گروه: بهمئی خبر: 81489 / تاریخ انتشار : 1395/10/6 ساعت : 12:19
در نشست مشترک مدیران امور آب و جهاد کشاورزی بهمئی مطرح شد؛

مصرف بهینه آب در بهمئی با نصب کنتور هوشمند و سیستم های نوین آبیاری

مدیران امور آب و جهاد کشاورزی بهمئی مصرف بهینه آب در شهرستان را نیازمند استفاده از کنتورهای هوشمند و سیستم های نوین آبیاری عنوان کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،به منظور بررسی مشکلات پیش روی منابع آب شهرستان بهمئی و هم اندیشی و همکاری نزدیکتر برای اجرای برنامه های مشترک، رئیس و کارکنان اداره منابع آب شهرستان بهمئی، با مدیر و کارکنان اداره جهادکشاورزی این شهرستان، دیدار و گفت و گو کردند. 

 

رئیس اداره منابع آب شهرستان بهمئی در این دیدار  با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بارندگی، منابع و مصارف آب سطحی و زیرزمینی شهرستان بهمئی، خواستار تشکیل کمیته فنی مشترک آب با حضور کارشناسان خبره هر دو اداره، جهت مسائل بحران خیز آب شد.

 

فروزی تصریح کرد: اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی گام مهمی در راستای توسعه پایدار شهرستان، به ویژه در بخش کشاورزی است.

وی  در ادامه به اهمیت نصب کنتورهای هوشمند اشاره کرد و افزود: با نصب این کنتورها می توان به راحتی مصرف آب کشاورزی شهرستان را محاسبه و سهولت برنامه ریزی و مدیریت بهتر را هم در بخش کشاورزی  و هم در بخش آب شرب فراهم نمود.

 

رئیس اداره منابع آب شهرستان بهمئی، با ابراز تاسف از اینکه در وضعیت فعلی از حداکثر منابع آب زیرزمینی برای تامین آب بخش های شرب، صنعت و کشاورزی استفاده می شود، گفت: لازم است تا به پروژه احداث سد های کوچکی که در سطح شهرستان در حال مطالعه و اجرا می باشند، سرعت داده شود که به یاری خدا با اتمام و بهره برداری از آنها، هم کاهش تنش آب زیرزمینی و هم رونق کشاورزی و به تبع آن اشتغال مولد در سطح شهرستان را شاهد هستیم.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی در ادامه با تاکید بر اهمیت دیدار مدیران دستگاههای مرتبط با بخش آب، فعالیتهای سازمان جهاد کشاورزی در بخشهای مختلف، به خصوص در زمینه اجرای سیستم های آبیاری نوین و به تبع آن، مصرف بهینه آب را تشریح کرد.

بدرقه خاطرنشان کرد : با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش حجم مخازن آب زیرزمینی و سطحی، جایگزین شدن سیستمهای نوین آبیاری از اهداف اولیه و اصلی این سازمان برای مشارکت در حفظ و صیانت و مدیریت منابع آبی می باشد.

 

 وی، اجرای طرح های گلخانه ای را چشم انداز دیگر جهاد کشاورزی خواند و گفت: اجرای این طرح به عنوان یک فعالیت تولیدی، علاوه بر اینکه گامی به سوی خود اتکایی کشور در محصولات کشاورزی به شمار می رود، بسترساز اشتغال به کار نیروهای متخصص شهرستان خواهد بود و نقش چشمگیری در کاهش مصرف آب، به میزان 80 درصد خواهد شد.

 

در پایان این دیدار مواردی مانند تعیین تکلیف چاه های غیر مجاز، تمدید پروانه های چاه های مجاز، پروانه های آبیاری تحت مالکیت جهاد کشاورزی شهرستان و همچنین تجمیع چاه های مجاز کشاورزان و حفر چاه واحد برای آنها جهت مدیریت بهتر مصرف آب، مورد تاکید و تصویب اعضا رسید.

 

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.