گروه: لنده خبر: 81542 / تاریخ انتشار : 1395/10/7 ساعت : 13:24
بی توجهی چندین ساله راه و شهرسازی به نقطه ای حادثه خیز :

پل مرگ یا قتلگاهی خونین در روستای مالشیخ لنده +تصاویر

بی توجهی مسئولان راه و شهرسازی به ایمن سازی نقاط حادثه خیز در جاده خروجی روستای سرآسیاب لنده به طرف روستای مالشیخ تا کنون باعث وقوع چندین تصادف مرگبار شده است که مردم و رانندگان با ترس و اضطراب از آن عبور می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، جاده های روستایی به دلیل تردد کمی که دارند اکثراً فاقد علائم هشداردهنده و گاردریل می باشند که همین امر باعث بروز تصادفات خونین و گاهاً مرگبار و داغدار شدن خانواده های روستایی خواهدشد.

پل خروجی روستای سرآسیاب به طرف روستای مالشیخ یکی از نقاط 100حادثه خیز در بخش مرکزی شهرستان لنده است که تاکنون چندین تصادف مرگبار به دلیل وجود دره ای چندین متری و نداشتن گاردریل و همچنین عرض کم جاده صورت گرفته است.

 

 

این پل به لحاظ واقع شدن در سرازیری بسیارتند و خطرناک و پیچی 90درجه واقع شده است که تا کنون باعث چندین فقره سقوط خودروها و موتورسیکلت به زیرپل شده است که در تازه ترین تصادف زوج مالشیخی از ارتفاع 4متری این پل سقوط کرده اند که منجر به شکستگی دست و پای آنان شد.

متاسفانه به دلیل جانمایی بد و قوس 90درجه ای این پل، سایه مرگ بر سر استفاده کنندگان از این جاده پرترافیک است.

 

 

اسکندر حسن پور از رانندگان آژانس است که حداقل روزی چهار الی پنج بار از این مسیر تردد دارد در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهارکرد: جای بسی تاسف است که چور مسئولان راه و شهرسازی این پل را نمی بینند.

وی افزود: بنده شاهد سقوط تراکتور در همین نقطه بودم و با هزاران بدبختی راننده را که چهره ای خونین داشت را نجات دادیم.

این راننده لنده ای تصریح کرد: تاکی باید شاهد تصادفات مردم بی گناه در کم عرض ترین و خطرناک ترین نقطه حادثه خیزی باشیم که با کمترین هزینه قابل تعمیر و بازگشایی است.

 

بهزاد از دیگر رانندگانی است که علاوه بر کار در آژانس، ساکن روستای مالشیخ است که ضمن گلایه از مسئولان راه و شهرسازی گفت: چندین سال است که مسئولان کمترین توجه را به مشکلات این پل و مخاطرات آن ندارند و هربار که مراجعه می کنیم از کمبود اعتبار گلایه دارند.

وی افزود: ایجاد خاکریز خاکی و اتصال چند فقره گاردریل در حاشیه پل و کنار جاده بهتر نیست تا اینکه مردم بی گناه در این مسیر قربانی شوند.

 

 

محمدی از دیگر ساکنین روستای مالشیخ نیز با اشاره به وقوع چندین فقره تصادف در همین نقطه با ابراز گلایه مندی خواستار رفع مشکلات اساسی این پل و حذف نقاط حادثه خیز آن شدند.

وی افزود: امکان تردد همزمان دوخودرو در این پل به دلیل عرض کم و خطر سقوط وجود ندارد ورانندگان در چنین مواقعی در یک طرف از پل منتظر می مانند تا دیگری عبور کند.

این شهروند مالشیخی تصریح کرد: امیدواریم مسئولان نسبت به رفع نقاط حادثه خیز این پل هرچه سریعتر اقدام کنند.

وی تاکیدکرد: به علت بارندگی های مداوم و سیلاب های سال گذشته و امسال نیز بخش زیرین پل به ارتفاع بیش از یک متر خالی شده است که خود نیز خطری جدی برای تخریب پل محسوب می شود.

 

 

قطعاً نداشتن حفاظ و گاردریل نگهدارنده از مشکلات دیگر این پل است که لازم است مسئولان حوزه راه و شهرسازی با ایمن سازی این پل از سقوط خودروها به زیرپل جلوگیری کنند.

به هرحال لازم است تا اتفاق ناخوشایندی در این مسیر حادث نگردید مسئولان نسبت به رفع مشکلات اساسی این پل اقدام نمایند تا از بروز هرگونه حادثه ای دیگرجلوگیری شود.

روستای سرآسیاب در فاصله 2کیلومتری لنده و روستای مالیشخ در فاصله 8کیلومتری شهرلنده واقع شده است که دارای جمعیتی بالغ بر 2500نفر می باشند.

تصاویر تکمیلی: 

 

گزارش وعکس:سیداسماعیل میری

منبع: پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/4120

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.