گروه: لنده خبر: 81388 / تاریخ انتشار : 1395/10/4 ساعت : 09:02
قابل توجه مسئولان:

سوز وسرمای زمستانی بر سر روستائیان بخش موگرمون+تصاویر

بارش برف و باران از نعمت های بی بدیل الهی هستند که موجب خوشحالی کشاورزان و دامداران به واسطه پرآب شدن چشمه ها و رویش علفزارها خواهند شد ولی همین بارش ها گاهی نیز باعث انسداد راه های روستایی و تاخیر در سوخت رسانی نیز خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، با شروع فصل زمستان و با اولین بارش بران و برف می توان شادی را در چهره های دودگرفته روستائیان که حاصل از سوختن شاخه ساردرختان بلوط به روشنی دید، چرا که افزایش بارندگی ها و بارش برف علاوه بر جاری شدن چشمه های جوشان و گوارا باعث رویش علف به اندازه کافی در علفزارها برای چرای دام  و کشاورزی می شود.

 

اما بارش برف و باران در روستاهایی که از نعمت راه مناسب بی بهره اند کار را برای روستائیان سخت و طاقت فرسا می کند به طوری که به ناچار به عرصه های جنگلی و منابع طبیعی هجوم می برند و تلی از هیزم را برای گذران زمستان های سرد و طاقت فرسا جمع آوری می کنند.

 

 

روستای های سرتنگ آزادی، وحدت، گرداب، ده تل، ده غندی و به خصوص مله ابگاوان که فصل زمستان پوشیده از برف می شود و تنها راه ارتباطی آنان قطع می شود می بایست زمستانی سخت را پشت سربگذارند.

 

 

 

هرچند سوخت رسانی به مله ابگاوان به همت بخشدارموگرمون قبل از فرارسیدن فصل سرما در این روستا صورت گرفته ولی به دلیل قرارگرفتن در ارتفاعات و سرمای فصل پائیز سوخت های آنان به پایان رسید که انتظار می رود هرچه سریعتر سوخت رسانی تا قبل از بارش برف صورت گیرد .  تا شاهد تخریب کمتر عرصه های جنگلی باشیم

 

به هرحال وضعیت جاده های روستایی باتوجه به بارندگی های چند هفته گذشته چندان وضعیت مناسبی ندارند و اداره راه و شهرسازی و مدیریت بحران می بایست تاقبل از انسداد راه های روستایی دست بکار شوند و بخشی از نقاط حادثه خیز و برف گیر را ساماندهی کنند.

تصاویر تکمیلی: 

 

گزارش و عکس:سید اسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م.غ

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.