گروه: لنده خبر: 81437 / تاریخ انتشار : 1395/10/5 ساعت : 08:57
مسئولین،بعد از شهدا چه کردیم؟

غربت و مظلومیت اولین شهیدان شهرستان لنده+تصاویر

آن روزی که با تمام وجود تابوت آغشته بخون شهیدان را تاآخرین سرمنزل خویش بدرقه کردیم گویی جام بلورین آب در سنگرها جا ماند و آنان را آنگونه که باید بدرقه نکردیم و تنها با همان قبرهای موزائیکی ترک خورده سال های سال است که به فراموشی سپرده شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، انقلاب اسلامی مرهون فداکاری ها و ایثارگرای های شهیدان و جانبازانی است که برای حفظ و حیات آن به رهبری بنیانگذارانقلاب از جان شیرین خویش گذشته و شهد شیرین شهادت چشیدند تا امروز همه ما در زیر سایه امنیت و آرامشی که مرهون نفس قدسی شهیدان است بتوانیم زندگی کنیم.

زیبنده نیست پس از گذشت این همه از پایان یافتن هشت سال دفاع مقدس گلزار شهدای روستاهای سرتنگ آزادی، گرداب، مله آبگاوان در بخش موگرمون از توابع شهرستان لنده این چنین مظلومانه با شکاف در دیوارها و مزار ساماندهی نشده باشند.

 

غربت و مظلومیت شهیدان شمس الله دهقان، کاکاجان دهقان، علی زمان ارتشی، یدالله پوزان و سیدعلی قلی تزاده آن چنان روشن و آشکار است که فرزندان این چندتن از این شهیدان بغض های خویش را پس از 30سال شکستند و لب به اعتراض گشوده و از بی توجهی بنیاد شهید و امورایثارگران گلایه های بسیار داشتند.

ساماندهی نشدن گلزارشهدای روستاهای سرتنگ آزادی با دوشهید، گرداب بادوشهید، مله آبگاوان بایک شهید در بخش موگرمون پس از سالهای سال باعث گلایه و اعتراض خانواده های شهدا در این بخش شد.

 

هیچ کدام ازمدیرکل های بنیادشهیدو امورایثارگران استان نمی دانند  گلزارشهیدکجاست

 

 

قدرت پوزان فرزند شهید یدالله پوزان است که پدرش را تنها پس از 19روز از آغاز جنگ تحمیلی و در تاریخ 19مهرماه 1359از دست داد ضمن گلایه و اعتراض از وضعیت موجود گلزار شهید خواستار رسیدگی فوری به این گلزار شد.

وی افزود:پس از شهادت پدرم من نیز به تبعیت از راه روشن آن با حضور در جبهه های حق علیه باطل حدود 40ماه در جنگ بوده و افتخار جانبازی 30درصدی را در کارنامه خویش دارم.

 

 

فرزند اولین شهید شهرستان لنده تصریح کرد:پدرم روزی که خواست رهسپار جبهه شود با تفنگ برنو در جمع روستائیان گفت: می روم و تا تیر به پیشانی ام نخورد برنمی گردم که روزی که پیکر مطهرش را آوردند دقیقا تیز کین دشمن به پیشانی مبارک اصابت کرده بود ولی امروز گلزارش این چنین مظلوم است.

وی تاکید کرد: چندین بار هم بنیادشهید و امورایثارگران شهرستان های لنده، کهگیلویه و استان مراجعه کردیم ولی هرگز جواب از زبان مسئولان بنیاد برای ساماندهی نشنیدیم.

 

 

این جانباز 30درصد و فرزند اولین شهیدشهرستان لنده خطاب به مسئولان گفت: انتظار داریم پس از سی سال از شهادت پدرم، مسئولان به فکر ساماندهی مزار شهید با توجه به شکاف ها خطر تخریبی قبرشهید پس از سی سال باشند.

 

 

وقتی آبی از مسئولان گرم نشد می خواهم باهزینه خود قبر پدرم را به حسینه تبدیل کنم

 

 

خسرو آریتی فرزند شهید علی زمان ارتشی است که پدرش را درتاریخ 4آبان ماه 1362 در زمان طفولیت از دست داد و نسبت به عدم ساماندهی در این همه سال گلایه داشت و اظهارکرد: مهمترین مطالبه ما در این همه سال بحث ساماندهی گلزار شهید بود.

وی افزود: علی رغم مراجعه چندین باره به بنیادشهید و امورایثارگران، متاسفانه در این سالها قدمی برای ساماندهی گلزارشهدای بخش موگرمون برداشته نشده است ویکی پس از دیگر در مظلومیت هرچه تمام تر در حال تخریب هستند و برخی نیز جاده دسترسی ندارند.

 

 

فرزند شهید آرتشی تصریح کرد: وقتی در این سال ها دیدیم آبی از دست مسئولان برای بحث ساماندهی مزارشهید گرم نمی شود ناچاراً خودمان باتوجه به موقعیت مناسب و تردد عشایر از مسیر روستای گرداب، به فکر تبدیل کردن گلزار شهید به حسینه افتاده ایم تا بلکه علاوه بر ساماندهی زیارتگاهی باشد برای مسافران و گردشگرانی که از این مسیر تردد می کنند.

 

وی تاکیدکرد: انتظار داریم مسئولان راه وشهرسازی، آب و فاضلاب و اداره برق شهرستان نهایت همکاری خویش را دررابطه با ساماندهی مزار شهید داشته باشند.

 

نباید شکاف گلزار شهدا باعث جدایی ما از شهیدان شود/بنیاد شهید مسئول پیگیری فوری ساماندهی گلزارشهدا است

 

 

دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده با ابراز گلایه مندی شدید از عدم ساماندهی شهیدان به خصوص شهید یدالله پوزان که تنها 19روز از آغاز جنگ تحمیلی به شهادت رسید گفت: خدانکد شکاف دیوارهای قبورشهیدا باعث جدای ما از شهیدان شود.

 وی افزود: زبینده نیست پس از 30سال از شهادت اولین شهید شهرستان لنده و کهگیلویه گلزاراین شهید چنین وضعیتی داشته باشد.

فرماندار شهرستان لنده با انتقاد از بنیاد شهید و امورایثارگران به واسطه عدم ساماندهی گلزار این شهید خواستار تسریع در ساماندهی گلزارشهید پوزان و سایر شهدای بخش موگرمون شد.

به هرحال، سال های سال است که گلزار شهدای شهرستان لنده چه در بخش مرکزی و چه در بخش موگرمون چشم انتظار ساماندهی می باشند و همچنان مظلویت شهدای بخش موگرمون به دلیل صعب العبور بودن چشم انتظار اقدام و عمل مسئولان بنیادشهید و امورایثارگران است.

شهرستان لنده 91شهید در هشت سال دفاع مقدس و مبارزه با گروهک تررویستی پژاک در کردستان،  تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که تعداد 19شهید از بخش موگرمون بوده است.

 

تصاویر تکمیلی: 

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

 گزارش و عکس: سید اسماعیل میری

انتهای پیام/م.غ

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.