گروه: دنا خبر: 81223 / تاریخ انتشار : 1395/9/30 ساعت : 10:18
فرماندار دنا درتشریح کرد:

هزار و 245 میلیارد ریال اعتبار شهرستان دنا چگونه توزیع شد؟

فرماندار دنا با بیان اینکه برای اولین بار بدون از هیچ چالشی اعتبارات شهرستان توزیع شده است افزود:سعی و تلاش ما بر نگاه متوازن و عادلانه به همه نیازمندی های شهرستان و ضروریات دستگاههای مختلف در شهرستان دنا بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عباس بهشتی روی فرماندار شهرستان دنا صبح امروز در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار سفیر دنا به تشریح اعتبارات شهرستان دنا در سه ردیف بودجه ای پروژه های ستاد حوادث با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال،اعتبارات اختصاصی سفر ریاست جمهوری با اعتباری معادل 750 میلیارد ریال و اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان با اعتباری به مبلغ بر 240 میلیارد ریال پرداخت.

 
فرماندار دنابا اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات سفر ریاست جمهوری در سال 95 و بخشی در سال 96 تامین منابع می شود،گفت: پروژه احداث فاضلاب سی سخت در سال 95 مبلغ 32 میلیارد ریال و در سال 96 بالغ بر 38 میلیارد ریال تخصیص اعتبار می یابد که باید به مرحله بهره برداری برسد.
 
وی با بیان اینکه مبلغ 20 میلیارد ریال جهت حفاظت و تحقیقات در پارک ملی تخصیص یافته ابراز کرد:در حوزه ورزش و جوانان مبلغ 49 میلیارد ریال جهت احداث 11 پروژه ورزشی و تکمیل مجموعه داخلی سالنهای ورزشی سی سخت از اعتبارات سفر ریاست جمهوری در سال 95 و 96 اختصاص یافته است.
 
بهشتی روی از دیگر پروژه های مهم شهرستان دنا که تامین منابع شده است به پروژه چهار خطه جاده سی سخت به یاسوج در حوزه استحفاظی شهرستان دنا اشاره و خاطرنشان کرد: مبلغ 75 میلیارد ریال برای این پروژه پیش بینی شده که از این مبلغ 45 میلیارد ریال مربوط به سال 95 و مابقی مربوط به سال 96 است .
فرماندار دنا افزود:پروژه چهار خطه یاسوج به پاتاوه نیز از دیگر پروژه هایی بود که فرماندار دنا از آن به عنوان پروژه های حوزه راه اشاره کرد و بیان کرد:در این پروژه نیز مبلغ 380 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته.
 
وی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات مورد نیاز پروژه های شهرستان بایستی از محل اعتبارات متمرکز سفر ریاست جمهوری تامین منابع شود افزود:جهت جذب این دست از منابع 5 پروژه در زمینه آب کشاورزی ،10 پروژه در حوزه آبیاری نوین ،15 پروژه در زمینه توسعه باغات در اراضی شیب دار،10 پروژه در زمینه گلخانه ها و آبزی پروری تعریف و معرفی می شود که جهاد کشاورزی وظیفه بستر سازی جهت اجرای این طرح ها را بر عهده دارد، فرماندار دنا تصریح کرد:در حوزه تامین آب کشاورزی نیز این آمادگی وجود دارد که هر شخص حقیقی یا حقوقی که پیشنهادی ارایه دهد از طریق تسهیلات این بخش مورد حمایت ویژه قرار گیرد، بهشتی روی ادامه داد: از محل اعتبارات متمرکز استانی از سفر ریاست جمهوری در حوزه گردشگری بایستی با تعریف چهار پروژه گردشگری سهم شهرستان دنا مشخص شود.
 
فرماندار دنا کمک به تکمیل زیرساختهای هلال احمر را از دیگر نیازمندی های شهرستان دنا عنوان و خاطر نشان کرد: در این محل نیز سه پروژه انبار نیازمندی های هلال احمر ،رفع نیازمندی های امداد و نجات کوهستان و احداث دو پایگاه روستا محور در روستاهایی که ظرفیت دارند را مد نظر داریم که روستای توتنده و تمنک قطعی شده است.
 
بهشتی روی به پروژه های ستاد بحران با اعتبار 35 میلیارد ریالی شهرستان دنا اشاره و ابراز کرد: این ردیف اعتباری نیز در چهار سرفصل شهرداری ها،بنیاد مسکن ،راه و شهرسازی و کشاورزی در قالب 21 پروژه پیشنهاد شده است .وی جمع آوری آبهای سطحی شهر سی سخت با اعتباری به مبلغ 2 میلیارد ریال، اصلاح شبکه روان سازی ترافیک و نصب علایم شهر سی سخت با اعتبار 2 میلیارد ریال ،احداث کانال هدایت سیلاب شهر پاتاوه با اعتبار 2 میلیارد ریال و احداث ساختمان آتش نشانی پاتاوه با اعتبار 2 میلیارد ریالی را از جمله پروژه های پیشنهادی در این بخش عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه در حوزه بنیاد مسکن 16 میلیارد و 700 میلیون ریال در سه سر فصل که شامل جمع آوری آبهای سطحی ،احداث دیوار حائل و کانال هدایت سیلاب را شامل می شود توزیع اعتبار داشته ایم ابراز کرد: مبلغ 5 میلیارد و 700 میلیون ریال جهت جمع آوری آبهای سطحی روستاهای میمند، تل گاه ،پی آبزار، نده ،پراشکفت ،باگ ،سرتنگ رواق ،خونگاه و منج در نظر گرفته شده است .وی احداث دیوار حایل در روستاهای درب کلات ،تنگ رواق و ده برایی با اعتبار 3 میلیارد ریال را از دیگر پروژه ها در این زمینه عنوان کرد.
 
