گروه: اخبار استان خبر: 81456 / تاریخ انتشار : 1395/10/6 ساعت : 12:09

واکنش حجت الاسلام پناهی به اظهارات استاندارکهگیلویه و بویراحمد

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: موضع گیری برخی از آقایان به فشار جناح های اصلاح طلب بر می گردد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،حجت الاسلام صفدر پناهی در بازدید از پایگاه خبری صبح راگرس در واکنش به اظهارات روز گذشته استاندار کهگیلویه و بویراحمد در مورد اینکه ائمه جمعه در تریبون های نماز جمعه دولت را تخریب می کنند، اظهار کرد: بنده خدا رو شکر می کنم که ائمه جمعه ما ابوذر وار در جامع زندگی می کنند یعنی اینکه محکم، با شجاعت و شهامت بر سر مواضع انقلابی ایستادگی می کنند.

وی یکی از خصوصیات ابوذر غفاری را اهل معامله و بده بستان نبودن عنوان کرد و افزود: ابوذر غفاری بر سر مواضعش سریع، شفاف، روشن، با شهامت و شجاعت ایستاد و ائمه جمعه استان همینطور هستند و خدا رو شکر آنچه را در خطبه ها عنوان می کنند جز برای منافع انقلاب و برای طرفداری اصل نظام و نیروهای انقلابی هرگز به فکر انجام کار دیگری نیستند.

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان با بیان اینکه آنجا که لازم باشد ائمه جمعه از دولت حمایت می کنند و ذره ای کوتاه نمی آیند، ادامه داد: آنجایی که حق نظام و مردم اقتضا کند لب به سخن می گشایند، پیشنهاد و انتقاد می کنند کوتاه نمی آیند و این به معنای تخریب دولت نیست.

حجت الاسلام پناهی در ادامه این مطلب با بیان اینکه حالا آقایان می خواهند انتقاد را معادل با تخریب بگیریند، اختیار با خودشان است، تاکید کرد: هرگز در مرام ائمه جمعه این نیست که انتقاد را از سر دلسوزی مطرح نکنند و بگویند مصلحت است که مطرح نشود یا مطرح می کنند، حالا دیگران می خواهند اسم این را تخریب بنامند مسئله با خودشان است.

وی با بیان اینکه یک سری حرف هایی در مورد برجام است که متاسفانه برای برخی از آقایان بیان آنها خوش نیست، تصریح کرد: در ابتدای مسئله برجام آقایان از بالا به پایین همه را دعوت به سکوت کردند و اصولا خواستند که شخصیت ها و افراد خیلی اظهار موضع نکنند و قضیه را در شیوه های محرمانه بیان می کردند.

مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در مجامعه عمومی سریع نسبت به این مواضع و قضایا موضع گیری کرد، یادآور شد: همه ما مواضع رهبری را نسبت به تیم مذاکره کننده دولت قبل و این دولت دیدیم و شنیدیم، بنده خودم سراغ ندارم که مقام معظم رهبری با تیم قبلی اینجوری در مجامع عمومی خطوط قرمز را گفته باشد.

وی با بیان اینکه طبق معمول هر دو تیم مذاکره کننده خدمت مقام معظم رهبری می رسیدند و آن مطالبی را که رهبری لازم می دانست عنوان می کردند.

پناهی ادامه داد:آقایان یک مورد از تیم مذاکره کننده قبلی را بیاورند که مقام معظم رهبری در مجامع عمومی خطوط قرمزی را مطرح کرده باشد منتها در این دولت بارها و به کرات مقام معظم رهبری در جمع عموم خطوط قرمز را مطرح می کرد که این امر نشان از نگرانی مقام معظم رهبری بود و آن نکته ای که بارها می فرمودند به آمریکا اعتماد نکنید و متاسفانه آقایان اعتماد کردند و به اعتراف خودشان چند مورد از خطوط قرمز گذشتند.

