گروه: لنده خبر: 81463 / تاریخ انتشار : 1395/10/5 ساعت : 23:55
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده خبرداد:

اجرای تفاهم نامه مشارکتی حمایت از عرصه های جنگلی با قرق بانان لنده

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: در راستای کاهش و حذف عوامل تخریب در سطح عرصه های منابع طبیعی شهرستان لنده تفاهم نامه مشارکتی با قرق بانان و دوستداران منابع طبیعی با آنان درحال اجرا است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، ذبیح الله محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه مردم و مسئولان از انفال تاکیدکرد: روستای مله آبگاوان از روستاهای است که کمترین تخریب را در عرصه های جنگلی دارد چرا که حمایت از طبیعت در این روستا نهادینه شده است.

وی افزود: بخشی از هیزم موردنیاز این روستا از عرصه های جنگلی باتوجه به کوهستانی و برف گیربودن برداشت می شود که برابر قانون نیز یک سهمیه ای برای آنان لحاظ شده است ولی امیداوریم نسبت به صیانت از جنگل ها بیشتر کارشود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: تامین سوخت مورد نیاز ساکنین روستاها به اندازه نیاز مشکلی ندارد ولی اگر قصد تهیه و تولید و عرضه زغال به عنوان یک شغل باشد تخلف محسوب شده و برابر مواد قانونی 42 و43 مجازات خواهدشد.

وی تاکیدکرد: کوه سیاه یکی از مستعدترین عرصه برای کاشت گیاهان داروئی است که سالانه توسط اداره منابع طبیعی کاشت گیاه آنغوزه، کرفس،جاشیر و سایر گونه ها با همکاری عشایر این منطقه کشت می شود.

محمدی اظهارکرد: سود سرشار از کاشت و برداشت گیاهان داروئی در پنج هکتار گیاه آنغوزه مبلغی حدود پنج تا شش میلیون تومان است که مردم با کاشت همین گیاهان داروئی علاوه برحفظ عرصه های ملی می تواند بخش از هزینه های خود را نیز تامین کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: تعهد، سلامت و دقت در کیفیت و انجام کار، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی، نظارت میدانی و مستمر بر حفاظت و صیانت از عرصه های ملی و جنگلی از مهمترین وظایف کارکنان این اداره است.

وی در پایان اظهارکرد: جنگلهای زاگرس یکی از مهمترین منابع ارزشمند طبیعی و بزرگترین تولید کننده و ذخیرگاه منابع آبی کشور بوده و دارای ارزش زیست محیطی و اکولوژیکی فراوانی ازجمله بلوط، محلب، داغداغان، ارس، بنه، گلابی وحشی، زالزالک از مهمترین گونه های جنگلی این شهرستان به شمار میروند.

انتهای پیام/4120

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.