گروه: اخبار استان خبر: 81513 / تاریخ انتشار : 1395/10/6 ساعت : 15:57

مناظره جالب بخشدار و عضو شورای شهر دیشموک بر سر آب آشامیدنی

در حالی که مردم در تجمع خود انتظار پاسخ مناسب از سوی مسئولان دیشموک درخصوص آب را داشتند مناظره بخشدار و عضو شورای شهر را نظاره گر شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بعد از گذشت دوسال و  کش و قوس های فراوان بالاخره ناسالمی آب شرب شهر دیشموک مورد تایید مسئولان قرار گرفته است.

 

در روزهای اخیر مردم صبرشان لبریز شد و در قالب تجمعات در سایه آرامش، اعتراض خود را به صورت آشکار نشان دادند،تا اینکه در تجمعی که در محل بخشداری صورت گرفت، مردم از مسئولان جواب خواستند.

 

از قضا، اعضای شورا و بخشدار در حال تشکیل جلسه در همین خصوص در محل بخشداری بوده اندو مردم انتقادات خود را بیان کردند و نوبت به پاسخ مسئولان دیشموک رسید.

 

ایرج پذیرش گفت: طی ۲ سال است که بر اثر نامه‌نگاری با آبفای شهرستان و همچنین استان کهگیلویه و بویراحمد مشکل آب شرب شهر دیشموک را اطلاع رسانی کردیم اما مسؤولان با وعده‌های سر خرمن جواب ما را می‌دهند.

وی گفت: با توجه به اینکه در سال گذشته مدیر عامل آبفای شهری استان قول مساعد بر رفع این مشکل را در نشست با شورا در دیشموک داده بودند اما وقت داده شده تمام شد و این بار با وعده انتقال آب دهورگ به درون منبع آبی قصد متفی شدن رفع مشکل آب شرب را در دستور کار خود قرار دادند.

 

عضو شورای اسلامی شهر دیشموک در میان مردم تجمع شده گفت: آب دهورگ از آب شرب شهر دیشموک ناسالم‌تر است و دارای رطوبت بالا است و انتقال آن به درون منبع آبی جهت آب شرب شهر از یک طرف سرزدن بر قول مسؤولان است و از طرف دیگر این آب هیچ دردی را دوا نمی‌کند.

 

پذیرش با بیان اینکه،  مسئولان باید دنبال آب پایدار باشند وگرنه این آب مشکل مردم را حل نمی کند، گفت: هیچ یک از اعضای شورا مخالف چشمه دهورگ نیستند.

 

عضو شورای شهر متذکر شد: مردم خودشان حق انتخاب دارند و می توانند در این خصوص اظهار نظر کنند که آیا چشمه دهورگ مشکل شان را حل می کند یا نه و یا اینکه موافقت یا مخالفت خود با این چشمه را بیان کنند.

و اما بخشدار دیشموک با بیان اینکه، گره‌گشایی ازمشکل آب شرب دیشموک در دستان شورای اسلامی شهر دیشموک است و نه دولت، در جواب پذیرش گفت:  بجای فرافکنی،صادقانه بدنبال حل معارض اجتماعی چشمه دهورگ باشید.

 

 حسن امیریان اضافه کرد: در خصوص رفع مشکل آب شرب شهر دیشموک همه مسؤولان تلاش خواهند کرد و امیدوارم این مشکل به زودی برطرف شود.

 

امیریان گفت: یکی بصورت فوری و کوتاه مدت که قرار شد از طریق انتقال  آب چشمه دهورگ  به مخزن هزار مترمکعبی  شهر  این امر عملیاتی شود.

 

وی اضافه کرد: دیگری ازطریق فعال نمودن یک حلقه چاه در مسیر رودخانه فارتک"فارتق"،که عملیات شناسایی و تحقیقاتی آن صورت پذیرفت و نیاز به اعتبار است که باید منتظر تامین اعتبار از طریق مسؤولان استانی  در خصوص رفع مشکل آب شرب به صورت پایدار باشیم.

 

وی گفت: واقعیت این است که کلید رفع مشکل آب شرب شهر دیشموک تنها در دست شورای اسلامی شهر است و باید صادقانه وارد میدان شوند و مشکل رامرتفع نمایند.

 

امیریان بیان کرد: البته آبفای شهری باید هر چه سریعتر بدنبال آب پایدار که همان فعال نمودن چاه فارتق است، اقدام نماید.

 

پاسخی در دید عموم برای قانع کردن مردم که بیشتر شبیه به منظره بود تا جواب ؛ این کار باعث شد تا برخی از مردم در گفتگو با ما بیان کنند: ما که مشکل آب شرب داریم و مسئولان  باید دست بدست هم به حل مشکلات بپردازند ولی در دید مردم به مناظره می پردازند.

 

اینکه چشمه دهورگ دردی از مردم دوا می کند یا نه، اینکه مسئولان ما و شهرستان و استان تا چه زمانی خواهد توانست معضل به این بزرگی را حل کنند، بجای خود ولی از مسئولان محترم دیشموک انتظار می رود با ظرفیتی بیشتر بجای مسائل شخصی و حزب و جناحی که امیدواریم چنین چیزی هم در میان نباشد، هر چه زودتر مسئله آب شرب دیشموک را حل کنند.

 

امیدواریم بزودی این دغدغه برطرف شود و مردم هم مثل بخشدار و اعضای شورا دست بدست هم در کنار همدیگر از  آب سالم شرب شهر بنوشند.

البته اعضای شورا به ما گفتند که از دوسال قبل تا کنون پیگیر این مسئله هستیم و تاکید دارند که همه تلاششان را در جهت حل مشکلات مردم در مدت اخیر به کار گرفتند ولی مسئولان استانی جواب قانع کننده برای مردم ندارد.

 

حالا اعضای شورای شهر از قبیل نوروزی، پیروزی و پذیرش به دنبال آب پایدار هستند و می گویند آب چشمه دهورگ مشکل مردم را به صورت بلند مدت حل نمی کند و بخشدار می گوید چشمه دهورگ برای مدت کوتاه تا فروردین 96 خواهد بود و ما خودمان هم دنبال آبی از منطقه ای دیشموک هستیم که به صورت کامل مسئله حل شود.

 

هرچندآقای رازی پور و اکبری از اعضای شورا هم در این میان هستند و بزودی نظرات رئیس شورای شهر و رئیس شورای شهرستان کهگیلویه را در قالب گفتگو در این رسانه خبری منتشر می کنیم.

 

اینکه، آیا این اختلاف نظرها مصداق پاس‌کاری مسئولان برای هم است؟!، و یا تا کی مشکل حل می شود، همه ما منتظر خواهیم ماند.

 

این رسانه خبری ضمن تقدیر از مسئولان شریف بخش دیشموک که در جهت حل این مشکل یقیناً از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، از مردم انتظار می رود با آرامش بیشتری مسئولان به ویژه اعضای شورا و بخشدار را همراهی کنند.

منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
خدا به خير كنه
1395/10/6 - 18:42
رئيس شوراي شهرستان خدا مي‌داند كجا دارد چونه تيم فوتبال را ميزند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.