گروه: اخبار استان خبر: 81338 / تاریخ انتشار : 1395/10/2 ساعت : 19:12

آنچه استاندار در دشتروم دید و شنید/ مسئولین جوابی برای توجیه کردن نداشته باشد

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مشکلات حوزه دشت روم باید با همدلی و همزبانی و ارائه خدمات خوب از سوی مسئولین مرتفع شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاونین خود و همچنین مسؤولان شهرستان بویراحمد از برخی پروژه‌های عمرانی بخش مرکزی بویراحمد بازدید کردند.

در این بازدید یکی از طرح و پروژه‌های مهمی که مورد بازدید قرار گرفت قطعه راه سپیدار در محور سپیدار - باغچه سادات بود که مدیرکل راه و شهرسازی استان در مورد مشکلات این پروژه توضیحاتی ارائه کرد.

سفری سرد برای دلگرم کردن مردم

استاندار در اخرین بازید خود از روستاهای بخش مرکزی پای حرفهای مردم حوزه دشتروم بویژه روستای حسین آباد نشست و جوابگوی آنان بود.

در این دیدار چند نفر به نمایندگی از سایر مردم منطقه دشتروم به بیان مشکلات این منطقه پرداخته و خواستار رفع این مشکلات توسط مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان شدند.

یکی از اهالی منطقه دشتروم با اشاره به کمبود آب آشامیدنی و فرسودگی لوله‌های آب روستاهای این منطقه (حسین آباد) گفت:قدمت برخی از این لوله‌ها به حدود 50 سال می‌رسد.

زیر کشت نرفتن  نیمی از زمین های حوزه دشت روم

جلالی؛ کشاورزی و دامداری را مهم‌ترین منبع درآمد مردم منطقه دشتروم دانست و افزود: امسال به علت کمبود آب کشاورزی، دو سوم از زمین‌های کشاورزی و زراعی این منطقه زیر کشت نرفت و بیشتر باغات این منطقه به دلیل کم آبی خشک شدند.

وی یکی دیگر از مشکلات حوزه دشت روم را محور مواصلاتی آنان و تعداد بیشمار تصادفات رانندگی در این منطقه دانست و افزود: در سال‌های گذشته اجرای زیرگذر در این محور تصویب شد اما هنوز عملیاتی نشده است.

جلالی در ادامه دفن غیراصولی زباله‌های شهر یاسوج در دوپشته دشتروم را از دیگر مشکلات اساسی مردم این منطقه عنوان و تصریح کرد: این موضوع آلودگی جدی بهداشتی را در این منطقه در پی داشته است  و باعث شده که بیشتر آبهای زیر زمینی این منطقه به دلیل بالا بودن منطقه دو پشته نسبت به دشتروم آلوده شوند.

---

وی در ادامه شبانه روزی کردن درمانگاه منطقه دشتروم به علت مراجعات زیاد را از دیگر مطالبات مردم این منطقه عنوان کرد و از مسئولان خواست این موضوع را نیز پیگیری کنند و گفت:مردم این منطقه به دلیل نزدیکی به شهر هنوز از خیلی مایحتاج اولیه محروم هستند که باید فکری به حال آنان کرد.

خشکیدگی باغ‌های ماحصل خشکسالی های پی در پی

یکی دیگر از اهالی منطقه دشتروم خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حضور شما را در جمع مردم این منطقه خوش آمد می‌گوییم اما امیدوار بودیم بسیار زود‌تر از این و در فصل تابستان در این منطقه حضور می‌یافتید تا باغ‌های خشکیده ما را از نزدیک مشاهده می‌کردید و اینکه چه بلایی دامنگیر کشاورزان این منطقه شده است.

نیک پی با بیان اینکه رودخانه‌ای از دشتروم می‌گذرد که در گذشته همه زمین‌های کشاورزی این منطقه را آبیاری می‌کرد، اما به علت رویش نیزار تحلیل رفت، افزود: اعتبار کمی برای لایروبی این رودخانه در نظر گرفته شده بود که محیط زیست با این کار مخالفت کرد.

---

وی با اشاره به اینکه دو عامل، سلامت مردم این منطقه را تهدید می‌کند، تصریح کرد: یکی از این عوامل کارخانه سیمان و دیگری دفن غیراصولی زباله‌ها در دوپشته دشتروم است.

