گروه: کهکیلویه خبر: 81394 / تاریخ انتشار : 1395/10/4 ساعت : 09:52
در جلسه‌ای با حضور مسئولان بخش سوق و رئیس اداره اوقاف کهگیلویه مطرح شد:

بازسازی اولین مسجد جامعه کهگیلویه و پایگاه مقاومت مردمی استان +تصاویر

بازسازی اولین مسجد جامعه کهگیلویه و نخستین پایگاه مقاومت مردمی کهگیلویه وبویراحمد در جلسه‌ای با حضور مسئولان بخش سوق و رئیس اداره اوقاف مصوب شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، جلسه ای به منظور هماهنگی در خصوص بازسازی مسجد جامع صاحب الزمان( عج ) شهرسوق با حضور جمع کثیری از معتمدین محلی،متنفذین،شورای اداری بخش سوق ، امام جمعه این شهر،خانواده معظم شهدا ،ریاست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ،ریاست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

 

حجت الاسلام  کیانی اصل امام جمعه شهر سوق ضمن عرض خیرمقدم و تقدیر و تشکر از بانیان جلسه ،گفت: امر بازسازی مساجد ارائه و خواستار همکاری همه جانبه عموم مردم در این امر خیر شد.

 

در ادامه قباد پور رییس اداره اوقاف و امور خیریه، آمادگی خود و اداره متبوع را جهت امر بازسازی اعلام و اذعان کرد: از هیچ تلاش و کوششی در راستای این امر خیر دریغ نخواهم نکرد.

 

آیت الله شجاعت از هیات امنای مسجد به ارائه گزارشی از روند ساخت اولیه مسجد و بازسازی های متعدد آن در طول سالهای پس از انقلاب ارائه کرد و از همه کسانی که تاکنون همکاری بی شائبه ای در امورات مختلف مسجد داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

 

  در ادامه تعدادی از معتمدین و حاضرین در جلسه،به ارائه پیشنهادات و راهکارها پرداخته و آمادگی خود را در راه بازسازی مسجد اعلام نمودند.

مسجد جامع صاحب الزمان (عج) شهر سوق  که بوسیله مصالح ابتدایی گچ و سنگ ساخته شده و توسط تعدادی از علمای اعلم  استان خوزستان و فرزند خلف آیت الله بهبهانی کلنگ زنی ودرسال ۱۳۴۷ افتتاح شده بود ،  با عنوان اولین مسجد شهرستان ودومین مسجد ساخته شده درسطح استان می توان نام برد این مسجد اولین پایگاه مقاومت استان در اعزام نیروهای رزمنده به جبهه های جنگ حق علیه باطل وهمچنین نقش بسزایی در ترویج فرهنگ دینی و مذهبی در این شهر بالای 7 هزار نفر داشته و همیشه مامن خداجویان و دینداران بوده است.

کیومرث دوستکام

منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

انتهای پیام/م.غ

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.