فرماندار دنا ادامه داد: در زمینه احداث کانال هدایت سیلاب روستاهای ده شیخ ،بنستان ،توتنده ،چناربرم ،تمنک ،کلگه بهرام بیگی و رودشتی 8 میلیارد ریال تخصیص اعتبار داشتیم که از 1 تا 1 و نیم میلیارد ریال در هر روستا توضیع اعتبار صورت میگیرد.
 
این مقام مسوول به اعتبارات حوزه راه و شهرسازی در ستاد بحران پرداخت و افزود: ترمیم و تثبیت پل فلزی شترخون یکی از پروژه های ضروری در شهرستان بوده که مبلغ 1 میلیارد ریال اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.
 
بهشتی روی به منابع و اعتبارات حوزه کشاورزی در ستاد بحران نیز اشاره کرد و افزود:در این حوزه نیز 1 میلیارد ریال جهت لوازم مقابله با خشکسالی در نظر گرفته شده است .وی از احداث کانال آب کشاورزی در روستاهای معصوم آباد کریک ،گودنار و جاتو کره ،سمندی بهرام بیگی ،سرتنگ رواق ،بادنگان ،سرمور و دهنو را با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 300 میلیون ریال خبر داد.
 
وی به تخصیص بخشی از اعتبارات حوادث شهرستان دنا به خرید اقلام مقابله با آتش سوزی و تجهزات امدادی نیز اشاره کرد و بیان کرد:مبلغ چهار میلیارد ریال جهت خرید اقلام امدادی هلال احمر و تهیه لوازم مقابله با آتش سوزی منابع طبیعی اختصاص داده شده است.
 
فرماندار دنا در ادامه به اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان که تحت سه ردیف اعتباری نفت ،استانی و توازن منطقه ای تخصیص می یابد پرداخت و با بیان اینکه جمع کل این بخش از اعتبارات شهرستان دنا 240 میلیارد ریال بوده است افزود: از این مبلغ حدود 80 میلیارد ریال مربوط به اعتبارات استانی ،حدود 26 میلیارد ریال مربوط به اعتبارات نفت و حدود 134 میلیارد ریال مربوط به اعتبارات توازن منطقه ای بود که در 23 فصل توزیع شد.
 
بهشتی روی عنوان کرد :در فصل اداره امور عمومی حدود 2 میلیارد ریال از این اعتبارات ،فصل خدماتی مالی و مالیاتی حدود 730 میلیون ریال ،فصل دفاع حدود 1 میلیارد و شش صد میلیون ریال ،فصل حمل و نقل حدود 45 میلیارد ریال ، فصل کشاورزی و منابع طبیعی حدود 16 میلیارد ریال ،فصل منابع آب حدود 42 میلیارد ریال ، فصل دین و مذهب حدود 11 میلیارد ریال که مربوط به بقاء متبرکه مساجد ،مصلاها، اداره ارشاد و حوزه های علمیه می شود،فصل فرهنگ و هنر حدود 970 میلیون ریال مربوط به تجهیزات فرهنگ و ارشاد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و امور کتابخانه ها است ،فصل رسانه حدود 1 میلیارد ریال که مربوط به توسعه رسانه ملی می باشد ،فصل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری حدود دو میلیارد و 600 میلیون ریال ،فصل ورزش و تفریحات حدود 1 میلیارد و 97 میلیون ریال ،فصل آموزش و پرورش عمومی حدود 7 میلیارد و 590 میلیون ریال ،فصل آموزش حرفه ای و مهارت آموزی حدود 380 میلیون ریال ،فصل امداد و نجات حدود 840 میلیون ریال ،فصل حمایتی و توانبخشی حدود 960 میلیون ریال جمع کل اعتبارات شهرستانی بود که از سه محل اعتباری نفت ،توازن منطقه ای و اعتبارات استانی تخصیص داده شده است.
 
فرماندار دنا در پایان با بیان اینکه برای اولین بار بدون از هیچ چالشی اعتبارات شهرستان توزیع شده است افزود:سعی و تلاش ما بر نگاه متوازن و عادلانه به همه نیازمندی های شهرستان و ضروریات دستگاههای مختلف در شهرستان دنا بوده است.
انتهای پیام /1

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.