گروه: لنده خبر: 81270 / تاریخ انتشار : 1395/10/1 ساعت : 11:18
به دلیل نبود تابلو در شهرک فجر صورت گرفت:

سرگردانی مردم و خودروهای امدادی در شهرک فجر لنده+تصاویر

یکی از مهمترین علائم و نشانه های که در سطح شهر ها و شهرک ها درهنگام وقوع حوادث به نهادهای امدادی از جمله آتش نشانی، اروژانس، هلال احمر و پلیس110کمک می کند نامگذاری خیابان ها و کوچه ها است که متاسفانه شهرک فجر لنده سال ها است که بدون نام و نشان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، داشتن آدرس دقیق در هنگام بروز حوداث نقش مهمی در کاهش میزان زمان حضور خودروهای امدادرسان از جمله اورژانش 115، اتفاقات گاز، هلال احمر، آتش نشانی و پلیس 110 دارد.

نامگذاری خیابان ها و کوچه ها در سطح شهر و روستا می تواند علاوه بر هویت دارد نمودن کوچه ها و خیابان ها نقش مهمی در هنگام بحران داشته باشد.

شهرک فجر لنده از جمله شهرک های الحاقی به شهرداری لنده است که در سنوات گذشته که در حوزه بنیاد مسکن بوده است از امکانات توسعه شهرک ها بهره ی کمتری برده است.

در این سال ها نیز که به عنوان یکی از چند شهرک الحاقی به شهرداری نیز اضافه شده است خیابان اصلی این شهرک به طول 2کیلومتر آسفالت شده است و کوچه های فرعی آن هنوز رنگ آسفالت به خود ندیده است.

متاسفانه هیچ کدام از کوچه های شهرک فجر تابلو و یانشانی برای هنگام بروز حوادث و یا بحران های غیرمترقبه ندارند و در تلخ ترین حادثه که آتش گرفتن خودروی پراید و سوختن کودک سه ساله بود فوریت های پزشکی115 و آتش نشانی تنها با دادن نشانی منازل افراد شخصی توانسته اند در محل حادثه حاضر شوند که همین امر باعث افزایش میزان حضور دستگاه های امداد رسان شده است.

ساکنین و رانندگان آژانس قائم که تنها آژانس شهرک فجر لنده است نیز از نداشتن تابلو در این شهرک گلایه مند بوده و از شهردار و شورای اسلامی خواستار نصب تابلو برای هویت دارد نمودن خیابان ها و کوچه های شهرک فجر شدند.

به هرحال امروزه که شاهد نصب تابلودر سطح روستاها هستیم بدون شک نصب تابلو در خیابان ها و کوچه های شهرفجر یک امر بدیهی و ضروری است که امیدواریم شهرداری و شورای اسلامی شهر لنده نسبت به ساخت و نصب آن هرچه سریعتر اقدام نمایند.

تصاویر تکمیلی: 

گزارش و عکس:سید اسماعیل میری   

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/200

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.