گروه: لنده خبر: 81231 / تاریخ انتشار : 1395/9/30 ساعت : 11:02
در پی رهاشدن آب فاضلاب شهر لنده صورت گرفت:

گلایه باغداران لنده ای از رها شدن فاضلاب شهری در باغ ها/ پاسخ فرماندار لنده به باغداران+تصاویر

رهاسازی فاضلاب شهری و انتقال آن به سمت جنوب شهرلنده و حرکت آن از میان باغات باعث گلایه باغداران لنده ای شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، فاضلاب شهری از مهمترین تهدیدات زیست محیطی و بهداشتی در سطح شهر ها هستند که تنها با احداث تصفیه خانه و یا انتقال آن به مسیرهای که کمترین خطرات زیست محیطی را داشته باشد صورت گیرد.

به دلیل موقعیت جغرافیایی شهرلنده و سراشیبی 10درصدی از شمال به جنوب، هدایت فاضلاب و مسیل های شهرلنده نیز از طریق کانال های هدایت آب به جنب مصلی جدید صورت می گیرد که در نهایت با گذر از باغات انار پائین دستی شهرلنده علاوه بر تخریب بخش عمده ای از درختان و خاک این باغات به حوزه پائین دستی شهر و محلات جنوبی انتقال و سپس به دره فصلی سرآسیاب منتهی می گردد.

در این بین نیز باغداران ضمن گلایه از بوی تعفن فاضلاب و عدم ساماندهی کانال انتقال فاضلاب شهر تا انتهای شهر در پشت مصلی خواستار رسیدگی و ادامه بازسازی این کانال هدایت شونده شدند.

در همین رابطه نیز جمعی از باغداران شهرلنده پس چندین بار مراجعه به ادارات متولی امروز با حضور در فرمانداری از فرماندار این شهرستان تقاضای رسیدگی فوری نمودند که فرماندار لنده به همراه بخشدار مرکزی و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از وضعیت موجود کانال انتقال فاضلاب شهری بازدید کردند.

دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده ضمن تائید گفته های باغداران اظهارکرد: بدون شک زحمت باغدارانی که برای امرارمعاش خود  تلاش می کنند ستودنی است ولی نباید تنها منبع درآمدی خانواده باغداران تحت الشعاع این معضل قرارگیرد.

وی افزود: تدابیرلازم جهت تخصیص اعتبار از محل حوادث و اعتبارات سفر ریاست جمهوری برای تکمیل انتقال طرح انتقال کانال هدایت فاضلاب شهری از طریق ادارات مربوطه صورت خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: حمایت از طرح های آبخیزداری و کشاورزی باتوجه به نقش تاثیرگذار آنان در ایجاد اشتغال و افزایش سطح تولیدات کشاورزی از مهمترین برنامه های آینده خواهد بود.

در پایان این دیدار باغداران لنده ای با قدردانی از حضور فرماندار شهرستان لنده خواستار تسریع در تکمیل این پروژه شدند.

تصاویر تکمیلی: 

 

گزارش و عکس:سیداسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/1

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.