گروه: چرام خبر: 81403 / تاریخ انتشار : 1395/10/5 ساعت : 13:53
به همت بسیج سازندگی چرام/

تجلی اقتصاد مقاومتی با پرورش بلدرچین توسط جوان چرامی/ تقدیر از بسیج سازندگی + تصاویر

جوان چرامی توانسته است با پشتکار فراوان وارد عرصه ی پرورش بلدرچین شده و اقدامات قابل توجه ی انجام دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ااقتصاد مقاومتی واژه‌ای است که با بالا گرفتن فشارها و تحریم‌های ظالمانه به کشور توسط مقام معظم رهبری در سال 89  وارد ادبیات کشور شد و امروز تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور، تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است.

 

اهمیت مبحث اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه وبویراحمد به اندازه ای بالا بوده که جوانان این استان روی به توانایی های فردی آورده و در راستای این امر تلاش می کنند؛ یکی از زیرشاخه های اقتصاد مقاومتی تاکید بر توانایی افراد است که بطور مثال می توان به پرورش زنبور، بلدرچین و قارچ خوراکی اشاره کرد.

 

چوان چرامی نیز با الگوگیری از اقتصاد مقاومتی و همچنین در راستای تولید ملی،خودکفائی و تکیه بر توان فردی توانسته است که در عرصه پرورش بلدرچین شغل ایجاد کند.

 

tryt

 

محسن مهران از جوانان چرامی با داشتن مدرک کارشناسی از زیرشاخه های رشته  نفت، حدود  یکسال است که به پرورش بلدرچین مشغول است. وی اکنون توانسته است با استفاده از سرمایه اندک و همکاری بسیج شهرستان زمینه اشتغال 2 نفر را نیز فراهم کند.

 

مهران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری چرام درباره نحوه چگونگی روی آوردن به این کار می گوید:با توجه به علاقه ای که به پرندگان داشتم، به همین خاطر با کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پرورش طیور تصمیم به پرورش بلدرچین گرفتم.

 

456y34

 

این کارآفرین چرامی گفت:در این زمینه تحقیقات بسیاری انجام داده ام و متوجه شدم که پرورش بلدرچین از ضریب امنیتی بیشتری نسبت به پرورش دیگر طیور برخوردار است.

 

 فعال اقتصاد مقاومتی تصریح کرد:بلدرچین علاوه بر اینکه نسبت به مرغ‌ها و سایر حیوانات مقاومت بیشتری در برابر بیماری دارد، برای پرورش آن نیاز به فضای خاص و بزرگ نیست، بلکه بطور مثال می توان  5 هزار قطعه را در فضایی در حدود ۶۰ مترمربع پرورش داد.

 

rty56

 

مهران  در خصوص نحوه فروش محصولات خود در بازار گفت: برای ارائه محصولاتم به بازار با مشکلاتی همچون حمایت بازاریان چرامی و شهرستان های همجوار روبرو هستم؛ در همین بازار چرام نیز بلدرچین های گوشتی و تخم های آنها را تا مقداری به فروش می رسانم ولی انتظار بیشتری نسبت به فروش آنها می رود.

 

این شهروند چرامی با اشاره به مسئولان اضافه کرد:مسئولین با پرداخت تسهیلات به جوانان می توانند زمینه فعالیت آنها را فراهم کنند چرا که بسیاری از جوانان در صورت تامین اعتبار و پرداخت تسهیلات به آنها ،موفقیت های شایسته ای را کسب می کنند.

 

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از ناحیه مقاومت بسیج چرام،گفت:راه اندازی این حرفه را مرهون خداوند متعال و دریافت تسهیلات حدود 20میلیونی از بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج چرام هستم.

 

gfhgfh

 

مهران گفت:اگر جوانان در حوزه مشاغل زودبازده عرصه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنند، بدون تردید علاوه بر اینکه به تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخلی کمک خواهند کرد، در مسیر خودکفایی شخصی نیز موفق خواهند شد .

 

وی در اخر اضافه کرد:اگر فضای بازار اجازه دهد حرفه ی خود را گسترش می دهم و تلاش خواهم کرد که انشالله برای جوانان بیشتری فضای اشتغال ایجاد نمایم.

 

منبع: پایگاه خبری تحلیلی چرام

انتهای پیام/ک

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.