گروه: بهمئی خبر: 81495 / تاریخ انتشار : 1395/10/6 ساعت : 12:21
فرماندار بهمئی خبر داد؛

برگزاری مانور ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در بهمئی

به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات و بلایای طبیعی، مانور اسکان اضطرای و تغذیه در بحران در شهرستان بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات و بلایای طبیعی، مانور اسکان اضطرای و تغذیه در بحران در شهرستان بهمئی برگزار شد.

 

فرماندار بهمئی در حاشیه این مانور گفت: مدیریت بحران شهرستان بهمئی ، آمادگی دارد با گسترش فعالیت های آموزشی، تیم امداد رسانی روستاها را برای یاری رسانی به آسیب دیدگان قبل از حضور نیروهای امدادی سازماندهی کند.

 

علی اکبر فرهنگی نسب تصریح کرد: در این مانور ، خدمات اردوگاهی مثل تامین آب و ارتباطات مخابراتی توسط ادارات آب و فاضلاب و مخابرات صورت گرفت و تامین امنیت اردوگاه به همت نیروی انتظامی  و موضوع  تغدیه در شرایط بحران و تامین اقلام مورد نیاز اولیه در بحث اسکان برای نیازمندان حادثه دیده تامین شد.

 

فرهنگی نسب هدف از برگزاری این مانور را  سنجش میزان آمادگی یگان های امدادی در زمان وقوع حادثه و بحران برشمرد .

 

وی افزود:  این مانور در 7 کیلومتری شهر لیکک برگزار شد که بلافاصله نیروهای داوطلب و امدادی شهرستان بدون اطلاع قبلی برای امداد رسانی به این منطقه فراخوان شدند.

 

فرهنگی نسب ادامه داد: کمک رسانی پزشکی، عملیات نجات مصدوم، ایجاد محل اسکان موقت و اضطراری و انتقال مصدوم به مراکز درمانی از مهمترین مراحل این مانور بود.

 

فرماندار بهمئی در پایان گفت: با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان و وقوع حوادث و بحران های متعدد، حفظ آمادگی نیروهای امدادی یک امر ضروری محسوب می شود.

 

منبع: سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/4120

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.