه در حلب پیروز شده و این ویرانه ها را امریکا و عوامل آن به وجود آوردند افزود:داعش را آنها درست کردند و امروز رمز قدرت اسلام ولایت فقیه بود که این مناطق نجات پیدا کرد و اگر رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری نبود وضعیت به شکل کنونی نبود.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دنا افزود: فرماندهی اصلی فتنه 88 به عهده استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود که قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشتند.

وی گفت: ملت با بصیرت ایران اسلامی در 9 دی ماه به صحنه آمدند و آن همه زشتی و پلیدی که به واسطه فتنه انگیزی برخی افراد شرور و دنیا طلب همه را با حضور باشکوهشان شستند و پاک کردند و فضای جامعه را از غبار کنار زدند.

وی با اشاره به ضرورت حضور مردم در مراسم گرامیداشت یوم الله ۹ دی افزود: گرامیداشت یوم الله ۹ دی در برهه حاضر بسیار مهم است و باید زمینه حضور هر چه بیشتر مردم در این مناسبت فراهم شود.

انتهای پیام/200

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.