گروه: کهکیلویه خبر: 81250 / تاریخ انتشار : 1395/9/30 ساعت : 19:04
گزارشی از وضعیت بازار دهدشت در آستانعه شب یلدا :

با این گرانی ها «یلدا» انار ندارد/انار 5 هزار تومانی در دهدشت+تصاویر

در آستانه شب یلدا قیمت برخی میوه ها از جمله انار و هندوانه در بازار شهر دهدشت قیمتی رویایی به خود گرفته و با افزایش دو الی سه هزارتومانی روبروشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ایرانیان برابر رسوم گذشتگان در شب چله یا همان شب یلدا که بلند ترین شب سال است و آغاز فصل زمستان است. دور هم جمع شده و با شب زنده داری و فال حافظ و قرائت قرآن به همراه شاهنامه خوانی این شب را گرامی می دارند.

 

در این بین میوه های مصرفی در شب یلدا، هندوانه و انار به همراه آجیل می باشد که باتوجه به موارد مصرف میوه در این شب افزایش قیمتی چند برابری در بازار به خود می گیرد.

 

بازار شهردهدشت باتوجه به افزایش قیمت تربار در میادین عرضه و توزیع، قیمت تمام شده هندوانه در بازار این شهر هرکیلو دو هزارتومان و انار رکورد دار قیمت سایر میوه ها با کیلویی پنج هزارتومان به مشتریان عرضه می شود.

پایگاه خبری کهگیلویه
 سایر میوه ها نیز دربازار شهر دهدشت هرکیلو سه هزارتومان تا چهارهزارتومان به مشتریان عرضه می شود که به تناسب نوع بار( قدیمی/جدید) متغییر خواهد بود.

 

گفتنی است قیمت میوه و تره بار مغازه با مغازه متغییر بوده و این نوسانات قیمتی را ناشی از افزایش قیمت روزانه میدان تربار می دانند.

تصاویر تکمیلی: 

منبع: پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

انتهای پیام/1

مجید آذربارگون
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.