حجت الاسلام پناهی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری چندین بار از اعضای تیم مذاکره کننده تشکر و قدردانی داشت، گفت: خود همین افراد اعتراف کردند که چندین بار از خطوط قرمز عبور کردند و شما قضیه به این مهمی برجام را بیاورید که ائمه جمعه استان تا قبل از این قضایا که متاسفانه مشخص شد که خود آقایان یکی یکی از مواضع خودشان برمی گردند چیزی جز در حد فرمایشات مقام معظم رهبری گفته باشند، یعنی موضع نگرفتند فقط در حد تبیین مواضع مقام معظم رهبری، اما هرگز مواضع تخریبی نداشتند.

مواضع غیرواقعی برخی فرمانداران معزول استان در رابطه با ائمه جمعه استان 

وی اضافه کرد: متاسفانه  برخی از فرمانداران معزول همین استان کهگیلویه و بویراحمد چه مواضعی در رابطه با برخی از ائمه جمعه داشتند که مشخص شد خیلی غیر واقعی است.

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان به وعده های انتخاباتی ریاست جمهور اشاره داشت و افزود: رئیس جمهور در نطق انتخاباتی خودش گفته بود که باید کاری کنیم که علاوه بر اینکه چرخ سانتریفیوژها بچرخد، چرخ اقتصاد هم بچرخد که آقایان بیایند گزارش بدهند به مردم تا ائمه جمعه هم تبیین کنند چه کاری کردند برای عموم جامعه کجای اقتصاد را به چرخ آوردن، چه مسئله اساسی را حل کردند کدام کارخانه مهم را راه اندازی کردند کجا تولید را از وضعیت رکود به خوبی خارج کردند و یا به حرکت درآوردند و ائمه جمعه نگفتند.

وی ادامه داد: مسئولان بگویند ائمه جمعه هم با کمال میل اگر واقعا کار اساسی را انجام داده باشند مطرح می کنند، در خود استان مسئله ای است که ائمه جمعه بارهای بار تذکر  دادند بحث استخدام های فله ای، بنده ی دو سال پیش در نماز جمعه یاسوج عنوان کردم که این اتفاقات رخ داده است و من لیست دارم و خطاب به سایت ها و خبرنگاران گفتم که بیایند اسامی را رسانه ای کنند اما آنها با جوی که ایجاد کرده بودند برخی از آقایان صادقانه به من گفتند که حقوق ما دست اینهاست اگر خبرهای شما را بزنم حقوقمون قطع می شود خوب نیامدند و نگفتند

آقای استاندار بیاید گزارش بدهد در مورد استخدام های فله ای چه کاری کرده است

پناهی گفت: بنده در خطبه نماز جمعه گذشته شهرستان بهمئی مسئله استخدام های فله ای را عنوان کردم و خواستار رسیدگی مسئولان شدم ولی آقایان چه کاری کردند برای این قضایا و آقای استاندار بیاید گزارش بدهد کجا جلویش را گرفتند اگر روز اول مربوط به یک اداره بود و یک لیستی در اختیار بنده بود اقدامی انجام نشد و حالا اداره دوم، سوم و چهارم ، خیلی جاها الان هست و افراد زیادی بدون طی کردن ضوابط جذب شدند.

وی به انتصاب های فامیلی در ادارات اشاره کرد و گفت: آقای استاندار بیاید انتصاب های فامیلی را که مورد انتقاد است تبیین کند تا ائمه جمعه هم دفاع بکنند، وقتی انتصاب های فامیلی به شدت در حال رونق گرفتن است چه توقعی دارند.

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان موضوع بیکاری را یکی از معضل های استان عنوان کرد و یادآور شد: به گفته خود آقایان استان ما بالاترین آمار بیکاری را دارد بیایند بگویند فلان کارخانه را راه انداختند، فلان واحد تولیدی را راه اندازی کردیم و اینقدر نیروی بیکار مشغول کار شدند و ائمه جمعه نیز اقدامات را مطرح کنند کجا آمار دادند و یک نامه به من نوشته باشند که بله ما در جهت برطرف کردن این معضل بیکاری فلان کارخانه را در راستای اقتصاد مقاومتی راه اندازی کردیم و  اینقدر کارگر و نیروی متخصص بکارگیری شده که ائمه جمعه به تبیین آنها و قدردانی نپرداخته باشند.

