گروه: دنا خبر: 81517 / تاریخ انتشار : 1395/10/6 ساعت : 20:25

تقدیر دادستان دنا از اقدامات پیشگیری از جرم چهار دستگاه دولتی در شهرستان دنا /ملک حسینی:پیش گیری از وقوع جرم بر اقدامات قضایی ارجحیت دارد

ملک حسینی با بیان اینکه با گسترش جوامع انسانی و ارتباطات بین انسانها جرم و بزه نیز ابعاد مختلفی به خود گرفته است گفت :پیش گیری از وقوع جرم به دنبال درمان ناهنجاری های احتمالی در بستر جامعه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علی ملک حسینی دادستان شهرستان دنا صبح امروز در کارگاه پیشگیری از وقوع جرم که با حضور کارکنان دستگاههای دولتی شهرستان دنا برگزار شد گفت :نگاه ظالمانه ای که دنیا نسبت به زن دارد شان جایگاه واقعی زن را پایین آورده است ،وی با بیان اینکه دین کار کردن زن در خارج از خانه را حرام نکرده ابراز کرد:حضرت فاطمه زهرا(س) تا زمانی که در جامعه ضرورتی پیدا نمی شد ورود پیدا نمی کرد.

 

دادستان دنا با اشاره به اینکه اولویتی که اسلام برای خانم ها تعیین کرده اولویت انسان سازی است افزود:همه بزرگان دین در دامن زنان بزرگ شده اند و اگر جرم و جنایت و عقب ماندگی در جامعه داریم به خاطر بی توجهی به مبانی دینی و اسلام است.

 

ملک حسینی با بیان اینکه با گسترش جوامع انسانی و ارتباطات بین انسانها جرم و بزه نیز ابعاد مختلفی به خود گرفته است گفت :پیش گیری از وقوع جرم به دنبال درمان ناهنجاری های احتمالی در بستر جامعه است.

 

این مقام قضایی رویکرد کیفری و پیشگیری را دو روش مقابله با جرم عنوان کرد و افزود:رویکرد کیفری در مقابله با جرم کافی نیست بلکه باید به سمت پیشگیری رفت.

 

دادستان دنا به ضرورت پیشگیری از وقوع جرم به علت افزایش و تنوع شیوه های مجرمانه را ضروری دانست و افزود: دومین ضرورت پیشگیری از جرم به هزینه های وارده بر نظام عدالت کیفری برمیگردد.

 

دادستان دنا که در جمع مدیران و کارکنان دستگاههای مختلف سخنرانی میکرد تصریح کرد:اگر همه دستگاهها در حوزه اداری اقدام به پیش گیری از وقوع جرم کنند بخش اعظمی از جرایم احتمالی خود به خود از بین میرود.

 

ملک حسینی به موضوع اختصاص خودروی گشت مشترک منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در شهرستان دنا به عنوان یکی از روشهای جلوگیری از وقوع جرم با بهره گیری از قوانین و دستورالعمل ها اشاره کرد و خاطر نشان کرد:اقدامات پیشگیرانه در بسیاری از مواقع ضروری و اثر گذار است.

 

مقام قضایی شهرستان دنا از پیشگیری وضعی به عنوان یکی دیگر از راهکارهای پیش گیری از وقوع جرم اشاره کرد و افزود:پیشگیری وضعی نیز به صورت مقطعی برخی از جرایم را کنترل میکند و در برخی جاها هزینه هایی در بر دارد.

 

دادستان دنا پیشگیری حقوقی و قضایی و صدور احکام قضایی سریع ،قاطع و بازدارنده را یکی دیگر از روشها برای کنترل جرم عنوان کرد و بیان کرد:طی یکی دو سال گذشته با اتخاذ این سیاست در موضوع درگیری های جمعی و خیابانی با کاهش چشم گیری مواجه بودیم.

 

ملک حسینی باز پروری مجرمان و ارایه آموزشهای فنی و حرفه در زندانها را یکی دیگر از روشهای کاهش جرم بین زندانیان عنوان و بیان کرد:اجرا و توجه به دستورات اسلام اساسی ترین و زیر بنایی ترین راهکار پیشگیری از وقوع جرم است.

 

دادستان شهرستان دنا در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از اقدامات ادارات آب و فاضلاب ،منابع طبیعی ،جهاد کشاورزی و محیط زیست برای اجرای برخی اقدامات پیشگیرانه گفت :زحمات این عزیزان قابل تقدیر است.

منبع:سفیر دنا

انتهای پیام/ 4120

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.