نیک‌پی در ادامه به محور خطرناک دشتروم اشاره داشت و با بیان اینکه از سال 85 تاکنون حدود 42 نفر در این جاده جان خود را از دست داده‌اند، خواستار پیگیری هر چه سریع‌تر برای احداث زیرگذر در این مکان شد.

خدمات ارزنده ای در دشت روم انجام گرفته است

در ادامه فرماندار شهرستان بویراحمد هدف از این بازدید و حضور در بین مردم را مشاهده مشکلات از نزدیک و پیگیری برای رفع این مشکلات عنوان کرد و گفت: در سال‌های اخیر خدمات ارزنده‌ای در منطقه دشتروم انجام شده است.

محمد کاظم نظری از احداث پارک بین راهی در این منطقه خبر داد و افزود: اعتبار خوبی برای احداث این پارک قرار داده شده و امیدواریم عملیات اجرایی آن هر چه سریع‌تر آغاز شود.

پروژه احداث زیرگذر مشکل اعتباری ندارد

وی در ارتباط با مشکل احداث زیرگذر نیز عنوان کرد: مشکل اعتباری برای احداث این زیرگذر نداریم و در صورتی که مشکل زمین و معارضات اجتماعی آن حل شود قول مساعد می‌دهیم کمتر از سه ماه عملیات احداث این پروژه شروع شود.

فرماندار شهرستان بویراحمد در خصوص مشکل دفن غیراصولی زباله‌ها در دوپشته دشتروم هم گفت: پیگیر بحث ساماندهی پسماند و زباله‌ها در این منطقه هستیم.

در ادامه استاندار کهگیلویه وبویراحمد در جمع مردم حسین‌آباد دشت‌روم با بیان این که ادعایی نداریم که همه مشکلات مردم را حل کرده‌ایم، اظهار کرد: در حد توانی که داریم و متناسب با وضع فعلی مشکلات را برطرف می‌کنیم.

سید موسی خادمی به چند مشکل مردم حسین‌آباد اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات بزرگ همین بحث زباله‌ها است که در این منطقه تخلیه می‌شود‌.

معظل زباله ها مرتفع می شود

وی با بیان این که به دنبال کارخانه بازیافت برای رفع این مشکل هستیم، خاطر نشان مرد: یک میلیارد تومان برای این منظور اعتبار تخصیص یافته که امیدواریم با کمک مسئولان مربوطه این موضوع را حل و فصل کنیم.

استاندار در ادامه به معظل مهم جاده دشت یا همان قتلگاه سابق نیز اشاره داشت و گفت: مشکل معارضین را در جاده‌ها داریم که مردم باید برای بازگشایی جاده‌ها با ما همکاری کنند تا بتوانیم در این زمینه با احداث زیرگذر و یا روگذر مشکلات مردم حسین‌آباد را برطرف کنیم.

خادمی به مشکلات کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: کمبود آب یکی از دلیل مهم این منطقه بوده  که در این زمینه به دنبال آبیاری نوین و اجرای آن هستیم و کارهایی نیز صورت گرفته است.

مردم خودشان پای کار باشند

وی به اهداف دولت برای خدمات رسانی بهتر به جامعه اشاره داشت و افزود: کار دولت کار مشخصی است که باید خدمات به مردم ارائه دهد که این کارها انجام می‌شود اما اصل کار این است که کارهای اقتصادی حل شود تا مردم با توسعه باغداری و دامداری به رونق تولید و اقتصاد در این منطقه کمک کنند.

استاندار به پرداخت وام‌های 4 درصدی به روستاییان در قالب تعاونی برای کارهای تولیدی اشاره داشت و گفت: باید مردم برای رفع بیکارها خودشان نیز وارد میدان شوند و با همکاری مسؤولان این مشکل بزرگ را برطرف کنند.

خادمی در پایان در جواب سئوال یکی از جمع که گفته بود شما کاری با ما ندارید ولی خدا با شما کار دارد گفت: درست است ما همه مشکلات را می دانیم اما خواهان این هستیم تا مردم مشکلات خود را به مسئولین بگویند که دیگر مسئولین جوابی برای توجیه کردن نداشته باشد و هدف اصلی مسئولین نظام خدمت بی منت به مردم است.

انتهای پیام/ر/200

 

تبلیغات تلگران زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
سید
1395/10/3 - 00:13
خاک بر سر .................................. کنن که از بی عرضگی و بی لیاقتی میگه مردم خودشون مشکلات رو حل کنن میشه بفرمایی تو بعنوان مدیر ارشد استان چه ......... میکنی؟؟؟
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.