گروه: دنا خبر: 81356 / تاریخ انتشار : 1395/10/3 ساعت : 10:49

جوابیه مدرسه دخترانه سی سخت به خبر گروکشی از دانش آموزان

مدرسه حضرت فاطمه زهرای سی سخت در واکنش به انعکاس خبری در پایگاه خبری تحلیلی سفیر دنا جوابیه ای تنظیم و در اختیار سفیر دنا گذاشته است که در زیر میخوانید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در واکنش به انعکاس خبری در پایگاه خبری تحلیلی سفیر دنا جوابیه ای تنظیم و در اختیار سفیر دنا گذاشته است که در زیر میخوانید.

 
در این جوابیه که در پاسخ به خبری مبنی بر بستن درب مدرسه و ممانعت از خروج دانش آموزانی که توان پرداخت کمک هزینه به مدرسه را نداشته اند(اینجا بخوانید) آمده است:
 
در پی انتشار خبر اقدام عجیب در یکی از مدارس دخترانه شهرسی سخت/ گروکشی برای کمک به مدرسه!! در پایگاه خبری تحلیلی سفیر دنا ضمن تکذیب خبر مذکور، پاسخ ذیل جهت تنویر افکار عمومی و شفاف سازی در همان بخش و صفحه خبر درج شود .
 
بسم الله الرحمن الرحیم :«ان الله یامرکم ان تودوا الامانت الی اهلها » نساء/58 (خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها را به اهلش برگردانید)
 
یکی از وظایف مسئولان مدرسه مسئولیت پذیری و امانتداری در مراقبت ازعزیزترین دردانه های مردم می باشد و ما هم اعتقاد داریم که حفظ امانت دیگران و مراعات اعتماد آنها ،احترام به احساسات پاک پدران و مادرانی دلسوز و زحمتکش است .
 
با توجه به اینکه دبیرستان دخترانه فاطمه الزهرا شبانه روزی می باشد و دانش آموزان 24 ساعت در محیط خوابگاه و مدرسه هستند هر نوع خروج از مدرسه منوط به حضور ولی دانش آموز و اخذ برگ مرخصی یا مجوز خروج از مدرسه می باشد و مسئولان دبیرستان فاطمه الزهرا همیشه در رعایت این روند منطقی و قانونی عمل کرده اند .
 
بر خلاف خبر و گزارش منتشر شده دانش آموزان خوابگاه دبیرستان دخترانه سیسخت بر خلاف رویه معمول و قانونی برای خروج از مدرسه و مراجعت به خانواده برای حضور در مراسم غیرملزوم شب یلدا داشتند که مسئولان مدرسه با حس مسئولیت پذیری و امانت داری هر گونه خروج را منوط به حضور و اجازه اولیا اعلام کردند و معلوم نیست ممانعت از خروج دانش آموزان به خاطر عدم پرداخت کمک هزینه مدرسه ساخته و پرداخته چه کسانی است .
 
بدیهی است که مسئولان مدرسه نمی توانستند به خاطر حضور دانش آموز در شب یلدا و کنار خانواده هایشان از ارزشهای انسانی همچون امانتداری و پایبندی به قوانین و مقرارات آموزش و پرورش چشم پوشی کنند . در طول سال های گذشته دبیرستان فاطمه الزهرا با جذب خیرین نیکوکار علاوه بر تامین کمک هزینه های مدرسه ، با نگاهی دلسوزانه و متعهدانه حتی به تمام دانش آموزان در قالب کارت هدیه مبالغی را اهدا کرده است حال چطور می توان همین دانش اموزان را اجبار به پرداخت کمک هزینه مدرسه کرد .
 
در پایان یادآوری می کنم که هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد مربیان مدرسه ای خروج دانش آموزان را به خاطر عدم پرداخت پول ممنوع کنند که اگر این موضع کذب ، راست هم می بود باید از ورود دانش آموزان جلوگیری می شد نه خروج آنها ، و این ادعا بر عکس و نقض غرض می نماید .
 
 
سفیر دنا : به نظر میرسد توجه به چند نکته در این جوابیه مغفول مانده که به احتمال زیاد نویسندگان این جوابیه عمدا از کنار آن عبور کرده اند که تلاش برای پاک کردن صورت مسئله در این موضوع را بیش از پیش نمایان میکند.
 
1 -این که در متن جوابیه آمده خروج دانش آموزان منوط به حضور اولیای دانش اموزان است خود موید تلاش برای پاک کردن رفتار زننده مسوولان مدرسه دارد ،چرا که اولا دانش آموزانی که با بد رفتاری مدرسه مواجه شده اند همگی جزو دانش آموزان خوابگاهی نبوده اند که قرار باشد اولیا برای خروجشان حضور یابند ،در ثانی این امر برای همان دانش آموزان خوابگاهی هم امری محال است که قرار باشد اولیایشان ده ها کیلومتر آنطرف تر برای دو روز مرخصی راهی سی سخت شوند !
 
2-اما نکته مهمتر که در این جوابیه سعی بر انکار آن شده است به اتفاق پیش آمده برمیگردد که مسوولان آموزش و پرورش از آن به عنوان جلوگیری از خروج برای رفتن به خانه و نه به علت بدهی از مدرسه از آن یاد کرده اند که باز هم میتوان با نگاهی به تبعیض در تعطیل کردن تعداد زیادی از دانش آموزان و جلوگیری از خروج دانش آموزان بدهکار از مدرسه به تناقض رفتارها و متن جوابیه پی برد.
 
3- موضوع دیگری که در این جوابیه به آن اشاره شده است به حس مسوولیت پذیری مسوولان زحمت کش مدرسه برمیگردد که در مجموع محل بحث نبوده و موضوع مورد طرح در خبر پیشین تنها به برخورد دون شان و شخصیت با دانش آموزان برمی گشت که به نظر میرسد مسوولان آموزش و پرورش و مدرسه فاطمه زهرا برای درک عمق این رفتار باید سعی کنند خود را جای دانش آموز یا اولیای این دست از دانش آموزان قرار دهند.
 
در پایان لازم به ذکر است سفیردنا نه به دنبال تخریب هیچ یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی بوده و نه به دنبال تشویش اذهان عمومی ،بلکه تنها با اعتقاد راسخ به ولی نعمت بودن مردم در نظام اسلامی در صدد انجام رسالت خود که همان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است نقش ایفا می کند تا اندک تاثیری در مسیر رشد و توسعه دیارمان بردارد.
 
انتهای پیام/200
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.