گروه: لنده خبر: 81385 / تاریخ انتشار : 1395/10/4 ساعت : 08:29
به دلیل مشکلات کشتارگاه صورت گرفت:

بازدید سرزده مسئولان شهرستان لنده از کشتارگاه شهرداری +تصاویر

مشکلات و معظلات بهداشتی کشتارگاه های سراسرکشور مسئولان حوزه سلامت و سایر حوزه ها را برآن داشت تا با بازدید های سرزده و ازقبل مشخص شده خود وضعیت بهداشتی کشتارها را بررسی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کشتارگاه اولین مرکز برای ذبح شرعی و بهداشتی دام های سبک و سنگین است که کشتار غیربهداشتی آن می تواند باعث شیوع انواع بیماری در بین شهروندان باشد.

در راستای ارزیابی دقیق وضعیت بهداشتی تنها کشتارگاه شهرداری لنده، امام جمعه، فرماندار،دادستان، شهردار، بخشدار موگرمون، رئیس دامپزشکی، رئیس شبکه بهداشت و درمان، رئیس اداره منابع طبیعی، رئیس آب و فاضلاب روستایی و رئیس اداره برق شهرستان لنده با حضور و بازدید از قسمت های مختلف این کشتارگاه وضعیت مکانی و بهداشتی آن را ارزیابی کردند.

در این بازدید اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان لنده شهرداری لنده را ملزم به خرید فوری خودروی حمل لاشه برای انتقال لاشه از کشتارگاه به دورن شهر کردند.

عبدالله سعادتیان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنده نیز خواستار همکاری ادارات با شهرداری و معرفی قصابانی و مردمی شد که در سطح شهر اقدام به ذبح غیربهداشتی دام دارند.

به هرحال این اقدام شورای سلامت و امنیت غذایی در ارتقای سطح سلامت جامعه و اطمینان شهروندان باعث شده است که روند کار کشتارگاه بهتر شود.

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م75

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.