گروه: بویر احمد خبر: 81402 / تاریخ انتشار : 1395/10/4 ساعت : 11:30

هدر رفت یکماه آب در سایه بی خیالی مسئولان شهر یاسوج+تصاویر

بیش از یکماه از پیدا شدن یک چشمه (شکستگی لوله) آب در یکی از خیابان های شهر یاسوج می گذرد اما تاکنون هیچ اقدامی برای بازسازی آن انجام نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در حالی که مدیران کشوری، استانی و حتی شهرستانی در جلسات و رسانه های مختلف شعار صرفه جویی در مصرف آب سر داده و دائم از شهروندان می خواهند مصرف بهینه را رعایت کنند اما سهل انگاری هایی در سطح شهرستان بویراحمد روی می دهد که آثار مخرب آن به مراتب از میلیاردها تومان تبلیغات جهت نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی نیز بیشتر است.

طبیعی است تا زمانی که مسئولان و کارکنان ادارات از خود شروع نکرده و در مصرف بهینه و آماده سازی بسترهای لازم جهت انجام این رفتار مهم و خداپسندانه گام برندارند، هر چقدر برای صرفه جویی و مصرف بهینه هزینه کنند منتج به نتیجه نخواهد شد زیرا مردم با مشاهده برخی سهل انگاری ها لب به انتقاد گشوده و وقتی باصطلاح بی خیالی بخشی از یک مجموعه را می بینند نسبت به کل مجموعه بدبین شده و دیگر تبلیغات و هزینه کردهای آنچنانی نیز هیچ تاثیری بر روند مصرف آنان نخواهد گذاشت.

موضوعی که نمونه ای کوچک اما تاثیرگذار آن در یکی از محلات شهر یاسوج اتفاق افتاده است. بیش از یک ماه از پیدا شدن یک چشمه (شکستگی لوله) آب در یکی از خیابان های شهر یاسوج ( تقاطع عدالت-به سمت آخر آسفالت) خیابان شهید خدابخش رستمی می گذرد و به گفته ساکنین این منطقه با وجود تماس های مکرر با مسئولان اما تاکنون هیچ اقدامی برای استفاده بهتر انجام نشده است.

سید بیت الله حسینی یکی از ساکنان این خیابان با بیان اینکه نزدیک به یک ماه است که این چشمه در این خیابان بر اثر شکستگی به وجود آمده است، گفت: متاسفانه متولیان امر هیچ گونه توجهی به این امر ندارند در حالی که امروزه آب یکی از مهمترین موضوعات جامعه است.

حسینی افزود: اگر مسئولان آب و فاضلاب یاسوج تاکنون اطلاعاتی در مورد این شکستگی نداشتند، حداقل در رسانه ها که این موضوعات اطلاع رسانی می شود برای بازسازی آن اقدام کنند.

فتاحیان یکی دیگر از ساکنین این خیابان اظهار کرد: بیش از یک ماه است که این شکستگی به وجود امده و با توجه به وضعیت توپوگرافی خیابان و هدر رفت آب و بخ زدگی عبور و مرور را برایمان مشکل کرده است.

وی با وجود اینکه تعدادی می گویند ما آب نداریم و خشک سالی به وجود آمده است، ادامه داد: آب وجود دارد اما بیشترین مقدار آن از طریق همین شکستگی ها در سایه بی توجهی مسئولان آب و فاضلاب به هدر می رود.

فتاحیان گفت: چندین بار با اتفاقات آب و فاضلاب شهر یاسوج تماس گرفتیم اما آنها فقط وعده می دهند اما تاکنون هیچ اقدامی انجام نداده اند.

حال با توجه به اهمیت این موضوع و خطر کم آبی در اکثر نقاط استان و با توجه به اینکه تیتر اول خیلی از خبرگزاریها و رسانه های استان ما نیز خطرکم آبی و پیگیری مسئولین زیربط برای این موضوع نیز بوده است انتظار می رود مسئولان آب و فاضلاب شهری با اقدام به موقع خود در خصوص تعمیر نقاط آسیب دیده هر چه سریعتر اقدام کنند تا از هدر روی آب جلوگیری کنند.

 
 
 

انتهای پیام رج/م.غ

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.