وی افزود: خیلی عجیب است که آقایان تعبیراتی را بکار می برند که دولت مظلوم است و در خطبه ها مورد حمله قرار می گیرد یعنی دولت مظلوم و ائمه جمعه حمله کننده هستند و یا ظالم هستند، بیایند جزئیات را بگویند ببینیم قضیه به کجا کشیده می شود.

 اعتدال گراها به شدت تحت فشار اصلاحات هستند

حجت الاسلام پناهی با اشاره به اینکه برخی از مواضع و برخی از موضع گیری های آقایان به خاطر مسائل جناحی است، تصریح کرد: اعتدال گراها به شدت تحت فشار اصلاحات هستند و درگیری درون حزبی دارند، خودشان برای اینکه از قافله عقب نیافتند گاهی این مطالب را عنوان می کنند و لذا برای ما چیز تازه و عجیبی نیست که این گونه موضع گرفته شود آقایان تحت فشارند و حتی در جریان سفر ریاست جمهوری میدانیم چه کسانی با رئیس جمهور ملاقات کردند و علیه همین آقایان حرف زدند و حالا در رقابت های خودشان می خواهند یک سری صحبت هایی بگویند که فقط مصرف داخلی دارد عیب ندارد اما با مستندات صحبت کنند.

وی ادامه داد: اصلا آقایان بیایند عنوان کنند که در فلان خطبه این مطلب غیر واقعی در رابطه با دولت گفته شده، که الحمدالله ائمه جمعه استان همانطور که گفتم اهل بده بستان و نفوذ نیستند و اینکه بخواهند از مواضع خودشان کوتاه بیایند و در موضع گیری ها پایند و با منطق و استدلال تبیین  و دفاع می کنند که در این رابطه خیلی از نیروهای انقلابی و نیروهای مدافع نظام به ما مراجعه می کنند و تقدیر و تشکر می کنند.

مسئول نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان با بیان اینکه اگر ائمه جمعه مشکلی داشتند و خلاف ضابطه حرفی می زدند آقایان از کاه کوه می ساختند، گفت: الحمد الله ائمه جمعه  استان در اوج زهد و پارسایی و با کمال شجاعت و شهامت به تبیین مواضع انقلابی می پردازند و مواضعی که متخذ از مواضع ولی فقیه است با کمال دلسوزی برای نظام و با همه انتقاد هایی که مطرح می شود.

هیچ مطلب غیر واقعی از تریبون نماز جمعه علیه دولت گفته نمی شود

وی یادآور شد: ما دولت را خارج از نظام نمی دانیم چرا که دولت جزء پیکره نظام است و لذا هیچ مطلب غیر واقعی از تریبون نماز جمعه علیه آن گفته نمی شود.

حجت الاسلام پناهی یادآور شد: از سر دلسوزی ائمه جمعه اگر لازم باشد نکاتی را عنوان می کنند که در فلان منطقه مشکلی وجود دارد آیا این ضرری برای دولت دارد، در حالی که یکی از وظایف ائمه جمعه این است که هم تبین مسائل جهانی در خطبه ها حرف بزند و هم مشکلات منطقه را بگویند و راه حلش را ارئه بدهند که این نیز صورت می گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه ائمه جمعه استان مواضع خودشان را کاملا با منطق و استدلال عنوان می کند، اضافه کرد:  ما نمی گوییم که ائمه جمعه استان معصوم هستند اما خدا رو شکر تاکنون یک مطلب فاحشی که گفته شده باشد را نداشته ایم.

انتهای پیام رج/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
چویل دنا
1395/10/6 - 21:13
سلا م علیکم - انشاء ا... ائمه جمعه محترم در کل استان ، مانند ابوذر هر بی عدالتی را فریاد بزنند و عمار ولایت باشند. سلام بر ائمه جمعه با جرات و شجاع
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.