گروه: بهمئی خبر: 81353 / تاریخ انتشار : 1395/10/3 ساعت : 08:53
با مجوز رسمی از دادگستری؛

اولین موسسه حقوقی و داوری شهرستان بهمئی راه اندازی شد

اولین موسسه داوری حقوقی شهرستان بهمئی ، با حضور رئیس دادگستری،دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان محلی شهرستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،اولین موسسه داوری حقوقی شهرستان بهمئی، با حضور رئیس دادگستری،دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان محلی شهرستان در شهر لیکک  افتتاح شد.

موسسه داوری حقوقی صالح گستر بهمئی، با حضور حجت الاسلام سعیدی رئیس دادگستری شهرستان بهمئی، سیف الله احمدی پور دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولان محلی افتتاح شد.

 

رئیس دادگستری شهرستان بهمئی در این افتتاحیه گفت:این موسسه حقوقی و داوری با هدف حل و فصل دعاوی حقوقی، تنظیم و نظارت بر قراردادها و وصول مطالبات افراد افتتاح شد.

حجت الاسلام سعیدی، به اهمیت فعالیت این نوع موسسات در شهرستان بهمئی اشاره کرد و گفت: موسسات حقوقی و داوری نقش مهمی در کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضا ایفاء می‌کنند و موجب تسریع در عملکرد دادرسی و کاهش مشکلات طرفین دعاوی می‌شوند.

 

وی با اشاره به اینکه با مراجعه و مشاوره با این نوع موسسات بسیاری از مشکلات مردم، دولت و دستگاه قضایی کمتر می شود، نقش رسانه ها را در خصوص نشر ضرورت وجود این موسسات لازم و ضروی دانست.

 

سعیدی خاطرنشان کرد: فعالیت این موسسات موجب کاهش تشریفات دادرسی و کاهش آمد و رفت در مراجع قضایی می شود.

 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان  بهمئی در این مراسم، نظارت بر رفتار و اعمال وکلا را از وظایف کانون وکلای دادگستری دانست و گفت: در این خصوص برای نظارت بر کار وکلا، دادسرا و دادگاه انتظامی وکلا وجود دارد و از سوی دیگر کمیسیون نظارت و بازرسی در کانون های وکلا حضور فعال و آگاهانه دارد که به تخلفات و یا رفتار نامناسب وکلا رسیدگی می کنند.

 

در پایان این مراسم صدیقی فر کارشناس مسئول امور اجتماعی و انتخابات فرمانداری شهرستان بهمئی به عنوان مدیرعامل، پیرمراد مهدوی و محمد علی ضامنی به عنوان داوران این موسسه معرفی شدند.

 

تصاویر ضمیمه خبر:

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.