گروه: لنده خبر: 81543 / تاریخ انتشار : 1395/10/7 ساعت : 13:26
به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده صورت گرفت:

روشن شدن چراغ دل93 مددجوی کمیته امداد با ساخت منزلی نو + تصاویر

سال های سال بود که زنی بیوه با قدی خمیده چند فرزند در دو اتاق نمناک و سرد، زمستان ها و تابستان ها را برسر می کردند و حسرت ساخت منزلی نو نوار با چشمانی گریان در مقابل فرزندانش همیشه شرمنده بود تا اینکه به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) منزلی زیبا و مقاوم و مستحکم در برابر زلزله و طوفان ساخته شد و نور امید در دلشان روشن شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، در جامعه اسلامی باید مسلمانان از لحاظ توزیع ثروت های عمومی، امنیت، امتیازها و بهداشت و درمان، دسترسی اطلاعات مورد نیاز و سایر خدمات، در حد مساوی قرار گیرند و موقعیت سیاسی، اجتماعی و دینی عده ای، نباید موجب از بین رفتن عدالت اجتماعی و در نتیجه تضییع حقوق ضعیفان و طبقات محروم گردد.

چه زیبا مولی متقیان امام علی (ع) خطاب به مالک اشترمی فرماید: «خدا را! خدارا! در خصوص طبقات پایین و محروم جامعه، بیچارگان و نیازمندان، گرفتاران، دردمندان، که هیچ چاره ای ندارند. در این طبقه محروم، گروهی خویشتن داری کرده و گروهی دیگر، به گدایی دست نیاز باز می کنند، پس برای خدا حق این طبقه را پاس دار. بخشی از بیت المال و بخشی از غله های غنیمتی اسلام را در هر شهری به طبقات محروم اختصاص بده; چرا که برای دورترین مسلمانان همانند نزدیک ترین آنان سهمی وجود دارد».

 

محرومیت زدایی از مهمترین رسالت های کمیته امداد امام خمینی (ره) است که در این سال ها به خوبی با حمایت های ویژه خود از طریق پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی گرفته تا حمایت های تحصیلی و ساخت مسکن برای ایتام و نیازمندان و محرومان در جامعه.

شاید باورش برای همه ما سخت باشد که سال های سال است که زنی بیوه با قدی خمیده چند فرزند در دو اتاق نمناک و سرد، زمستان ها و تابستان ها را برسر می کردند و حسرت ساخت منزلی نو نوار با چشمانی گریان در مقابل فرزندانش همیشه شرمنده بود تا اینکه به همت کمیته امداد امام خمینی(ره) منزلی زیبا و مقاوم و مستحکم در برابر زلزله و طوفان ساخته شد و نور امید در دلشان روشن شد.

 

 

بشیر بصیری مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده ضمن تاکید برحمایت از محرومان و ساخت سرپناهی امن برای آنان اظهارکرد: از ابتدای سال با بیان اینکه 13 واحد مسکونی نیز در بخش مسکن شهری ایجاد شده است که برای برای هرکدام از این واحدها مبلغ 250میلیون ریال کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی افزود: و تعداد12 واحد مسکن روستایی با اعتباری بالغ بریک میلیاردو 800میلیون ریال در حال ساخت است.

وی افزود: ساخت این واحد های مسکونی با نظارت دقیق و مستمر مهندس ناظر کمیته امداد شهرستان و براساس آخرین نقاط ایمنی ساختمان رعایت می شود.

 

 

مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده تصریح کرد: تعداد 67 واحد مسکونی که نیاز به تعمیر داشته توسط کارشناسان کمیته امداد شناسایی و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و بازسازی صورت گرفته است.

 وی تاکیدکرد: در خصوص انشعابات نیز تعداد 55 مورد انشعاب گاز، 36مورد انشعاب برق، 28مورد انشعاب آب به مددجویانی که در حال ساخت مسکن بودند پرداخت شد.

بصیری فرد اظهارکرد: جمع اعتبارات هزینه شده در ساخت مسکن از ابتدای سال 1395 تاکنون بیش از 41میلیارد ریال می باشد که انقلابی بزرگ در ساخت مسکن در شهرستان لنده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده گفت: هیچ مددجوی نیست که برای اجرای طرح های اشتغالزایی به کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان لنده مراجعه کرده باشد و دست خالی برگشته باشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/200

تصاویر تکمیلی: 

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.